1. Anasayfa
 2. Devlet

1+1, 2+1, 3+1 evler sudan ucuz! Devlet desteği ile ucuz ev satışı başladı Devlet Destekleri 2022

1+1, 2+1, 3+1 evler sudan ucuz! Devlet desteği ile ucuz ev satışı başladı Devlet Destekleri 2022
0

1+1, 2+1, 3+1 evler sudan ucuz! Devlet yardımı ile ucuz ev satışı başladı #devletdestekleri – 2022

#destek #yardım #edevlet

5 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Ucuz ev sahibi olmak isteyenler için devlet destekli yeni konut kampanyası başladı. Bu kampanyada 1+1 2+1 3+1 evler sudan ucuz fiyata satılıyor.
Ev sahibi olma düşsel kuran ve ucuz ev almak için kampanya bekleyenlere müjdeli haber geldi. Devlet yardımı ile oldukca ucuza 1+1 2+1 3+1 ev sahibi olabilirsiniz. Kampanya kapsamında müracaat meydana getiren vatandaşlara 200 bin TL devlet desteği verilecek. Katılım göstermek isteyenlerin müracaat yapacağı adresler ve müracaat şartları da belli oldu.

Devlet prefabrik ev yardımı ile yurttaş ev sahibi halletmeye devam ediyor. Bilhassa yaşanmış olan büyük depremler sonrası tekrardan gündeme gelen prefabrik konutlar Son yıllarda oldukca popüler hale geldi. Devlet de prefabrik ev yaptırmak isteyen vatandaşlara nakit destek ödemesi veriyor. Devlet tarafınca sağlanacak olan 200 bin TL’lik devlet desteğini de alanlar oldukca cüzi miktarlara prefabrik ev sahibi olabiliyor. Üstelik prefabrik skalası da son aşama geniş. 1+1, 2+1, 3+1 konut sahibi Olmak isteyenler için devlet desteği ve detaylar haberimizde…
DEVLET 200.000 TL PREFABRİK EV DESTEĞİ VERİYOR
Son yıllarda konut tutarları uçmaya devam ederken ev sahibi olma hayalleri kuranlar için devletten ucuz konut projeleri de gelmeye başladı. Bir taraftan devletin sağlamış olduğu ve TOKİ tarafınca meydana getirilen ucuz konut projeleri bir taraftan da devletin prefabrik ev desteği yoğun ilgi görüyor. Devlet prefabrik ev yaptırmak isteyen vatandaşlara tam 200 bin TL’lik devlet desteği veriyor. 200 bin TL prefabrik ev desteği almak için şartlar ise şu şekilde:

Ailenin dar gelirli olması,

Kişinin yada ailesinin gelirinin asgari ücretin üçte birinden azca olması, (2200 TL’den azca olması)

Gelir durumunu kanıtlayacak belgelerle müracaat yapması,

Prefabrik ev kurulumu yapılacak arsanın müracaat sahibine ilişkin olması,

Arsanın topu senedinde adının kayıtlı olması,

Arsayı satın almış olması şartlarının sağlanması gerekmektedir.
NASIL BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ?
Peki prefabrik ev için 200 bin TL’lik devlet desteği başvuruları iyi mi yapılacak? Devletten prefabrik ev desteği almak isteyenler için aranan Bazı hususi şartlarda bulunuyor. Engelli bireyler, dul bireyler, tek ebeveyn ile aileler ya da yaşlılar gelir sınırına takılmadan prefabrik ev desteği olabiliyor. Prefabrik ev miktarına nazaran Devletin vereceği destek ödemesi de değişiyor. Çoğu zaman 241 bin TL’lik fiyatlarla süregelen prefabrik evler için devletin sağlayacağı destek ödemesi 200 bin TL oluyor. Başvuruları ise Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerinden yapılabiliyor. #bbctürkçe #ahaber #cnntürk #gündem #haber #haberler #haberturk #2023 #2024 #2025

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir