1. Ana Sayfa
  2. Para Kazanma

500 ml maras dondurma stoksuz satisi dropshipping ile 60₺ para kazan Para Kazan

500 ml maras dondurma stoksuz satisi dropshipping ile 60₺ para kazan Para Kazan
0

500 ml maras dondurma stoksuz satisi dropshipping ile 60₺ para kazan #parakazan Para Kazan – 2022

#internettenparakazan #internettenparakazanma #parakazan

8 Şahıs Okudu – 2 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Stoksuz satış, ürünleri tedarik etmeden, direkt tedarikçi yada üretici tarafınca müşterilere gönderilen bir satış yöntemidir. Bu yöntemde, stokta tutulacak ürün yoktur ve siparişler direkt tedarikçiye yönlendirilir.

Stoksuz satışın avantajları içinde, düşük maliyetler, azca depolama kapasitesi gerektirmesi, azca risk, esneklik ve geniş bir ürün yelpazesi bulunurken; dezavantajları içinde tedarik zinciri problemleri, lojistik problemleri, kalite kontrolü eksikliği ve satın alan memnuniyetsizliği riski sayılabilir.

Stoksuz satış, bilhassa moda, elektronik, güzellik ve kişisel bakım ürünleri benzer biçimde sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Stoksuz satışın müşterilere yararları içinde, daha çeşitli ürünlerin sunulması, süratli teslimat, düşük fiyatlar ve kolay iade/değişiklik işlemleri sayılabilirken; tedarikçilere yararları içinde düşük maliyetler, daha iyi sipariş yönetimi ve yüksek hacimli satışlar sayılabilir.

Stoksuz satışın planlanması, doğru tedarikçilerin seçimi, doğru lojistik stratejilerinin belirlenmesi, satın alan verilerinin analizi ve iyi bir yığın yönetimi gerektirir. Riskler içinde ürünlerin kalitesi, tedarik zinciri sorunları ve lojistik problemler sayılabilir.

Stoksuz satışın maliyeti, depolama ve stoklama maliyetleri benzer biçimde geleneksel satış yöntemlerine bakılırsa daha düşüktür. Başarı göstermiş olmak için doğru ürünlerin seçilmesi, etkili bir satın alan hizmetleri stratejisi ve rekabetçi fiyatlandırma benzer biçimde stratejiler kullanılabilir.

Birçok e-ticaret platformu, stoksuz satışa izin vermektedir. Bu platformlar içinde Amazon, Shopify, eBay, Etsy ve Walmart yer verilmiştir.

Stoksuz satışın satın alan memnuniyetine tesiri, süratli teslimat, kolay iade/değişiklik işlemleri ve daha çeşitli ürün seçenekleri sunarak pozitif tesir yaratabilir.

Stoksuz satışta ürün tedarik süreci, satın alan siparişi alındıktan sonrasında, tedarikçi yada üreticiye siparişin direkt iletilmesiyle gerçekleşir.

Stoksuz satışta ürün stoğu takip edilmez, bundan dolayı ürünler tedarik edildikleri anda direkt müşterilere gönderilirler.
dropshipping, e-ticaret, online satış, yığın yönetimi, ürün tedarikçisi, dropshipper, satış ortaklığı, ürün kataloglama, pazarlama stratejileri, satın alan hizmetleri, dijital pazarlama, toplumsal medya pazarlaması, Shopify, WooCommerce, Amazon, eBay, AliExpress, Oberlo, Printful.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap