1. Anasayfa
 2. Devlet

Aile destek ödemeleri ne zaman yatacak? (e-Devlet Aile Destek Programı ödemeleri sorgulama ekranı) Devlet Destekleri 2022

Aile destek ödemeleri ne zaman yatacak? (e-Devlet Aile Destek Programı ödemeleri sorgulama ekranı) Devlet Destekleri 2022
3

Aile destek ödemeleri ne süre yatacak? (e-Devlet Aile Destek Programı ödemeleri sorgulama ekranı) #devletdestekleri – 2022

#destek #yardım #edevlet

1282 Şahıs Okudu – 27 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Aile destek ödemelerine yönelik araştırmalar şubat ayının ilk haftasında hız kazanmıştır. Her ay belirlenen tarihlerde aile destek ödemeleri gerekseme sahiplerinin hesaplarına aktarılıyor. Peki, aile destek ödemeleri yattı mı, ne süre yatacak?
Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca sağlanan Aile Destek Programı ödemeleri, 4 değişik gelir aralığı için değişik yardım tutarları ile aylık olarak hak sahiplerine ödeniyor. Aile Destek Programı ödemeleri, aylık olarak hazırlanan ödeme listeleri çerçevesinde merkezi olarak yapılıyor.
AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILIR?
Aile destek ödemelerinin zamanı Bakan Mahinur Özdemir Göktaş tarafınca duyuru edilecek. Aile Destek Programı kasım ödemelerinin ayın 15’ine kadar hesaplara yatırılması umut ediliyor.
AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NASIL SORGULANIR?
Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca hayata geçirilen aile destek ödemeleri her ay vatandaşların hesaplarına yatırılıyor.

Vatandaşlar ödemelerin hesaplarına yatırılıp yatırılmadığını e-Devlet üstünden kolayca sorgulayabiliyor.
HANE İÇİNDEKİ KİŞİ BAŞINA DÜŞEN GELİR TUTARI NASIL BELİRLENİYOR?
Hesaplanan hane içindeki şahıs başına düşen gelirin her yıl belirlenen aylık net asgari ücretin 1/3’ünden azca olması durumunda, Mütevelli Heyetinin Sonucuna istinaden yardım başvurusu kabul edilir, aksi halde yardım başvurusu reddedilir.
Gelir seviyesi tespiti, hane yaklaşımı çerçevesinde yapılır ve hane geliri ile hanedeki şahıs sayısı üstünden, hane içindeki şahıs başına düşen gelirin tespitini ihtiva eder. Bu yüzden hanedeki tüm bireylerin gelir, servet ve harcama detayları hesaplamaya dâhil edilir. Bu hesaplamada GSS Gelir Testi kapsamında kullanılan yöntem kullanılır. Bahse mevzu bilgiler, Bütünleşik Toplumsal Yardım Informasyon Sistemi üstünden kurumların veri tabanlarındaki bilgilerin sorgulanması kanalıyla ve Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca meydana getirilen hane ziyaretleri yada temin edilen hane beyanları kanalıyla elde edilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 7 Şubat 2024

  Kendileri mangal yapsınlar biz zeytin ekmek yiyelum

 2. 7 Şubat 2024

  144 aradım yalan zam yok adiler

 3. 7 Şubat 2024

  Aile desteklerine zam boşa umit etmeyin zam olmadi 😢😢😢

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir