1. Anasayfa
 2. Memur

ASGARİ ÜCRET, MEMUR, EMEKLİ ZAMMI SON DAKİKA: Türkiye o rakama kilitlendi! Emekli maaşı ve memur maa Memur Maaşları 2022

ASGARİ ÜCRET, MEMUR, EMEKLİ ZAMMI SON DAKİKA: Türkiye o rakama kilitlendi! Emekli maaşı ve memur maa Memur Maaşları 2022
0

ASGARİ ÜCRET, MEMUR, EMEKLİ ZAMMI SON DAKİKA: Türkiye o rakama kilitlendi! Emekli maaşı ve işgören maa #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

67 Şahıs Okudu – 1 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Dün dünya haberleri

https://yo.fan/uj9bb9gb2t

ASGARİ ÜCRET, MEMUR, EMEKLİ ZAMMI SON DAKİKA: Türkiye o rakama kilitlendi! Emekli maaşı ve işgören maaşları ne kadar olacak?
Son dakika haberi…Ocak zammı ile beraber emekli maaşı, işgören maaşları ve asgari ücret ile hususi sektörde tüm maaşlar yükselecek. Ödemesini önden alanlar Ocak ayında, sonradan alanlar ise Şubat’ta zamlı maaşlarını hesaplarında görecek. Emekli ve işgören zammmı ile beraber toplumsal destek ödemeleri de artacak. Böylece toplumun tüm kesimlerinin alım gücü artacak.
Son dakika haberi…2023 yıl sonu yaklaşırken, ‘Emekli ve işgören zammı ne kadar olacak, asgari ücret kaç lira olacak’ soruları gündemdeki sıcaklığını giderek artırıyor. Ocak zammı ile beraber işçilerin ve emeklilerin geliri artarken 65 yaş, evde bakım ve engelli maaşları başta olmak suretiyle toplumsal destek ödemeleri de yükselecek. Böylece toplumun tüm kesimlerinin refah düzeyi yükselecek. Enflasyonun da baskılanması sonrası refah artışının kalıcı olması hedefleniyor.
HERKES O RAKAMI BEKLİYOR

Temmuz-Aralık 2023 dönemindeki 6 aylık enflasyon oranı asgari ücret, emekli ve işgören zammı ile toplumsal destek ödemeleri başta olmak suretiyle {özel sektör} dahil maaşlarda belirleyici olacak.

İŞCİLERE YENİ ÜCRET: Aralık ayı itibariyle beraber Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantılarını yapmış olacak. Geçtiğimiz iki yılda asgari ücret hem Ocak hem de Temmuz aylarında belirlenmişti. 2024 yılı için de bu şekilde bir beklenti bulunuyor.
Komisyon bilhassa alım güçlerini, rekabeti ve enflasyon yükselişini masaya yatırarak bir ücret belirleyecek. Orta Vadeli Programda öngörülen yüzde 65’lik yıl sonu enflasyonuna nazaran 6 aylık enflasyonun yüzde 38’e yakın olması planlanıyor.
Yapılacak bir refah oranı ilavesiyle gene yüzde 50’ye yakın bir artış olması planlanıyor. Şu anda net asgari ücret 11.402,32 TL olarak uygulanıyor. Yüzde 50 artış olduğunda net sayı 17.103,48 TL’ye çıkacak. 6 aylık enflasyona nazaran artış olursa yeni asgari ücret net 15.735,20 TL olacak.
ÖZEL SEKTÖR DE ETKİLENİYOR: Asgari ücrette meydana getirilen artışlar {özel sektör} çalışanlarının gelirlerini de yukarı doğru çekiyor. Asgari ücretle çalışanların maaşı artınca onların üstündeki ücretlerde de yüksel me oluyor. #2023 #2025 #ahaber #gündem #haberturk #2024 #bbctürkçe #cnntürk #haber #haberler

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir