1. Anasayfa
 2. Memur

ASGARİ ÜCRET, MEMUR-EMEKLİYE ZAM SON DAKİKA: Bakan Mehmet Şimşek’ten YENİ açıklama! Emekli maaşı ve Memur Maaşları 2022

ASGARİ ÜCRET, MEMUR-EMEKLİYE ZAM SON DAKİKA: Bakan Mehmet Şimşek’ten YENİ açıklama! Emekli maaşı ve Memur Maaşları 2022
0

ASGARİ ÜCRET, MEMUR-EMEKLİYE ZAM SON DAKİKA: Bakan Mehmet Şimşek’ten YENİ izahat! Emekli maaşı ve #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

18 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Dün dünya haberleri

https://yo.fan/uj9bb9gb2t

ASGARİ ÜCRET, MEMUR-EMEKLİYE ZAM SON DAKİKA: Bakan Mehmet Şimşek’ten YENİ izahat! Emekli maaşı ve işyar maaşları ne kadar olacak?
Son dakika haberleri…Asgari ücret, işyar ve emekli maaşı zammı 2023 yıl sonu yaklaşırken gündemdeki sıcaklığını giderek artıyor. 2024 Ocak zammı ile milyonların alım gücü yükselecek. TBMM’de Bütçe Komisyonunda kalıcı refah artışı hedefine dikkat çeken Bakan Mehmet Şimşek asgari ücret, işyar ve emekli zammı için açıklamada bulunmuş oldu. Şimşek’in enflasyon, gelişme ve maaş zamları başta olmak suretiyle ajansdasında 3 mühim başlık bulunuyor. Öte taraftan asgari ücret, emekli ve işyar zammı başta olmak suretiyle 65 yaş, engelli ve evde bakım maaşı ile SED ödemeleri için de Ocak zammı tablosu belli oldu. İşte kuruşu kuruşu o hesaplar.
Son dakika haberi…Emekli ve işyar maaşları 6 aylık enflasyon oranının netleşmesi sonrası Ocak zammı ile artacak. Asgari ücret maratonu ise Aralık ayı ile başlamış olacak. 2023 yıl sonu yaklaşırken asgari ücret, işyar ve emekli maaşı düzenlemesi başta olmak suretiyle toplumsal destek ödemesi alan milyonlarca vatandaşın gözü kulağı enflasyon verilerinde olacak. Bakan Mehmet Şimşek’ten asgari ücret, işyar ve emekli maaşı zammı için dikkat çeken bir bildiri geldi
BAKAN MEHMET ŞİMŞEK’TEN ASGARİ ÜCRET, EMEKLİ VE MEMUR ZAMMI MESAJI

Gömü ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, bütçe sunumunda konuşma yapmış oldu. Bakan Şimşek Türkiye’nin dengeli, kapsayıcı ve sürdürülebilir yüksek gelişme ile kalıcı refah artışına ulaşmasının önemine dikkat çekti.
Bakan Şimşek şu ifadeleri kullandı:

“Küresel enflasyon, 2022 senesinde son 25 senenin en yüksek seviyesine ulaşarak yüzde 8,7 olarak gerçekleşmiştir. Uygulanan sıkı para politikalarıyla 2023’te yüzde 6,9’a gerilemesi beklenen enflasyon, halen uzun dönem averajının oldukça üzerindedir. Enflasyonun 2024 senesinde yüzde 5,8’e gerilemesi beklenmektedir. Bundan dolayı sıkı parasal duruşun birsüre daha devam etme ihtimali bulunmaktadır. #ahaber #bbctürkçe #cnntürk #haber #haberturk #2023 #haberler #2024 #2025 #gündem

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir