1. Anasayfa
 2. Memur

Bağkur emekli maaş zammı için gözler son veride! 2024 Bağkur emekli maaşı ne kadar olacak? En düşük Memur Maaşları 2022

Bağkur emekli maaş zammı için gözler son veride! 2024 Bağkur emekli maaşı ne kadar olacak? En düşük Memur Maaşları 2022
0

Bağkur emekli maaş zammı için gözler son veride! 2024 Bağkur emekli maaşı ne kadar olacak? En düşük #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

57 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Bağkur emekli maaş zammı için gözler son veride! 2024 Bağkur emekli maaşı ne kadar olacak? En düşük Bağkur emekli maaşı tahmini
Bağ-Kur, Emekli Sandığı, SSK emeklileri yeni yıl zamları için ocak ayında açıklanacak enflasyon verisini bekliyor. Emekli ve işgören maaşları enflasyon farkına nazaran hesaplanıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran enflasyon kasım ayında aylık bazda yüzde 3,28 artarken, senelik bazda ise enflasyon yüzde 61,98 oldu. Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı asgari ücret zammı için yoğun bir emek harcama takviminin içinde. En düşük emekli maaşı temmuz ayında 7.500 TL’ye yükselmişti. Enflasyon ile belirlenen sayılara refah oranı da ekleniyor.
Temmuz ve Ocakta zam olan emekliler ocak zammına odaklandı. TÜİK tarafınca her ay açıklanan enflasyon rakamlarının 6 aylık farkı, yeni zam oranlarını ortaya çıkarıyor.
Son olarak kasım ayı enflasyonu açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran enflasyon kasım ayında aylık bazda yüzde 3,28 artarken, senelik bazda ise enflasyon yüzde 61,98 oldu.
EMEKLİLERE OCAKTA NE KADAR ARTIŞ OLACAK?
6 aylık enflasyon oranına nazaran uygulanan emekli zammı için hazırlıklar devam ediyor. Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı ile Gömü ve Maliye Bakanlığı ortaklığında yürütülen çalışmalarda refah oranı da var.
CEVDET YILMAZ’DAN EMEKLİ ZAMMI AÇIKLAMASI!
Ankara’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emeklilerle ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:
”Ödenen primle alınan ücret içinde denge olması gerekiyor. Sürdürülebilirlik açısından bu mühim. 3-4 çalışanın 1 emeklinin maaşını karşılaması gerekiyor. Sadece Türkiye’de durum bu şekilde değil.
EYT, hemen hemen bitmiş bir süreç değil. 2 milyon insan emekli oldu fakat daha YEYT ile emekli olacak 3 milyon şahıs var. Bu durum, toplumsal güvenlik sistemi içinde ciddi baskı oluşturdu. Toplumsal güvenlik sistemine her yıl 1 trilyon liraya yakın deposu aktarma ediyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir