Bahçıvanlık Yaparak Para Kazanma Yolları

Bahçıvanlık Yaparak Para Kazanma Yolları


Bahçıvanlık Yaparak Para Kazanmak

Bahçıvanlık İşine Nasıl Başlanır?

Açık havayı seviyor ve bir iş oluşturmayı düşünüyorsanız, ev merkezli bir bahçıvan olarak iyi bir yaşam sürdürebilirsiniz. Bitkilerden iyi anlıyorsanız ve onlarla  uğraşmaktan zevk alıyorsanız bu kariyeri düşünmek isteyebilirsiniz. Bahçıvanlar, müşterilerinin evlerinin ve bahçelerinin güzel görünmesini sağlamak için sulama, budama, tırmıklama, kazma, dikme, çapalama ve yaprak toplama şeklinde birçok görevi yerine getirir.

Tam Zamanlı Bir İş Olarak Bahçıvanlık

Fazlaca azca tecrübe yada asla tecrübe gerektirmese de, güvenilir, dürüst bireyler için oldukca fazla talep olabilir ve bahçıvanlık tam zamanlı bir meslek haline getirilebilir. Yoğun programları yönetmekte zorluk çeken birçok ev sahibinden, hizmetleriniz için devamlı bir talep alacaksınız. Ek olarak, dört mevsimin yaşandığı bir bölgedeyseniz, güz temizliği ve hatta kar temizliği yapmak için işçi tutmak isteyebilirsiniz. Ek olarak, bazı müşteriler yıl süresince seralarına yada ofis tesislerine gereksinim duyabilir.

Tertipli müşterilerin karışımı ve dağınık mülklerin nadiren tek seferlik temizliği ile istikrarlı ve sürdürülebilir bir gelir elde edebilirsiniz. Emek harcama İstatistikleri Bürosu’na nazaran, saatte 18 ila 20 dolar içinde kazanabilirsiniz. Müşterilerle meydana getirilen aylık bakım programları, muhasabeyi nispeten kolay meblağ. Ulusal Bahçe Birliği ve Amerikan Bahçe Kültürü Derneği bahçıvanlar için sağlam çevrimiçi kaynaklar sunmaktadır.

Bahçıvana Karşı Peyzaj Mimarı

Peyzaj mimarları bir bahçıvandan bile daha çok kazanabilir. Çeşmeler, göletler, kaya oluşumları ve sulama sistemleri inşa etmek için peyzaj mimarlığı alanında üniversite derecesine ihtiyacınız vardır. Gelecekte bu seçeneği takip edebilirsiniz, sadece ev sahipleri için temel işlemleri gerçekleştirmek için hala oldukca fazla fırsat var.

Bahçıvanlık Iyi mi Yapılır

Bahçvanlığa Başlarken Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Diğer Hususlar

Senelerce bir ofis binasında kapalı kaldıktan sonrasında dışarıda çalışmak mükemmel hissettirse de, şunu göz önünde bulundurmalısınız:

– Güneşe uzun süre maruz kalmak, dehidrasyon ve hatta cilt kanseri şeklinde sıhhat tehlikelerine niçin olabilir. Kendinizi güvende tutmak için koruyucu giysilere yatırım yapmanız gerekecek.

– Egzersiz sağlığınız için mükemmel olsa da, devamlı olarak eğilme, uzanma ve çömelmeye alışkın değilseniz, sırt ve eklem sorunları meydana gelebilir.

– Geliriniz çoğu zaman havaya bağlı olabilir. Kış aylarında çalışmamayı seçtiyseniz, faturalarınızı ödemek için bir bütçe belirlemeniz gerekecektir.

Bahçıvanlığa Başlamak İçin İhtiyacınız Olanlar

Yeni işinizi kurmaya hazırlanırken şunlara ihtiyacınız olacak:

İyi bir fizyolojik sağlık: İşi çözmek için muhteşem durumda olmanız gerekir. Kardiyovasküler (kalp ve damarlara ilişkin) egzersiz ve kuvvet antrenmanı yaparak işe hazırlanın.

Pazarlama Materyalleri: İşletmeniz hakkında informasyon yaymak ve ilk müşterilerinizi çekmek için, kolay bir internet adresinden kartvizitlere kadar pazarlama materyallerine ihtiyacınız olacak.

Temel çim ve bahçe ekipmanları: Kürek, tırmık, çapa, ot ve çim biçme makinesi ve mala dahil olmak suretiyle çoğu zaman kendi aletlerinizi tedarik etmeniz beklenir. Ticari bir çim biçme makinesinin maliyetinin ortalama 2.000 dolar olabileceğini, sadece küçükten başlayıp işiniz büyüdükçe arttırabileceğinizi ihmal etmeyin.

Ruhsat ve Sigorta: Her eyaletin benzersiz ruhsat yasaları ve sigorta gereklilikleri vardır. Adım atmak için neye ihtiyacınız bulunduğunu öğrenmek için eyaletinizin ufak işletme derneğine danışın.

Bu kadar yüksek ciroya haiz bir alanda, uygun fiyata güvenilir bir performans sizi rakiplerinizin çoğunun önüne geçirecektir. Müşterilerinizin sizi başkalarına tavsiye ettikçe, alan kişi tabanınız artan itibarınızla kök salacaktır.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık