1. Anasayfa
 2. Kişisel

Bankë për tokat, pronarët mund të vënë tokën në dispozicion për kredi dhe banka ua jep me qira Banka Kredi

Bankë për tokat, pronarët mund të vënë tokën në dispozicion për kredi dhe banka ua jep me qira Banka Kredi
0

Bankë për tokat, pronarët mund të vënë tokën në dispozicion për kredi dhe banka ua jep me qira #kredi Banka Kredi – 2022

#kredi #kredikartı #kredinotu

94 Şahıs Okudu – 1 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#oranews #bankaetokave #banka #tokat

Në shqipëri propozohet krijimi i një banke që nuk do të funksionojë për të depozituar para apo për të marrë kredi.

Madje as për të qarkulluar monedha.

Në ndryshimin e ligjit për taksat është, rektori i universitetit bujqësor ka hedhur edhe ideja e një institucioni ku pronarët mund të vënë tokën në dispozicion dhe banka ua jep me qira të interesuarve të tjerë.

Në fakt numri i lartë i emigrantëve sjell rrezikun e sipërfaqeve të lëna të papunuara. Ndërsa mos përdorimin rrit edhe rrezikun që të mos paguhen taksat.

Një tjetër facto është dhe rënia e prodhimit.

Ndaj synohet krijimi i instrumenteve për rritjen e hapësirës së punuar.

Për më shumë lexoni në: https://www.oranews.tv/iktisat/banke-per-tokat-pronaret-mund-te-vene-token-ne-dispozicion-per-kredi-dhe-i1095309

Follow Televizionin Ora News

Website: www.oranews.tv

Youtube http://bit.ly/2DDddtL

Feysbuk: http://bit.ly/2RkUN4s

Instagram https://www.instagram.com/oranewstv/

Twitter https://twitter.com/OraNewsRTV

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir