1. Ana Sayfa
  2. Memur

Bayram dönüşü asgari ücrete 3.500 TL zam Meclisten geçti! Mayıs’ta zamlı maaşlar hesaplarda! Memur Maaşları 2022

Bayram dönüşü asgari ücrete 3.500 TL zam Meclisten geçti! Mayıs’ta zamlı maaşlar hesaplarda! Memur Maaşları 2022
0

Bayram dönüşü asgari tutara 3.500 TL zam Meclisten geçti! Mayıs’ta zamlı maaşlar hesaplarda! #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

400 Şahıs Okudu – 2 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Asgari tutara yapılması beklenen zam oranı sonunda belli oldu. Asgari ücretli çalışanlar da artık rahat bir nefes alacak. Ak Part’li adlardan izahat geldi, 12.000 TL Mayıs’ta hesaplarda! Karar Meclisten geçti, Resmi Gazete’de yayınlanacak!
Bayram dönüşü asgari tutara 3.500 TL zam Meclisten geçti! Mayıs’ta zamlı maaşlar hesaplarda! Milyonlarca asgari ücretli çalışanın merakla beklediği mevzu artık çözüme kavuştu! Asgari tutara ara zam ile ilgili tüm gelgitler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarıyla son buldu. Zam oranını duyuran Erdoğan, hem de maaşların Mayıs ayında hesaplara yatacağını da deklare etti! Asgari tutara uygulanan yeni zam miktarı vekillerin onayından sonrasında Meclise sunulacak ve peşinden Resmi Gazete’de yayınlanacak! Uygulanan 3.500 TL ile yeni asgari ücret 12.000 TL’ye yükselmiş olacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim bombalarından birini daha patlattı! Temmuz ayında beklenen ara zam sürpriz bir halde Mayıs ayında hesaplara yatmış olacak. Emeklilere uygulanan zam ile beraber asgari ücret zammı da sonuca kavuşmuş oldu. Sırada en fazlaca dört gözle beklenen konulardan önde gelen işgören maaşları içeriyor
BAYRAMIN ARDINDAN GÜNDEM OLDU
Uzun süredir tartışmalara mevzu alan asgari ücret zammıyla ilgili merak edilenler için Ak Partili adların iddialarına bakılırsa bayram sonrası gündeme gelecek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim öncesinde asgari ücret ve işgören maaşlarını açıklayarak elindeki son kozları da kullanmayı hedefliyor!

EKONO İLE İLGİLİ VAATLER DİKKAT ÇEKİYOR
Türkiye’nin geldiği son nokta ile beraber ekonomik kriz ve enflasyon artışları giderek devam ediyor. Bu durumda 14 Mayıs seçimlerinde vatandaşlar kendilerine ekonomik anlamda en uygun vaatleri sunan önder ve siyasal partilere oy atacak!

Asgari ücret ile ilgili iddialar gündemde dolaşmaya devam ederken; dört gözle beklenen bir öteki mevzu da işgören maaşları oluyor. Asgari ücretin 12.000 TL olması durumunda; işgören maaşlarının da en düşü 20.000 TL olacağı şeklinde iddialar gündemde içeriyor. Başta ekonomik mevzular olmak suretiyle en güncel haberler için sitemizi takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap