1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri

Bekar Anneler İçin Nakit Gelir Elde Etmenin Yolları

Bekar Anneler İçin Nakit Gelir Elde Etmenin Yolları
0


Bekar Bir Anneyseniz ve Paraya İhtiyacınız Var ise Ne Yapmalısınız?

Extra gelire ihtiyacınız var, sadece ikinci hatta üçüncü bir tam zamanlı işe girmek için zamanınız yok mu? Yaratıcı olmanın ve sizin için işe yarayan fırsatlar yaratmanın zamanı geldi. Boş zamanlarınızda fazladan para kazanmak için aşağıda listelenen  yolları düşünün ve kendi güvenliğiniz için, ek gelirinizi federal ve eyalet vergilerinizle beyan etmeyi ihmal etmeyin.

Bekar Anneler İçin İş Önerileri

Çocuk Bakımı Sağlayıcısı Olun

Acayip saatlerde kaliteli çocuk bakımına gerekseme duyan birçok aile var. Bundan dolayı, hafta süresince tam zamanlı çalışsanız bile, hafta sonları yada ara sıra hafta içi ve gece süresince öteki küçüklere bakarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu tür işler için averaj saatlik ücret saatte 10 $ civarındadır.

Özgür İş/Çalışma Yapın

Ek olarak fazladan para kazanmanıza destek olabilecek bir kabiliyetiniz var mı? Mesela, yazma, düzenleme, grafik tasarım emek harcamaları ve fotoğrafçılık, yalnız birkaçını saymak gerekirse, özgür olarak yapılabilir. Ek seçenekler içinde internet sayfası geliştirme, arama motoru optimizasyonu, düzeltme ve transkripsiyon emek vermesi bulunur. Halihazırda haiz olduğunuz becerileri değerlendirin ve bu tarz şeyleri geleneksel emek harcama saatlerinizden sonrasında evden emek harcayarak ek para kazanmak için kullanmayı düşünün.

Sanal Asistan Olun

Başkalarına yardım etmekten hoşlanıyor musun? Çevrimiçi araştırma yapmak, telefon görüşmeleri yapmak ve toplumsal medyada içerik yayınlamak benzer biçimde öbürlerinden daha süratli tamamlayabileceğiniz görevler var mı? Bu becerileri sanal asistan olarak kullanmak, tertipli olarak ek gelir elde etmenize destek olabilir. Mesela, ufak bir işletme sahibi aylık e-bültenler geliştirmek ve göndermek yada bir veritabanını güncellemek için sizinle sözleşme yapabilir.

Bekar Anneler İçin İş Fikirleri
Bekar Anneler İçin İş Fikirleri

Ev Temizlemek

Temizlikten hoşlanan ve bu mevzuda iyi olan biri misiniz? Emek verme İstatistikleri Bürosu’na nazaran, ev temizleyicilerinin saatlik tutarı 12 doların birazcık altında. Sadece, birçoğu işe ve konuma bağlı olarak 25 $ ve üstü kazanır.

Bazı durumlarda, çocuklarınızı da yanınızda temizlik işlerine getirebilirsiniz. Daha yeni başladıysanız, bülten tahtasında bir reklam yayınlamayı deneyin.

Arkadaşlarınız ve Komşularınız İçin Evcil Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Evcil hayvan bakıcılığı, ‘bekar bir anne olarak gelirinizi’ artırmanın ve ailenizin mevcut programını kesintiye uğratmadan fazladan para kazanmanın başka bir yoludur. Mesela, tam zamanlı çalışıyorsanız, yalnızca akşamları ve hafta sonları köpek bakıcılığı yapabileceğinizi belirtin.

Ustalaşmış evcil hayvan bakıcıları için bir dernek olan Pet Sitters International’a nazaran, bakıcılar yarım saatlik bir ziyaret için averaj 18 dolar kazanıyor. Ayda dört evcil hayvana bakmak, ne kadar süre ve ne sıklıkta yaptığınıza bağlı olarak size ayda birkaç yüz dolar kazandırabilir.

Yaratıcı Olun

Son olarak, haiz olduğunuz öteki benzersiz becerileri ek gelir elde etmek için bir fırsata iyi mi dönüştürebileceğinizi düşünün. Mesela, albüm yapmayı seviyorsanız, hizmetlerinizi öteki ebeveynlere sunmayı deneyin. Evimizdeki odalarınızı düzenlemede iyi misiniz? Hizmetlerinizi kişisel bir ev organizatörü olarak kiralamayı düşünün.

Yaratıcı yeteneklerinizi ve ne yapmayı sevdiğinizi anladığınızda, becerilerinizi ücretli bir ek işe dönüştürme olasılıkları sonsuzdur. Mesela, sanat ve el sanatlarını sever misiniz? Kreasyonlarınızı çevrimiçi olarak ve mahalli zanaat fuarlarında satmayı planlayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap