1. Ana Sayfa
 2. İş Fikirleri

Bitcoins Nasıl Edinilir? Ücretsiz Bitcoin Kazanmak – Kariyer Para

Bitcoins Nasıl Edinilir? Ücretsiz Bitcoin Kazanmak – Kariyer Para
0


Parasız BTC kazanabilirsiniz ve evet, yanlış duymadınız. İnternette oyun oynamak, reklam seyretmek benzer biçimde çeşitli görevleri yaparak parasız Bitcoin kazanabileceğiniz oldukca fazla internet sayfası bulunmaktadır. Yalnız Bitcoin’in oldukça minik bir kısmını alacaksınız. Parasız Bitcoinler kazanmak size Bitcoin tutarları zaman içinde artmaya devam ettiğinde yarar sağlayabilir. Ek olarak iyi kazançlar elde etmenize destek olabilir.  Dezavantajı ise alacağınız Bitcoin miktarı devamlı rast gele olmakla beraber devamlı değişik olmaktadır.

Bitcoin Elde Etme Kılavuzda Neler Var?

Bitcoins Iyi mi Edinilir Parasız BTC Kazanın

2022’de Parasız Bitcoin Kazanmanın Meşru Yolları

Parasız BTC kazanmanın, piyasanın dünya genelinde zirveye yetişmesi ve satış fiyatlarının oldukça yüksek sayılara yetişmesi, birçok web kullanıcısı tarafınca 2022 parasız Bitcoin kazanmak benzer biçimde mevzuları gündeme getirilmektedir. Ülkemiz de dâhil birçok ülkede hızla yayılan Bitcoin Madenciliği ile meydana gelen alım- satım işlemlerinin çoğalması, bu durumun en mühim kanıtı olarak karşımıza gelmektedir.

Türkiye’de sayısız şahıs tarafınca kullanılan Bitcoin siteler vasıtasıyla ücretsiz bir şekilde da verilmeye adım atmıştır.

Madencilik yapmadan parasız bitcoin almanın yasal yollarından bazılarını sizler için derledik:

Bir Kripto Tarayıcı Kullanın

Birden oldukca internet sayfası sizden belirli etkinlikler yapmanızı isteyerek anında parasız Bitcoin almanıza destek olmaktadır. Örnek verecek olursak Crypto Tab tarayıcısı kullanarak ve internette gezinerek anında parasız Bitcoin kazanma fırsatını yakalayacaksınız. Ne şekilde mi?

Bitcoin madenciliği ile değişen dünya karşımıza giderek daha çok yenilikleri sunmaya devam ediyor. Oldukça uzun bir zamandan bahsetmiyoruz, ortalama 10 yıl ilkin kripto para diye bir varlıkla karşılaşmış olsaydınız muhtemelen ne olduğuna dair herhangi bir düşünce üretemeyecektiniz.

Günümüzde geldiğimiz noktada dünya artık kripto paraları büyük seviyede benimsedi ve kullanmaya başladı.  Ve bu sisteme girmenin de yollarını araştırmaya başladı. Bu eylemi yaparken yalnız kripto paraları satın alarak değil, bununla beraber bu kripto paraların üretiminin gerçekleştiği madencilik faaliyetlerine de katılarak para kazanmanın çeşitli metotlarını buldu.

Sizinle paylaşacağımız mevzu tam da bunun üstünde olmaktadır. Bir Browser kullanarak Bitcoin kazanmanın iyi mi bulunduğunu tüm detaylarıyla sizlerle paylaşacağız. Programı kurup iyi mi kazanacağınızı ve doğal olarak ki kazandığınız Bitcoinleri iyi mi hesabınıza aktaracağınızı bilgileri ile birlikte sayfamızda paylaşacağız.

Bitcoin kazandıran programın adı Crypto Tab Browser olmaktadır. Bu program uzantı biçiminde ki nazaran bilgisayar kaynaklarınızı daha etkili kullanmanıza olanak elde eden yerleşik madencilik algoritmasını içerinde bulundurmaktadır. Bu programda iyi mi BTC kazanacağınızı anlatmaya çalışacağız. Hadi hep beraber bir göz atalım.

Crypto Tab  Browser

Ilk olarak bu programı bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Programı kurduktan sonrasında mail adresinizle kişisel tanımlamalarınız yapıyorsunuz. Tanımlamanızı yaptıktan sonrasında karşınıza çıkan ekranda sağ üst köşesinde yer edinen Mining’i MAX tuşuna tıklayarak çalıştırmaya başlamalısınız. Siz bilgisayarınızda işlerinizi hallederken bir taraftan da BTC kazanıyorsunuz.

Program ne vakit BTC ödemesi yapıyor

Sistemden BTC ödemesi alabilmeniz için bir BTC cüzdanı adresiniz olması gerekmektedir. Ek olarak Crypto Tab Browser’i çalıştırdığınız da ulaştığınız BTC kıymeti minimum 0.00001 olması gerekiyor. Günlük tertipli olarak bilgisayarın başlangıcında tarayıcı çalıştırdığınızda ortalama 4 yada 5 saatte bu değere gelmektedir. Bu değere ulaştığınız vakit yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey programın sağ üst köşesinde yer edinen üç çizgi şeklinde olan simgeye tıklamanızdır.

Tıkladığınız ekranda kazanılan BTC rakamı yukarda görülmektedir. Ödemeyi almak için ise WITHDRAW BTC kısmına tıkladığınızda bitcoin adresinizi yazıyorsunuz.  Hemen sonra paranız 12 saati doldurmadan hesabınıza geçmiş oluyor.

Netice olarak bu programı kullanarak varlıklı olmanız mümkün olmasa da eylemsiz olarak gelir elde etmenin görkemli yollarından biridir.

Oldukça Değişik internet sayfaları sizden belirli etkinlikler yapmanızı isteyerek anında parasız Bitcoin almanıza destek olmaktadırlar. Crypto Tab tarayıcısı kullanarak ve internette gezinerek anında parasız Bitcoin kazanma fırsatını yakalayacaksınız. Bu sistem yardımıyla varlıklı olmanız mümkün olmasa da eylemsiz olarak gelir elde etmenin görkemli yollarından biridir.

2. Bitcoin’i Öğrenmek

Bitcoin Nedir Bitcoin Öğrenme Kılavuzu
Bitcoin Nedir Bitcoin Öğrenme Kılavuzu

Bitcoin öğrenerek de Bitcoin kazanmanız mümkün olabilmektedir. Coinbase benzer biçimde sitelerden Bitcoin öğrenebilirsiniz.  Bu site kripto hakkında çeşitli videolar ve kurslar sunuyor. Bu sitede yer edinen kontrol sorularını cevaplamanız ya da belirli görevleri tamamlamanız kafi olmaktadır. Bunun yanı sıra belirli bir kripto paranın minik bir kısmı ile ödüllendirilme fırsatını yakalayacaksınız. Yalnız bunu yapmak için kendinizi Coinbase internet sayfasına kaydetmeniz gerekmektedir.

Coinbase

Büyük bir kripto para borsalarından biridir. ABD Birleşik Devletleri tarafınca kripto para alım ve satım işlemleri meydana getirilen en oldukca tercih edilen kripto para borsalarından bir tanesidir.

Dünyanın en büyük kripto para borsaları içinde yer almıştır. Bu site piyasaya yeni giren ya da adını daha ilkin asla duyurmamış kripto para yatırımcıları tarafınca merak edilmektedir. Ek olarak yakından takip edilen bir kripto borsasıdır. Ek olarak:

 • Kripto para yatırımcılarının büyük işletmelerinin aslen kurumsal yatırımcıların kripto para ticareti ve yatırımlarını yapmasını elde eden bir para borsasıdır.
 • Öteki borsala kıyasla oldukca çeşitli kripto para bulundurmamaktadır. Sadece 85 ten fazla kripto para biriminin alım ve satım işlemleri bu site üstünden yapılabilmektedir.
 • Bu sitede de öteki kripto para borsalarında olduğu benzer biçimde 10 dolarlık alım- satım işlemleri yapılabilmektedir. Yalnız bu 10 dolar haricinde komisyon içinde birazcık dolar bulundurmanız gerekmektedir.
 • Bu siteye para yatırma şekillerinden biri de kredi kartı olmaktadır. Sadece bu özellik birkaç aya kadar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olanlar için etken değildir. Sadece bu siteye üye olduktan sonrasında kredi kartınızla kripto para işlemlerinizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.
 • Bu siteye üye olarak 10 dolar kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Coinbase minik yada büyük yatırımcı fark etmeksizin güvenilir bir kripto para borsasıdır.  ABD’de yasal kurumlarının bir kısmını da olsa dahi itimatını kazanmış olması milyarlarca yatırımcıya hizmet sunmaya devam etmektedir. Siteye yeni giren kişiler için de uygun bir platform bulunduğunu hatırlatmak isteriz. Kredi kartınızla kripto para alabilir ve uygulamanın kolay ara yüzü yardımıyla kolaylıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ek olarak Coinbase ile yalnızca öğrenme, tutma ve arkadaşlarınızı çağrı etme karşılığında kripto para ödülleri kazanıyorsunuz. Coinbase’ye yönlendirmiş olduğunuz her 10 şahıs için 10 dolar kazanıyorsunuz. Ek olarak  Coinbase’de:

Öğrenin

 • Kripto para fiyatlarına göz atın
 • Coinbase Bytes bülteni
 • İpuçları ve öğreticiler
 • Kripto hakkında temel bilgiler
 • Piyasa Güncellemeleri
 • Bitcoin nedir?
 • Blok zinciri nedir?
 • Kripto para nedir?
 • Kripto para cüzdanı oluşturma
 • Vergiler
 • Kripto para gönderimi

Benzer biçimde sitede birçok bilgiye yer verilmiştir. Bilmediğiniz ve öğrenmek istediğiniz kripto para gizemine bu sitede ulaşabilir ve her sorunuzun yanıtını öğrenebilirsiniz.  Ek olarak bu siteye üye olup her arama yaptığınızda BTC kazanıyorsunuz. Siz BTC’nin ne işe yaradığını sorgularken kazanmaya başlamanız mükemmel bir şey.

Coinbase ile varlıklı olmanız mümkün olmasa da eylemsiz olarak gelir elde etmenin inanılmaz yollarından biridir. Siz bilmediğiniz BTC hakkında data toplama başlarken BTC kazanmanız hakikaten görkemli bir şey olarak karşımıza çıkmaktadır. Coinbase ile yalnız öğrenme, tutma ve arkadaşlarınızı çağrı etme karşılığında kripto para ödülleri kazanmanız bir ayrıcalıktır.

3. Bitcoin Kredisi

Bitcoin ödünç verme platformlarını kullanarak bayağı fazla Bitcoin zenginliği elde etmenin bir öteki popüler yöntemi olarak bilinmektedir. Bunun benzer biçimde siteler kripto paraya gereksinim duyan borçluları ve kripto paralarını belirli miktarlarda faiz kazanmak için ödünç veren kripto sahiplerini bağlamaktadır. Borç verme için Binance Earn benzer biçimde ana garantili sitelere abone olmanız önerilmektedir.

Binance Nedir?

Bitcoin ve kripto paralar 2021’in en oldukca konuşulan mevzularından birisi olmuştur. Oldukça süratli bir halde yükselen kripto paralar kapanan ya da kapatılan borsalar Elon Musk’ın Bitcoin satın alması, Dogecoin’i övmesi ve Dogecoin bir TV programına çıkması derken kripto paraların toplam borsa kıymeti 2.600. 000.000.000 trilyon dolara kadar çıkmış olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla bu yükselişle beraber kripto para yatırımlarına birçok yeni yatırımcı girdi. Üstelik hala yeni yatırımcılar katılımlarına devam etmektedir.

Dolayısıyla bu yatırımcıların büyük bir çoğunluğu da kripto para alıp satabilecekleri sitelerin güvenliliği hakkında merak edilenler içinde yer almıştır.

Binance’nin işlem hacmi ve kullanıcısı sayı bakımından birçok rakibini geride bırakmıştır. Bu platform ise 2020 senesinde yeni bir üstün dereceli kırmıştır. O yılda milyonlarca kripto yatırımcıları bu siteye üye oldu. Ek olarak bir öteki dikkat çekici yönü ise kurumsal üye sayısının artması oldu.

Binance Güvenilir mi?

Üye olunduğu zamandan itibaren ve uzun süredir kesintisiz bir halde kripto para ticaretine sorunsuz izin verdiğini ele alırsak yeterince güvenilir olduğu anlaşılmaktadır. Ek olarak milyarlarca kişinin bu platformu kullanımı ve tercih etmesi de güvenirliliğini kanıtlamaktadır. Bunun yanı sıra kurulumundan bu yana hiçbir müşterisini mağdur etmemiştir. Oldukça güvenilir ve oldukça garantili bir platformdur.

Binance’ye Kimlik Bilgilerini Vermek Güvenli Mi?

Kripto borsalarına üye olan kişilerden kimlik detayları ve adres detayları benzer biçimde kişisel bilgiler istenmektedir. Bu detayları onaylamadığınız takdirde merkezi borsalarda işlem yapmanız mümkün değildir.  Sadece borsaların da sizin vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizi güvenli bir halde tutma zorunlulukları bulunmaktadır.

Bitcoin kredisini gerçekleştiren siteler kripto paraya gereksinim duyan borçluları ve kripto paralarını belirli miktarlarda faiz kazanmak için ödünç veren kripto sahiplerini bağlamaktadır. Borç verme işlemlerinizi gerçekleştirmek için Binance Earn benzer biçimde ana garantili sitelere abone olmanız önerilir. Binance’nin işlem hacmi ve kullanıcısı sayı bakımından birçok rakibini geride bırakmıştır. Bu yüzden oldukça garantili ve güvenilirdir.

4. Binance’den Yönlendirme Programı

Kripto ve para birimi endüstrisinde ortaklık programları yaygın olarak bulunmaktadır. Mesela bir arkadaşınızı istediğiniz bir servise yönlendirebilirsiniz.  Bunun sonucunda ödül puanları ve indirimlerinizi biriktirin.  Ya da BTC ve fiyat para birimi bonusu kazanma fırsatını yakalayın.

Mesela Binance Bitcoin tavsiye platformuna müracaat yaparak parasız Bitcoin kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Arkadaşlarınızı yönlendirebilir ve her işlem yaptıklarında %20 kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Ek olarak dostunuz da %20 indirim alır.

Bunun yanı sıra Binance internet sayfasında tüm ödemeler BTC ve öteki altcoinler ile yapılmaktadır. Bu tutarı Binance P2P kullanarak hesabınıza anında çekebilirsiniz.

Ek olarak kitlelerinize bu platformu önerdiğiniz takdirde nitelikli alım- satım da %50 ye varan yaşam boyu komisyon kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Size sunulan hizmetlerden sonuna kadar yararlanmak için Binance Ortaklık Programına katılın.

Binance Ortaklık Programı Nedir?

Binance İştirak Programı her meydana gelen alım satımda % 50 ye varan komisyon kazanmak için eşi olmayan yönlendirme bağlantınızı seyircilerle paylaşmanıza fırsat tanımaktadır.

Benzersiz tavsiye bağlantınızı kullanarak bu platforma kayıt olan kullanıcılar, otomatikman başarı göstermiş bir tavsiye ile ilişkilendirilecektir. Binance Spot, Vadeli İşlemler, Marjin ticareti ve hatta Binance Pool’da dâhil tavsiye ettiğiniz her ticaretten komisyon alma şansını yakalayacaksınız.

Üstelik maksimum sınır ya da süre olmadan komisyon kazanmaya başlayacaksınız. Ek olarak hepsi tavsiye bağlantısı üstünden gerçekleşmektedir. Spot İştirak ya da Vadeli İşlemler İştiraki yada her ikisi de olmayı tercih edin. Hem vadeli işlem hem de spot ortakları olarak değerlendirilmek istiyorsanız eğer ikisini de seçmeniz kafi olacaktır.

Komisyon kazanılmaya iyi mi başlanılır?

 • Platformda yer edinen formu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.
 • Yönlendirme bağlantılarınızı oluşturun ve paylaşın
 • Arkanıza yaslanın, rahatlayın ve komisyon kazanmanın tadını çıkarın

Çevrenizde ki kişileri Binance programına çağrı edip yönlendirdiğinizde komisyon kazanma şansını yakalayabiliyorsunuz. Binance Bitcoin tavsiye platformuna müracaat yaparak parasız Bitcoin kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Arkadaşlarınızı yönlendirebilir ve her işlem yaptıklarında %20 kazanma şansını anında yakalayabilirsiniz. Ek olarak her işlem sonrası dostunuz da %20 indirim alır.

5. Ürün ve Hizmet Satışı

Bitcoin’leri süratli bir halde almanın başka bir yolu ise ürün ve hizmet satmaktır. Herhangi bir ürün ya da hizmeti satarak ve Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul ederek oldukça yüklü miktarlarda paralar kazanabilirsiniz.

Birden oldukca fazla çevrimiçi e- tecim mağazası sahibi artık BTC’yi ödeme seçeneklerinden biri olarak almaktadır. Ek olarak Bitify.com benzer biçimde internet sayfası de Bitcoin karşılığında bir şeyler satmanıza imkân tanımaktadır.

Türevi ve Bitcoin kripto paralar giderek yaygınlaşmaya devam ediyor. Pek kısa sürede tek ödeme yöntemi olacağı kabul edilen Bitcoin ile Türkiye’den alım ve satım yapabileceğiniz 50 ürünü bir araya getirdik.

Türkiye’de resmi olarak BTC kabul eden bir e- tecim sitesi bulunmamaktadır. Yakın bir zamanda Steam’de Bitcoin ile ödeme seçeneği mevcuttu sadece o seçenekte kaldırıldı. Bu yüzden geriye BTC alabileceğimiz tek platform olarak sahibinden satış platformları kalıyor.  Bu sitelerde BTC ile ödeme kabul eden bazı duyuru sahipleri bulunmaktadır. Site içerinde ki arama bölümünden BTC kelimesi ile arama yaparak ilanlara ulaşmanız mümkün hale geliyor.

Bitcoin İle Ne Alınabilir?

1 milyon TL karşılığında kısaca ortalama 14 Bitcoin ile bir motoryat satın alabilmeniz mümkün olmaktadır. Deniz araçları tercihlerim içinde yer almıyor diyorsanız spor otomobillere de ulaşmanız mümkün hale gelmektedir. Ek olarak uygun fiyatlı araçları da BTC ile satın almanız mümkün hale gelmektedir.

Bitcoin ile Spor Otomobil, Ev, İşyeri, Devren dükkân, Cep Telefonu…

Sahibi olduğunuz Bitcoin varlığınızı ticari bir amaç uğruna harcamak isterseniz eğer devren satılık bir fastfood dükkânı ya da boş bir iş yeri satın alabilirsiniz.  Ek olarak oldukca fazla bitcoin ile ev satışları da bulunmaktadır.

Ev, dükkân ve otomobil haricinde daha düşük BTC harcamayı istiyorsanız eğer cep telefonu, dizüstü bilgisayar, bisiklet ya da motosiklet satın alabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz ürünler içinde bayağı fazla BTC ile satış ilanları bulunmaktadır. Sahibinden sitesine giriş yaparak BTC ile alım ve satım alanlarını inceleyerek 50 ürünün satışının BTC ile bulunduğunu fark etmeniz uzun sürmeyecek. Bolca alışverişli günler diliyoruz.

Bitcoin’in kullanım alanları her geçen gün genişlemektedir. Dünyanın her yerinde minimum canlı para kadar alım ve satım işlemlerinde de kullanılmaya başlanılmıştır. Herhangi bir ürün ya da hizmeti satarak ve Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul ederek oldukça yüklü miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Dünyanın her alanında birden oldukca fazla çevrimiçi e- tecim mağazası sahibi artık BTC’yi ödeme seçeneklerinden biri olarak almaktadır. Ek olarak BTC ile ev, otomobil benzer biçimde büyük ve minik ürünler de almanız mümkün hale gelmiştir.

6. Bitcoin Kazanma Sitelerini Kullanma

Bitcoin ile bazı siteleri kullanarak bayağı fazla miktarlarda BTC kazanmak mümkün hale gelmiştir. Bu platformlardan bazılarını sizler için derledik:

Freebitcoin.io

Bu kazanç sitesi en eski ve en oldukca sevilen BTC musluklarından biri olarak bilinmektedir. Yuvarla tuşuna tıklayarak her saat başı 200 dolara kadar parasız Bitcoin kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Her atışınızda birkaç Satoshi kısaca BTC’nin en minik birimi kazanabilir ve her saat atış yapabilmektesiniz.

Bu platform her saat BTC kazanma olanağı sunan çevrimiçi bir BTC musluğu olarak bilinmektedir.

Frebitcoin.io iyi mi kayıt olunur?

Bu platformda bitcoin kazanmanın bazı yolları yatırım gerektirirken, ötekiler tamamen parasızdır. Her iki şartta da kullanıcılar internet sayfasında bir hesap oluşturmak zorundadırlar. Ek olarak BTC adresi eklemeleri gerekmektedir.  Kayıt olmak için aşağıda yer edinen detayları izlemeniz kafi olacaktır.

 • Ana sayfada yer edinen kayıt olma formuna giriş yapın.
 • E-posta adresinizi girip oldukça kuvvetli bir gizyazı belirleyin.
 • Internet sayfası menüsünde ki profil bölümünde yer edinen Change Withdrawal Address kısmına gidin ve BTC adresinizi girin.
 • İşlem tamamdır. Artık hazırsınız ve Roll butonuna tıklayınız.

Cointiply

Her insanın yapabileceği görevler sunan bir BTC ödül sitesidir. Tamamlanan her bir vazife için Bitcoin biriktirme fırsatını yakalayacaksınız. Üstelik bu tamamen parasız web sitesidir. Bir tek 1 kez kayıt olduğunuz da yaşınıza ve mevzunuza bakılırsa hazırlanmış oldukca çeşitli imtihan, anket ve öteki görevleri görme şansını yakalayabilirsiniz.

Bu platform kripto para ve BTC kazandıran sitelerin en başlangıcında yer almıştır ve kripto para musluğu olarak bilinmektedir.

Kripto para musluğu nedir?

Platform içinde yer edinen üyelere reklam göstererek, anket dodurtturarak ya da kolay bir halde sitelerini ziyaret ettirterek kullanıcılarına BTC ya da öteki kripto paralarla ödeme gerçekleştiren uygulamaların tamamıdır.

Cointiply’ın bu işten karı ne?

Çeşitli eylemleri içeren ve bunlarla sınırı olan olmayan türlü şekillerde para kazanmaktadır. Bu eylemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Reklam vizyonu
 • Anketler
 • Sponsorlu içerikler
 • Hususi partnerlik
 • PTC reklam modeli

Bir kullanıcı bu platformda bir anketi yâda teklifi her tamamladığında, toplam ödüllerden minik bir hisse almaktadır. Bu fonları ise operasyon maliyetlerini karşılamak, söyleşi yağmuru ve musluk havuzu ödemelerini finanse etmek için kullanmaktadır.

Cointiply Musluk Kullanımı

Platform içinde her saat başı yalnızca 1 kez çevirebileceğiniz ve gelen sayıya bakılırsa Bitcoin kazandığınız bir musluk yer almıştır. BTC miktarı çevirdiğiniz sayının yanı sıra Cointiply miktarınıza bakılırsa de değişiklik göstermektedir.

Cointiply Nedir?

Cointiply oranınız, musluk çevirmesi başına kazanabileceğiniz miktarı belirlemektedir. Bu oranınız ne kadar yüksek olursa her musluk çeviriminde o denli fazla kazanacaksınız. Musluğun yanında listelenen ödemeler ise Cointiply oranınızla belirlendiğini hatırlatmış olalım.

CoinEarn

Bu platform bir BTC musluğu değildir. Sadece belirli uzman cevaplarını öğrenerek 167 UDS kadar kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Ayrıca parasız kripto kazanmanın en kolay şekilleri içinde yerini almaktadır.

İlgi alanınızla ilgili soruları yanıtlayarak ve mikro görevleri yerine getirerek para kazanabileceğiniz güzel bir platform olmaktadır. Bu aralar üyelerine her daim airdrop icra eden ve projeleri kendi sistemleri üstünden göndermeye devam ediyorlar. Bu işlem yardımıyla sizi airdrop kovalama zahmetinden kurtarmış oluyor. Ek olarak airdropları ayağınıza kadar getirmiş oluyor. Üstelik bunun içinde size minimum 1 USD ödemesi gerçekleştiriyor.  Bundan iyisi şamda kayısı sözü kesinlikle bu platform için var olmuş.

Her gün yağmasa da damlasın asla yoktan oldukca daha iyidir diyenlerden iseniz ve köşeye 3- 5 bir şeyler atma fırsatını yakalayım diyorsanız eğer, asla ve asla kaçırmayın deriz.

Crypto ve ico mevzularına katılım sağlayarak haftalık averaj 4 ila 5 dolar arası biriktirebileceğiniz bir platformdan bahsediyoruz. Size gönderilen mesajları doldurarak hem Bitcoin kazanıp hem de ico’lardan faydalanabilirsiniz. Yalnız çekim harcaması şuan için 2,5 dolar civarında olmaktadır. Daha sonrasında ise Bitcoin çekim işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Blockreward.app

Bu Bitcoin kazanma sitesi ise oyun oynadığınızda, alışveriş yaptığınızda, yeni çıkan ürünler denediğinizde ya da görüşlerinizi paylaştığınızda Bitcoin kazanmanızı sağlamaktadır. Bu platform ek olarak kripto ödüllerini direkt Uphold cüzdanınızda kullanmanıza fırsat sağlamaktadır. Ek olarak tavsiye ettiğiniz her yeni kullanıcı için 2 dolara kadar parasız kripto para ile ödüllendirileceksiniz.

Bir tür teşvik primi olan bu platform onaylanan işlemlerin bloklarını oluşturarak zincire dâhil eden madencilerin emekleri karşılığında almış olduğu ödülün kripto para tanımıdır. Ek olarak en iyi Bitcoin madencilik yazılımı olarak bilinmektedir.

Bitcoin oynayarak ve bazı siteleri kullanarak bayağı fazla miktarlarda BTC kazanmak mümkün hale gelmektedir. Çeşitli platformlarda yer edinen her insanın yapabileceği görevler sunan bir BTC siteleri tamamlanan her bir vazife için Bitcoin biriktirme fırsatını sunmaktadır.

7. Bitcoin Kazanmak İçin Mobil yada Çevrimiçi Oyunlar Oynayın

Bitcoin’i ödül olarak minik miktarlarda ödüllendiren oldukca sayıda çevrimiçi oyun bulunmaktadır. Tıpkı Bitcoin musluklarına benzer şekilde çalışır. Bitcoin ödülleri ise kullanıcıları oyun oynamaya ve reklamları görüntülemeye çağrı eder.

Bu sebeple oyun, reklam verenlerin Bitcoin ödülleri sunarak insanlara ulaşmak için oldukça muhteşem bir kaynak olarak ortaya çıkmıştır. Yalnız ödül miktarı oldukça düşük olma eğilimindedir.

Elinizde ki mobil cihazlarla oyunun keyfini sürerken bir taraftan da kripto borsasının en oldukca malum coini olan Bitcoin kazanmak mümkün hale gelmektedir.  Kripto para kazanmak için ya madencilik yapmanız gerekir ya da para karşılığında satın almanız gerekmektedir. Bu 2 yöntem haricinde son zamanlarda bazı online siteler de coin dağıtmaya başladı.

Size bahsedeceğimiz bitcoin kazandıran oyunları huzurunuza sunacağız. Üstelik bu oyunlar Bling firmasına ilişik oyunlardır. Bu oynamış olduğunuz oyunlarla turu geçseniz yada geçemezseniz de belirli puan aralıklarında Bitcoin puanı kazanma fırsatını yakalıyorsunuz.

Bu oyunlarda 800- 3000 puan içinde değişen ödüller bulunmaktadır. Bu ödülleri 1 hafta süresince topluyor ve Coinbase hesabınıza aktarma emri veriyorsunuz.  Ve yalnızca birkaç dakika içinde hesabınıza aktarılıyor. Oyun içinde topladığınız 1 milyon puan ise 0.00001000 Bitcoine denk gelmektedir.

Yalnız dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan tek mevzu Coinbase hesabı açarken kullandığınız mail adresiniz ile oyunda oturum açacağınız mail aynı olmak zorundadır.

Bitcoin kazandıran oyunlar

Bu tür oyunlarla oyun oynayarak Bitcoin ödülleri toplamak mümkün hale gelmektedir. Hem oyun oynar ve zamanınızı eğlenerek geçirirsiniz hem de eylemsiz para kazanmanın tadını çıkarmış olmuş olursunuz.

Oyun oynayarak küçük miktarlarda bitcoin kazanmak kim istemez ki? Her insanın hoşuna gidebilecek bir platformdan bahsediyoruz. Eğlenirken para kazanmak her insanın oldukça hoşuna gidecek bir eylemdir. Ikimiz de eğlenerek kazanmanız için bu meşhur ödüllü oyunları sayfamızda sizler için derledik.  Hadi hep beraber bir göz atalım.

8. Bitcoin Kazanmak İçin Çevrimiçi İşler Yapın

Çevrimiçi olarak belirli bir görevi gerçekleştirmek, madencilik yapmadan parasız BTC almanın en kolay yollarından biridir. Bunu elde etmek için Web sitelerinde verilen görevleri tamamlamanız gerekmektedir. Bazı firmalar internet sayfalarını kontrol etme, gönderilerini alıntılama, anketlere katılma, internet sayfalarını çözümleme etme ya da optimize etme ya da öteki minik görevleri tamamlama benzer biçimde verilen bir görevi yerine getirmeniz için size Bitcoin olarak ödeme yapmaktadır.

Değişik birçok internet sayfası sorularından birine doğru cevabı veren kişiye minik Bitcoin ödülleri sunmaktadır. BitcoinGet’te size Bitcoin olarak ödeme icra eden belirli bir iş bulmanız mümkün hale gelmektedir. Bitfortip’te bitcoin ile ilgili soruları da cevaplamanız mümkün olabilir.

Çevrimiçi olarak size verilen belirli görevleri yerine getirerek bitcoin kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Ek olarak birçok internet sayfası sorularından birine doğru cevabı veren kişiye minik Bitcoin ödülleri sunmaktadır. Anketlere katılarak yâda öteki eylemleri yerine getirerek Bitcoin ödüllerini toplamaya başlıyorsunuz.

9. Bitcoin Madenciliği

Bu platform Bitcoin Madenciliği için süratli, ucuz ve oldukça güvenilir bir yöntemdir. Yalnızca düzgüsel bir bilgisayara ve bir Bitcoin madencisine ihtiyacınız olmaktadır. Bitcoin madenciliğine adım atmak için ise bir grup madenciyle madencilik havuzuna katılmanız gerekmektedir. Bu tür madencilik onları çalıştırmak için lüzumlu olan güç maaliyetine nazaran daha düşük oranda Bitcoin üretmektedir. Bu yüzden bu yöntemden fazla bir şey beklememelisiniz.

Bitcoin madenciliği için oldukça süratli, ucuz ve güvenilir bir platform arayışı içinde iseniz bu sistem tam size bakılırsa. Yalnızca düzgüsel bir bilgisayara ve bir Bitcoin madencisine ihtiyacınız olmaktadır. Madenciliğe adım atmak için ise madencilik havuzuna katılmanız gerekmektedir.

10. Bağışlar İle Bitcoin Kazanma

Bağışlar yardımıyla anında Bitcoin kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Sadece bunun için bayağı fazla çalışmanız gerekmektedir. Bu yüzden {hiç de} kolay değildir. Bu platformdan yararlanmak için ilk olarak bir internet sayfasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Ek olarak bir cüzdan adresine de haiz olmalısınız.  Bunun yanı sıra bir QR kodu kullanarak web sitenizde Bitcoin bağışları isteme şansına haiz olabilirsiniz.

Bağış isteyerek Bitcoin kazanma fırsatını yakalamanız mümkün hale gelmektedir. Sadece bunu başarmak için bayağı fazla çalışmanız gerekmektedir. O yüzden {hiç de} kolay bir kazanım değildir. Fakat her şeye karşın denemeye kıymet bulunduğunu düşünüyoruz.

11. Bitcoin İle Maaş Almak

Parasız Bitcoin’i süratli bir halde almanın başka bir yöntemi de Bitcoin şeklinde maaş almaktır. Örnek verecek olursak elit bir kripto para birimi iş sağlayıcısı için özgür çalışan olarak çalıştığınızı göz önünde bulunduralım. Bu durumda büyük küçük bir ihtimal Bitcoin kripto para biriminde ödeme almanız mümkün olabilmektedir. Ek olarak isterseniz işvereninizden maaşınızı Bitcoin şeklinde de ödemesini yapmasını isteyebilirsiniz.

Ek olarak önümüzde ki seneden itibaren Japonya merkezli web şirketi GMO Grup çalışanlarına kripto para ile ödeme icra eden firmalar içinde yer alacaktır. Firmanın 4000 den fazla çalışanına maaşlarının bir kısmının Bitcoin ile ödenmesi teklifleri sunulmuştur. GMO Group’u eleştiren kişiler bu sistemin bir pazarlama kampanyası bulunduğunu belirtmektedirler.

Ek olarak Bitcoin de riskleri de bununla beraber taşımaktadır. Sanal para birimi geçen hafta sert bir düşüş yaşamıştı. Derhal peşinden da % 50 oranında bir artış elde etmiştir.

Iyi mi Çalışıyor?

Bitcoin maaşları genel olarak dijital para biriminin belirlenen bigün ve saatinde ki değerine bakılırsa hesaplanmaktadır.  Basitçe söylemek gerekirse Bitcoin’in kıymeti 10.000 dolar ise ve çalışan maaşının 1000 dolarını sanal para birimi şeklinde almak istedi ise 0,1 Bitcoin maaş almaktadır. Derhal satmayı düşünen çalışanlar satışlarını daha evvelinde ayarladıkları müddetçe aynı parayı nakit almaları mümkün hale gelecektir. Yalnız kripto parayı ellerinde tutmak isteyen kişiler, bu 1 gün 1 hafta yada 1 yıl olabilir, sanal paranın kıymet kazanmasını yada kaybetmesi riskini kabul etmişler olacaktır.

Bu 1000 dolar, 5000 dolar değerinde sanal paraya da dönüşebilmektedir. Ya da sıfıra yakın bir miktara da düşme imkânı olabilir. Bu sebeple uygulamaya karşı çıkan kişiler maaşlarını Bitcoin ile ödenmesinin insanları kumar oynamaya yönlendirdiğini iddia ederek karşı çıkmalarını savunmaktadırlar.

Peki, çalışanlar ilgileniyor mu?

Her ne kadar Bitcoin’in çöküşünün yakın bulunduğunu iddia eden birçok insan bulunsa da tüm uyarılara karşın nerede ise hepimiz Bitcoin almanın peşini bırakmıyor.

Bu sanal paranın değerinde ki süratli artıştan sonrasında, maaşları kripto paraya dönüştürmek için kurulan platform Bitwage bu yıl binlerce yeni kullanıcı edinmiştir. Bitwage kurucusu Jonathan Chester “  son zamanlarda oldukca fazla insan katılmak istiyor ve kimi zaman maaşlarının hepsinin Bitcoin cinsinden ödenmesini istiyor” demektedir.

Şirket bu yıl ABD, Avrupa, Latin ABD, ve Asya’da ki 20.000 kullanıcı için 30 milyon dolar değerinde ki maaşı Bitcoin’e çevirilmiş olduğu bilinmektedir. Kullananların bazıları ise Feysbuk, Google, GE, Philips, ABD, Birleşmiş Milletler birliğinde çalışmaktaydılar.

Bu ilanların bir çok şirketleri aracılığı ile değil, kendi istekleri doğrultusunda bu hizmeti kullanmaya başlamışlardır. Chester kendine özgü maaşının % 15 ini BTC ye çevirdiğini dile getiriyor. İşlemleri zamana yayarak oldukça düşük oranda Bitcoin alımıyla teoride kıymet kaybı riskini fazlasıyla azaltmaktadırlar.

Bitcoin şeklinde maaş almak mümkün hale gelmektedir. İşvereninizden ödemenizi Bitcoin olarak alma hakkına sahipsiniz. Bitcoini ücretsiz bir şekilde süratli bir halde almanın bir öteki yolu da bu sistem olmaktadır.

12. Yazı Yazarak ve Araştırma Yaparak Bitcoin Kazanın

Değişik kripto para blogları, haber siteleri ya da forumlar, katkıda bulunmanız ve onlar adına yazmanız için size kripto para birimi olarak ödeme yapmış olacaktır. Yalnız bunu başarabilmek için sektör hakkında kuvvetli bilgiye haiz olmanız gerekmektedir. Coinality benzer biçimde iş duyuru panolarından değişik kripto haber kaynakları ve blogları için değişik yazı yazma gösterileri bulmanız mümkün olmaktadır.

Örnek verecek olursak eğer, Bitcointalk benzer biçimde kripto para formları yerleşik üyelerine para kazanma imkânları sunmaktadır. Ek olarak şirketlerin gönderilerinin imzasında ürün yada hizmetlerinin reklamını yapmalarına fırsat vermektedir.

Yazı ve araştırma data ürünlerinde katkıda bulunmanız durumunda size karşılık olarak kripto para birimi olarak ödeme yapmaktadırlar. Katkıda bulunduğunuz yazılar karşılığında bitcoin para alarak yüksek oranda kazançlar sağlayabilirsiniz.

13. Bitcoin Bahşişi Alın

Ödeme yöntemi olarak kabul edeceğiniz Bitcoin para birimini bahşiş olarak da almanız mümkün olmamaktadır. Üstünde Bitcoin adresinizin bir QR kodu bulunan dijital cüzdana ihtiyacınız vardır. Kullanıcılar Bitcoin QR kod adresinizi kullanarak size Bitcoin şeklinde bir ipucu vermeleri mümkün hale gelmektedir.

Ek olarak Twitter uygulaması aracılığı ile Bitcoin cinsinden bahşiş talep kabiliyeti faaliyete getiren büyük toplumsal ağ olmaktadır. Twetter birkaç ay içinde bahşiş verme hususi durumunu kontrol etmektedir.  Lightning, Bitcoin kullanarak daha ucuz ve daha süratli işlemler sağlamak için tasarlanmış mükemmel bir sistem olarak bilinmektedir.

Twitter uygulaması vasıtasıyla Bitcoin cinsinden bahşiş almak mümkün hale gelmektedir. Lightning, Bitcoin kullanarak daha ucuz ve daha süratli işlemler sağlamak için tasarlanmış mükemmel bir sistem olarak hepimiz tarafınca bilinmektedir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap