1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri

Çevrimiçi Gelir Artırmanın En Etkili 7 Yolu – Sosyal Book

Çevrimiçi Gelir Artırmanın En Etkili 7 Yolu – Sosyal Book
0


Çevrimiçi Olarak Gelirinizi Arttırmanın 7 Yolu

Her geçen gün daha çok insan çevrimiçi para kazanmanın yollarını arıyor. Bazıları birazcık fazladan para kazanmak için yan işlere yönelirken, bazıları ise tam zamanlı işleri haline gelen web işletmeleri kuruyor.

Çevrimiçi Gelir Artırma Kılavuz İçeriği

Birazcık yada fazlaca zamanınızı alabilecek çevrimiçi para kazanmanın yedi yoluna bir göz atalım. Bu seçenekleri, bir çok fazlaca daha fazlası olma potansiyeline haiz ek gelir kaynakları olarak düşünün.

Çevrimiçi Gelir Artırmanın En Etkili 7 Yolu

1 – Bağlı Kurum Pazarlaması

Bağlı müessese pazarlaması, çevrimiçi para kazanmanın düşük maliyetli ve nispeten kolay bir yolu olabilir. Satmak için kendi ürünleriniz yada hizmetlerinizin olması gerekmez; bağlı müessese pazarlaması size büyük şirketlerden komisyon kazanma şansı verir.

Bir firmanın ürünlerini yada hizmetlerini web sitenizde/blogunuzda yada toplumsal medya hesabınızda, firmanın tekliflerine bağlantılar sağlayarak tanıtıyorsunuz. Bu bağlı müessese seyretme bağlantıları, ödeme icra eden bir müşteriyi firmanın web sitesine yönlendirdiğiniz için kredi almanızı ve ödül olarak satışın bir yüzdesini almanızı sağlar.

Bağlı müessese pazarlamasının ana işi, insanlara web sitenizi/blogunuzu -veya Instagram, Feysbuk, Twitter yada öteki toplumsal medya hesaplarınızı- ziyaret etmeleri için bir niçin vermek ve büyük bir ziyaretçi ve takipçi grubu oluşturmaktır. Bunu yapmak için, insanları satın almaya çalıştığınız şeyi satın almakla ilgilenen kişilerin ilgisini çekebilecek içerik sağlamalısınız. Mesela, tüketici elektroniği ürünleri hakkında (bunların iyi mi kullanılacağı ve/yada hangilerinin en iyisi olduğu) arama motorları için optimize edilmiş bir halde yazabilir ve videolar hazırlayabilirsiniz .

2 – Kendi E-Tecim Web Sitenizi Kurun

Çevrimiçi para kazanmanın başka bir yolu -ancak bu kim bilir birazcık daha çok çalışmanızı gerektirir- bir e-ticaret web sitesidir. Kendi yarattığınız yada ticari olarak mevcut olan ürünleri web sitenizden satarsınız.

Bu yolu seçerseniz, siparişleri göndermenin en yaygın ve sorunsuz yolu; drop-shipping. Müşterileri kazanır ve siparişlerini alırsınız, sadece üçüncü taraf bir şirket ürünleri sizin için depolar ve gönderir.

Tavsiye: Kendi nişinizi oluşturabileceğiniz ve web sitenizi adayabileceğiniz bir ürün kategorisine odaklanmak daha iyidir.

Kendi ürünlerinizi yapıyorsanız, bu tarz şeyleri hem Etsy şeklinde yerleşik bir platformda hem de kendi sitenizde satmaya adım atmak isteyebilirsiniz. Bir alan kişi tabanı oluşturduktan sonrasında, o aracıyı ortadan kaldırabilirsiniz.

Google AdSense şeklinde reklamları barındırarak e-ticaret web sitenizden daha çok para kazanabilirsiniz .

3 – Çevrimiçi Yayıncılık Yapın

Mevcut mesleğiniz ne olursa olsun, kurgusal olmayan (düzyazı) e-kitaplar yayınlamak , eylemsiz gelir elde ederken alanınızda otorite kurmanıza destek olmanın iyi bir yoludur. Kitabı bir kez yazıp yayınladıktan sonrasında, ondan gelir elde etmek için etken olarak hiçbir şey yapmanız gerekmez.

Alternatif olarak, bilhassa romantizm, bilimkurgu, düşlem yada gizem şeklinde popüler bir türde okunması ihtiyaç duyulan bir roman yazdıysanız, onu e-kitap olarak yayınlamak binlerce kişinin dikkatini çekme potansiyeline haizdir.

Not: Kendi kendinize e-kitap yayınlamanızı elde eden en büyük iki şirket IngramSpark ve Kindle Direct Publishing’dir .

Amazon.com şeklinde platformlarda e-kitap pazarlayabilirsiniz. Bir yazar olarak adınızı duyurabilirseniz, direkt kendi web sitenizden e-kitap satmaya başlayabilir ve kârınızı artırabilirsiniz.

Tavsiye: Belirli bir mevzu hakkında uzun süredir blog yazıyorsanız, mevcut yazılarınızı fazlaca fazla ek emek verme yapmadan bir kitap halinde düzenleyebilir ve pazarlayabilirsiniz.

Yayınlayacağınız e-kitabın okuyucuları, geleneksel bir yayıncının sunduklarıyla aynı kalitede bir edinim beklemektedir. Parlak bir nihai ürün elde etmek için tüm becerilere haiz değilseniz, yazınıza ince ayar yapmak için bir kopya editörü ve çekici bir kapak oluşturmak için bir tasarımcı tutmayı düşünebilirsiniz. Ve fikirlerinizi paragraflara ve düzyazı bölümlerine dönüştürmekte mesele yaşıyorsanız, sürecin bu başlangıç ​​kısmında size destek olması için bir gelişim editörü tutabilirsiniz.

4 – Çevrimiçi Anketlere Katılın

Çevrimiçi anketlere katılmak, birazcık fazladan para yada armağan kartları şeklinde ödüller kazanmanın kolay bir yoludur. Pazar araştırması firmaları (MRF’ler), Decision Analyst’e ilişkin olan American Consumer Opinion dahil olmak suretiyle birçok çevrimiçi anket sitesinin arkasındadır. Ek olarak , birçok değişik şirket ve MRF ile ortak olan IdeaShifters yada Swagbucks şeklinde kaynakları kullanarak anketlere katılmak için kaydolabilirsiniz.

Anket başına bir dolardan fazla kazanmayı beklememelisiniz. Ve ilkini almadan ilkin büyük olasılıkla kendiniz hakkında fazlaca fazla data sağlamanız gerekecek.

Ankete katılma fırsatlarını ararken, anket yanıtları için ödeme yapma mevzusunda kanıtlanmış bir sicile haiz olan ve kişisel bilgilerinizi almak için tasarlanmış dolandırıcılık olmayan şirketlere bağlı kalınca. Ek olarak, firmanın aramış olduğu demografik özelliklere uymadığınız için belirli anketlere katılmaya uygun olmayabileceğinizi de unutmamalısınız. Mesela, fazlaca yaşlı yada fazlaca genç olabilirsiniz.

Bkz: Anket Doldurarak Para Kazanma

5 – Çevrimiçi Özgür Emek harcama

BT hizmetleri, metin düzenleme yada grafik tasarım şeklinde uzaktan gerçekleştirebileceğiniz beceriye dayalı belirli bir hizmetiniz var ise, bunu çevrimiçi özgür çalışan olarak sunabilirsiniz. Yeterince kısa süreli iş bulabilir ve kabul edebilirseniz, alanınızda tam zamanlı bir özgür çalışan olabilirsiniz. Yada ana işinizden kazanmış olduğunuz geliri desteklemek için ara sıra görevler alabilirsiniz.

Freelancer ve Upwork şeklinde özgür çalışanlara hususi web sitelerinin yanı sıra Indeed şeklinde büyük iş sitelerini kullanarak kısa süreli işler bulabilirsiniz . Ek olarak, uzmanlık alanınızdaki özgür çalışanlar için hususi bir organizasyona katılmayı da düşünmelisiniz. Bu tür gruplar çoğu zaman kendiniz ve sağlayabileceğiniz belirli beceriler hakkında çevrimiçi data göndermenize izin verir ve e-posta ikazları gönderebilir yada özgür yardım arayanlar için kontakt bilgilerinin bulunmuş olduğu bir iş panosuna haiz olabilirler.

Not: Özgür çalışan bir müessese, bununla birlikte sizinle aynı işi icra eden ve sizinle aynı şeylerle ilgilenen insanlarla bağlantı kurarak toplumsal bir çıkış noktası da sağlayabilir.

Meetup şeklinde bir site , ilgi alanlarınızı ve becerilerinizi paylaşan başkalarını bulmaya adım atmak için iyi bir yer olabilir.

6 – Çevrimiçi Yaşam Koçu

Yaşam koçluğu; bilhassa sağlam kontakt becerileriniz var ise ve başkalarının kişisel yada ustalaşmış yaşamlarında başarıya ulaşmış olmalarına destek olma arzunuz var ise, gelecek vaat eden başka bir çevrimiçi kariyer seçeneğidir. Pek fazlaca insan, kişisel mutluluğun yada kariyer güveninin önünde duran zihinsel bir barikatı aşmak için bir dürtüye gereksinim duyar. Çevrimiçi bir yaşam koçu olarak, onların zihniyetlerini değiştirmelerine ve hayatlarını iyileştirmelerine destek olacak tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Mühim: Yaşam koçları, eğitimli ruh sağlığı profesyonellerinin yerini almaya çalışmamalıdır. Koçlar, zihinsel hastalıkların üstesinden gelmekle değil, kişisel gelişim ve hedeflere ulaşmak şeklinde mevzularla ilgilenir.

Yaşam koçu olmanın en zor yanlarından biri alan kişi tabanı bulmaktır. Yeni başladığınızda, çevrimiçi reklam vermeyi ve topluluk gruplarıyla konuşmayı teklif etmeyi deneyebilirsiniz.

Ustalaşmış bir sertifikaya haiz olmak; birisi, bir koç ararken sizi daha güvenilir bir seçim haline getirebilir. Ve daha önceki müşterilerin referanslarını web sitenizde sunmak da sizi daha çekici bir aday yapar.

Çevrimiçi Gelir Artırma
Çevrimiçi Gelir Artırma

7 – Çevrimiçi Kurslar Sunun

E-kitaplar şeklinde, çevrimiçi kurslar da siz onları oluşturduktan ve çevrimiçi kullanıma açtıktan sonrasında eylemsiz gelir sağlar. Öğretme beceriniz ve başkalarıyla paylaşmak istediğiniz bir takım beceriniz var ise, ek para kazanmanın bir yolu olarak çevrimiçi kurslar oluşturmayı düşünün.

Kurslarınızı yayınlayabileceğiniz ve onlar için ödeme alabileceğiniz birincil internet sayfası Udemy’dir . Sadece öteki çevrimiçi işletmelerde olduğu şeklinde, bir saygınlık kazanabilirseniz, kurslarınızı kendi siteniz üstünden sunarak başarıya ulaşmış olabilirsiniz.

Belirli bir mevzu alanındaki bilgiye ek olarak, videolarınızda ilgi çekici bir varlığa haiz olmanız gerekir. Potansiyel öğrencilerin dikkatini çekemezseniz, daha çok ders için geri gelmezler.

– Netice olarak Gelir Artırmanın Yolları

Bu para kazanma fırsatlarının bir çok için çevrimiçi olarak fazlaca fazla rekabet var -özellikle giderek daha çok insan geleneksel bir ortamda çalışamıyor yada çalışmak istemiyor. Stanford Üniversitesi ekonomisti Nicholas Bloom’a nazaran, ABD çalışanlarının %42’si Haziran 2020 itibariyle tam zamanlı olarak evden çalışıyordu.

Bu olasılıkların çoğundan yararlanmak için, kalabalığın arasından sıyrılmanız ve ihtimaller içinde müşterileri, satın almak yada kiralamak için doğru şahıs olduğunuza ikna etmeniz gerekecek. Herhangi bir çevrimiçi meslekte başarıya ulaşmış olmak, muhteşem çevrimiçi pazarlama becerileri gerektirir . Yaptığınız işi başarıya ulaşmış bir halde iyi mi satacağınızı, takipçiler ve arama motoru hitleri kazanmayı öğrenebilirseniz, başarı arkasından gelecektir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap