1. Ana Sayfa
 2. Memur

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: “Memur ve emekli zammı yüzde 30 oldu” Memur Maaşları 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: “Memur ve emekli zammı yüzde 30 oldu” Memur Maaşları 2022
20

Cumhurbaşkanı Erdoğan deklare etti: “Işyar ve emekli zammı yüzde 30 oldu” #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

6115 Şahıs Okudu – 168 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm milletimizden 2023’te son kere ve oldukça daha kuvvetli bir destek istiyoruz. Bu son kere ifademizi birileri yanlış anlıyor, ben bu seçimle ilgili söylüyorum. ‘Start’ değil bu ‘finish’, bunu bu şekilde başaracağız” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan işyar ve emeklilerin maaşlarına meydana getirilen zam oranının yüzde 30’a yükseldiğini, en düşük emekli maaşının ise 5 bin 500 lira bulunduğunu deklare etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde;

Aziz milletim, kıymetli milletvekili dostlarım, tüm parti mensuplarımıza en kalbi selamlarımı gönderiyorum. Bugün son Kabine Toplantımızın arkasından bir kısmını milletimizle paylaştığımız 2022 değerlendirmelerimize devam edeceğiz. Ek olarak 2022’de milletimize kazandırdığımız çalışmalardan bazılarını özetlemek gerekirse hatırlayacağız.

Yeni müjdeleri kamuoyuyla paylaşmayı da sürdüreceğiz. Her programımız bir yapıt ve hizmet şöleni şeklinde geçmektedir. Toplu açılış törenleriyle bu şöleni illerimize de taşıyoruz. Bizim milletimize bir ahdimiz var. Biz yapıt ve hizmet siyasetiyle milletimizin gönlüne girdik.

Varsın birileri ucube bir masa çevresinde köşe kapmaca oynasın, birbirlerine çelme taksın, birbirlerinin gözünü oysun. Varsın birileri bizim emeğimizi iki satır toplumsal medya mesajıyla çalmaya kalksın. Varsın birileri kendi saplantılarını ülkenin gerçeği sanarak kendi devletine karşı kin kusmaya devam etsin.

“TÜRKİYE YÜZYILI’NIN İNŞASINI MİLLETİMİZLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Biz demokrasimizi güçlendireceğiz, mağdurların umudu olarak ülkemizi bölgesinde ve dünyada yüceltmeyi sürdüreceğiz. AK Parti’nin, Cumhur İttifakı’nın farkı ötekilerden budur. Milletimiz yalanlara, kavgalara bakmayacak. Sandığa vardığında milletimizin bakacağı tek şey kendisi ve evlatları için kimin ne yaptığıdır. Ne buluş ne vizyon mevzusunda bizimle yarışacak kimse görmedik, tanımıyoruz. Bizim en büyük gücümüz inancımızdır. Türkiye Yüzyılı’nın inşasını milletimizle beraber gerçekleştireceğiz.

ASGARİ ÜCRET DESTEĞİ 400 TL OLDU

Gördüğünüz benzer biçimde ne kadar özetlersek özetleyelim icraatlarımız saymakla bitmiyor. Bugünlük 2022 değerlendirmesi ve 2023 programı bölümümüze noktayı koyuyoruz. Asgari ücret rakamını iki kat artışla 8 bin 507 liraya yükselttiğimizin müjdesini vermiştik. Asgari ücret destek miktarını da 100 liradan 250 liraya çıkarmıştık. Şimdi de asgari ücret desteğini 400 liraya yükseltme sonucu aldığımızı duyurmak isterim.

MEMUR VE EMEKLİ ZAMMI %30’A ÇIKTI

Dün de 2022 enflasyonunu aldıktan sonrasında memurlarımızın ve emeklilerimizin maaş artışını tekrardan değerlendirdik. Işyar maaşlarında yüzde 87’lik artışa gitmiş, temmuz ayında yüzde 42’ye varan zam yapmıştık. Memurlarımızın ve emeklilerimizin oranlarına razı olamadık. Bakanlarımızla yaptığımız değerlendirme sonucunda işyar ve emekli maaşlarında yüzde 25’lik bir artışa gitmeyi kararlaştırmıştık. Bunu da dün katıldığımız işyar buluşmasında duyurmuştuk. Işyar buluşmasına giderken bakanlarımıza bu oranı daha da yukarı çıkacak formüller bulmaları emirini vermiştik. Dün ve bugün yürütülen emekler sonucunda işyar ve emekli maaş artış oranını yüzde 30’a çıkaracak imkanlar sağladık. Buradan memurlarımıza ve tüm emeklilerimize ocak ayı maaş artışlarının yüzde 30 olarak uygulanacağı müjdelerini veriyoruz. En düşük emekli maaşının da 5 bin 500 lira olacağını duyuruyoruz. Senenin ikinci yarısı için toplu sözleşme ve enflasyon farkı göz önünde bulundurularak yeni artışlar yapılacağını hatırlatmak isterim.

EYT olarak malum düzenlemeyi çıkartacağımızın müjdesiyle 2 milyon 200 bin vatandaşımızı sevindirdik. Ihtiyaç duyulan her türlü desteği vermeyi sürdüreceğiz. Milletimizle paylaşmak istediğim bir öteki husus şudur; CHP tarafınca gündeme taşınan başörtüsü konusunu kökünden çözme irademizin bir takipçisiyiz. Eğer bu teklif Meclis Genel Kurulu’nda 400’ün üstünde bir sayıyla kabul edilirse önümüze gelen değişikliği onaylarız. Fakat 400’ün altında bir sayıyla çıkarsa referanduma götürmemiz gerekiyor. Bu şekilde bir durum oluşursa milletimizin hakemliğine gitmekten çekinmeyiz. Türkiye’de ‘yapılamaz’ denilen ne var ise hepsini insanımıza sunmuş olmanın mutluluğu içindeyiz. Bizde şov, göz boyama olmaz. Bizde yalnız yaptıklarımız ve yapacaklarımız vardır.

CNN TÜRK YOUTUBE KANALINA ABONE OL ➤ https://bit.ly/2LzuZ1H

➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN: https://www.cnnturk.com/tv
➤http://twitter.com/cnnturk
➤https://twitter.com/cnnturkprogram
➤https://www.feysbuk.com/cnnturk
➤https://www.feysbuk.com/cnnturkprogr…
➤https://www.instagram.com/cnnturk
➤http://youtube.com/cnnturk

#CNNTÜRK
#Sondakika
#Haber

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Yorumlar (20)

 1. 4 hafta önce

  CNN TÜRK canlı yayını için tıklayın: https://bit.ly/3ia2NVt
  Kanalımıza Abone Olmak İçin: https://bit.ly/3S6U7At

 2. 4 hafta önce

  Yarın da bi 5 puan daha zam bekleriz.

 3. Selam sevgi ve sihhatli uzun ömürler diliyoruz🙏🇹🇷🇹🇷🇹🇷❤️

 4. 4 hafta önce

  BAYRAM İKRAMİYESİ ASGARİ ÜCRETE EŞİTLENMELİ

 5. 4 hafta önce

  Allah sizleri,yandaş tv kanallarını,tüyükü,o iki yüzlü sôzde sendikacıları Allah bildiği gibi yapsın sizleri,,,askeri ücretlilerde enflasyon 0/0 de 50,,emekliye enfladyon,0/0 25 ne saçmalık,bune ayarsızlīk,,2023 seçimlerinde sizlere oy vermek türkiye halkına ihanettir, her şeylere piyasalara 0/0 ,150 zam ,

 6. 4 hafta önce

  Recep seç👍🏻

 7. 4 hafta önce

  ANG SABI SINABI NG MEMBER BLACK NAZARENE PROSESYON HOTDOG

 8. 4 hafta önce

  U.S.A.🇺🇸💪🦅MEXICO🇲🇽💪🦅CANADA🇨🇦💪🦅ARGENTINA🇦🇷💪🦅GREENLAND🇬🇱💪🦅ICELAND🇮🇸💪🦅

 9. 4 hafta önce

  ANG SABI SINABI NG MEMBER BLACK NAZARENE HOTDOG

 10. Tipik mafyatik sistem .. şüphe ettikleri kendi adamlarıni (Sinan Ateş) bile temizliyorlar .. bunlar 2023te yine iktidarda kalırlarsa, TC diye bir devlet kamlaz, net !

 11. 4 hafta önce

  Bir oy TİP’e bir oy Erdoğan’a.

 12. 4 hafta önce

  Ayasofya açık kalsın ailecek aç kalmaya razıyız. Bu ülke 3-5 çapulcuya emanet edip özerklik adı altında bölünmesine göz yumacak değiliz. afkurup dursunlar. milleti aklını kullanmaya davet ediyorum.

 13. 4 hafta önce

  Çok az sayın sayın başkan en az asgari ücret olması lazım ben hiç bir gelirim yok maşimdan hariç onuniçin asgari ücret olması lazım ben kiradan oturuyorum Ankara Sincan’da iki bin beşyuz kira veriyorum doğal gaz elektirik su verdikten sora beşyuzlira kalıyor inşallah iyi bir maşimiz olur işallah sayın başkanim

 14. 4 hafta önce

  Çok yüksek prim ödeyenleri salak ve enayi yerine koyan devlet anlayışı uygulaması. Bize abodan çak yüzde 80 den yüzde 28 düşür az prim ödeyeni yanımıza çek oh ne ala.yerin dibine batsın böyle düzen.oy size haram oldu

 15. 4 hafta önce

  Emekli maaşlarına en az % 54.66 zam istiyoruz…

 16. 4 hafta önce

  Utanmadan bir de lütuf gibi söylüyor, sanki cebinden veriyor. Ulan zaten cebinden vermiyorsun, para basacaksın vereceksin, bari enflasyon kadar yap şu zammı. Emekli, memur ölsün demektir bu. Bu kadar utanmazlık olmaz. 2023’de bu hükümeti göndereceğiz Allah’ın izni ile.

 17. 4 hafta önce

  Emekli bu parayla nasıl hayatta kalacak? Birikimi yoksa çok zor.

 18. 4 hafta önce

  Sadaka mı veriyorsun… Mazota yüzde 300 zam emekliye yüzde 30.. Allaha havale ediyorum…

 19. 4 hafta önce

  Bizde sana selam sevgi duva ediyoruz emekliyi madur etme başkan sekiz olaydı iyi olurdu 🤲🤲🤲🤲🤲

 20. 4 hafta önce

  BOBOY VALIDA🌎🌍🌏🇵🇭💪🦅🇵🇸💪🦅AFP PNP🇵🇭💪🦅

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir