1. Anasayfa
 2. Devlet

Dar Gelirli Ailelere Devlet Desteği! Kasım Ayında Hesaplara Yatacak Devlet Destekleri 2022

Dar Gelirli Ailelere Devlet Desteği! Kasım Ayında Hesaplara Yatacak Devlet Destekleri 2022
0

Dar Gelirli Ailelere Devlet Desteği! Kasım Ayında Hesaplara Yatacak #devletdestekleri – 2022

#destek #yardım #edevlet

8 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın düşük gelirli haneler için çeşitli destekleri kasım ayında ne süre hesaplara yatıracağı araştırılıyor.
Ekim ayının ilk günlerinde yaşlı ve engelli aylıkları çerçevesinde toplamda 3 milyar 250 milyon TL ödemenin hak sahiplerine iletilmesinin peşinden, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı geçtiğimiz aylarda olduğu şeklinde ekim ayının ortasına doğru yaklaşırken de değişik toplumsal yardımları gerçek sahibi kişilere iletti. Ödemelerin gerçekleşmesinin peşinden, kasım ayı öncesinde toplumsal yardımlara dair araştırmalar hız kazanmıştır. Bu çerçevede, kasım ayı toplumsal yardımları için çeşitli tahminler yürütüyor.

Kasım 2023 Aile Destek Ödemesi Ne Vakit Verilecek?
Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı yıl sonuna kadar uzatılan aile destek paketi ödemelerini kasım ayında da gerçek sahibi vatandaşlara iletecek. Kasım ayı ödemelerinin ne süre gerçekleşeceğine dair bakanlık tarafınca duyuru metni yayınlanmadı sadece geçtiğimiz aylarda ve ekim ayı ortasına doğru yaklaşırken ödemeler gerçekleştiği için kasım ayında da benzer bir sürecin işlemesi umut ediliyor. Böylece hane içinde şahıs başına düşen aylık gelire nazaran 850 TL’den başlamış olan ve 1250 TL seviyesine yükselen aile destek paketi ödemeleri kasım ayının ortasına doğru gerçek sahibi vatandaşların hesaplarına yatabilir.
Kasım 2023 Evde Bakım Maaşı, Toplumsal Destek Ödemesi
Aile destek paketi ödemelerinin yanı sıra, kasım ayında evde bakım maaşının ve toplumsal ve ekonomik destek ödemesinin ne süre iletileceği araştırılıyor. Evde bakım maaşı çerçevesinde ekim ayının ortalarında Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı 500.000’den fazla gerçek sahibinin hesabına 5097 TL yatırdı. İhtiyaç sahibi ailelerde bulunan öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olabilmek ve temel ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak için toplumsal ve ekonomik destek ödemesi ile averaj 3571 TL verildi. Söz mevzusu desteklerin kasım ayında hangi gün hesaplara yatacağına dair bakanlık izahat yapmadı. Ekim ayında ve geçtiğimiz süreçte toplumsal ve ekonomik destek ödemesi ile evde bakım maaşı ay ortasında vatandaşlara verildiği için kasım ayında da benzer bir sürecin işleyeceği tahmin ediliyor. Kasım ayında da toplumsal yardım ödemeleri hesaplara aktarıldıkça Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi web sitesinden ve toplumsal medya hesapları üstünden bilgilendirme metinleri yayınlanacak. #2023 #2024 #2025 #bbctürkçe #cnntürk #haberler #ahaber #gündem #haber #haberturk

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir