1. Anasayfa
 2. Devlet

Dar Gelirli Ailelere Devlet Desteği! Kasım Ayında Ödeme Yapıldı Devlet Destekleri 2022

Dar Gelirli Ailelere Devlet Desteği! Kasım Ayında Ödeme Yapıldı Devlet Destekleri 2022
0

Dar Gelirli Ailelere Devlet Desteği! Kasım Ayında Ödeme Yapılmış oldu #devletdestekleri – 2022

#destek #yardım #edevlet

8 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Dar gelirli ailelere sağlanan olan toplumsal yardım ödemelerine dair kasım ayının ortalarında araştırmalar yapılıyor.
5097 TL olan evde bakım maaşı ödemelerinin dün itibariyle hesaplara yatırılmaya başlandığını Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş duyurdu. Kasım ayının ortalarında evde bakım maaşı ödemesinin verilmesinin arkasından değişik toplumsal yardım ödemelerine dair araştırmalar hız kazanırken, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı da geçtiğimiz süreçte olduğu şeklinde kasım ayında da ödemeler yapıldıkça resmi web sitesinden ve toplumsal medya hesapları üstünden yayınladığı bilgilendirme metinleri ile açıklamalarda bulunuyor. Bu çerçevede, toplumsal yardım ödemelerine dair güncel gelişmeler yakından takip ediliyor.

Kasım 2023 Toplumsal Yardım Ödemesi
Kasım ayı evde bakım maaşı ödemeleri 13 Kasım itibari ile ülke genelindeki gerçek sahibi vatandaşların hesaplarına aktarılırken, değişik toplumsal yardım ödemelerine ilişkin de araştırmalar yapılıyor. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı kasım ayında da hane içinde şahıs başına düşen aylık gelire gore 850 TL’den başlamış olan ve 1250 TL seviyesine kadar yükselen aile destek paketi ödemelerini hesaplara yatırdı. Geçtiğimiz hafta cuma günü hane içinde şahıs başına düşen aylık gelire gore bakanlığın ilettiği destek ödemelerinin tutarları şu şekilde:

450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL alacak
450 TL üstü – 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL alacak
911,15 TL üstü – 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL alacak
1372,30 TL üstü – 1833,45 TL’den azca olanlar: 850 TL alacak
Aile Bakanlığı Destek Ödemeleri
Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı evde bakım maaşını dün, aile destek paketi ile yaşlı ve engelli aylıklarını ise geçtiğimiz hafta vatandaşların hesaplarına yatırdı. Söz mevzusu destek ödemelerinin verilmesinin arkasından, kasım ayında sağlanacak olan değişik toplumsal yardımlara ilişkin de araştırmalar hız kazanmıştır. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı çoğu zaman ay ortasında ödemeler gerçekleştiriyor. Bu çerçevede, gereksinim sahibi ailelerde bulunan öğrencilerin eğitim hayatlarını destek olabilmek ve ailelerin maddi yüklerini hak edebilmek averaj 3571 TL olan toplumsal ve ekonomik destek ödemesinin ilerleyen günlerde verileceği tahmin ediliyor. SED yardımı sağlanması durumunda bakanlığın resmi web sitesinden ve toplumsal medya hesapları üstünden kamuoyuna informasyon verilecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir