1. Ana Sayfa
 2. Memur

DEĞERİNİN ALTINDA SATTILAR! 2023 DOLAR ALTIN GÜMÜŞ RALLİSİ! BORSA ŞOKU! KURUN ÜZERİNE BİNECEK RAKAM! Memur Maaşları 2022

DEĞERİNİN ALTINDA SATTILAR! 2023 DOLAR ALTIN GÜMÜŞ RALLİSİ! BORSA ŞOKU! KURUN ÜZERİNE BİNECEK RAKAM! Memur Maaşları 2022
20

DEĞERİNİN ALTINDA SATTILAR! 2023 DOLAR ALTIN GÜMÜŞ RALLİSİ! BORSA ŞOKU! KURUN ÜZERİNE BİNECEK RAKAM! #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

4253 Şahıs Okudu – 361 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Ferit Atay soruyor, Hamza Yardımcıoğlu ve Cem Özüak cevaplıyor.
Piyasalar 2023’e hazırlanıyor!
Altın ve Gümüş tutarları 2023’te ne olacak?
Asgari Ücret zammı yenilenecek mi?
Emekli ve Işgören maaşları ne olacak?
EYT sonucu niçin verilmiyor?
Son dakika iktisat haberleri.
2023 yılı içinde Asgari tutara yeni zam, Emekli ve Işgören maaşları, Sözleşmelilere kadro, Emeklilikte yaşa takılanlar, İş verenlere destek, Kobi, konut, gereksinim, vasıta benzer biçimde birçok alanda düşük faizli kredi, TL mevduat hesaplarına yüksek faiz, TOKİ ilk evim ve arsa kampanyaları,
Ve bunlar benzer biçimde birçok seçim ekonomisinin unsurların neticeleri ne olacak!
“Asgari ücret tamam; destek devam etmeli”
Yeni yıldan itibaren uygulanacak net asgari ücret, 8 bin 506 lira olarak açıklandı. İşveren, ücret maliyetini hafifletecek düzenlemeler bekliyor.

Temel münakaşa mevzusu; zammın, enflasyonun üstünde olacağı sözü verilmesine karşın, aşağıda kalması…

İşveren bu maliyetle işçi çıkarır mı?
Zam yağar mı?

ZAMMIN BÜYÜĞÜ SEÇİMDEN AZ ÖNCE
İş dünyası “kademeli yap” çağrısını fazla seslendirmiş olmalı ki bu davet sarayda karşılık buldu ve bu kere 8 bin 500 lirayla yetinildi. Fakat bu artış çalışanı ve sendikaları mutlu etmeye yetmedi. Sadece bilinmeli ki aslına bakarsan bizzat asgari tutarı açıklarken, Cumhurbaşkanı’nın işaret etmiş olduğu benzer biçimde yeni yılda bir ara zam düşünülebilecek.

En düşük emekli maaşının 8 bin TL’ye çıkarılması için kanun teklifi

Kur patlamasa da sorun büyüyor

Döviz tevdiat hesaplarındaki gerileme 20 milyar doları buldu.
Peki 20 milyar dolara yakın paranın nereye gittiği mevzusu mühim..

Döviz tevdiat hesapları altı haftadır devamlı düşüyor.

Nereye gidiyor bu para?
Azca buz bir para değil bu; oldukca ciddi bir tutardan söz ediyoruz. Altı haftada neredeyse 20 milyar dolar!

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI

Katar’dan eurobond ihracına 2 milyar dolar
Gömü’nin ocak ayının ilk yarısında düşündüğü yeni eurobond ihracına Katar’ın 2 milyar dolarla iştirak etmesi umut ediliyor.
Katar, senenin ilk haftalarında Gömü’nin eurobond ihracına 2 milyar dolar yatırım ile katılacak.

Gümüş ve altın ringe çıkıyor
“Süper döngüde bir ürünün beta katsayısı yüksekse daha iyi netice verdiğini görürsünüz” diyen uzmanlara bakılırsa gümüş 2023’te altından daha iyi performans gösterecek.

Merkez bankalarının enflasyonla savaşım için uyguladığı sıkı para politikaları küresel ekonomiyi resesyona sürüklerken, belirsizlik finansal piyasalara hakim olmaya devam ediyor. 2023’te piyasaların nereye gideceği soruları sorulurken, kıymetli metallerde kazanç beklentisi öne çıkıyor.

Tahminler 25-30 dolar aralığında

SANTA RALLİSİ GELEBİLİR
Altın ve gülmüşte çıkış hareketi sürüyor. Yeni yıl öncesi son işlem haftasına girerken altında süratli bir yükseliş yaşanma olasılığı bulunuyor. Uzmanlara bakılırsa 1.800 dolar seviyesi aşağı yönlü kırılmadıkça bu seviyeye doğru geri çekilmeler piyasada alış fırsatı olarak değerlendirilecek. 1.815 dolar üstünde kalıcılık durumunda 1.820, 1.825 ve 1.828 dolar seviyeleri direnç bölgeleri olacaktır. Orta vadede ise 1.840, 1.880 ve 1.900 seviyeleri direnç bölgesi olarak gösteriliyor.

Gram altında tehlikeli sonuç düzey 1.090

EYT KRİZİ!

Fed’in favori enflasyon göstergesinde yavaşlama
ABD’de çekirdek enflasyon göstergesi geçen ay yavaşlarken kişisel harcamalar ılımlı artış kaydetti. Bu durum fiyat baskılarının hafiflediğine işaret etti.
ABD Tecim Bakanlığı’nın verilerine bakılırsa PCE fiyat endeksi aylık yüzde 0,1, senelik yüzde 5,5 arttı. Senelik artış böylece yüzde 2’lik enflasyon hedefinin oldukça üstünde kalmaya devam etti.

İngiltere’de havalimanlarında işbırakımı dalgası giderek büyüyor
İngiltere’de havalimanlarında vazife icra eden sınır güvenlik mensubu, Noel ve yılbaşı döneminde 8 gün sürecek greve gitti.

The ekonomist kapağı ne anlama geliyor?

Bitmeyen aday tartışması Akşener’in sözleri

Bu programda yatırım tavsiyesi yapılmamaktadır!

#dolar #borsa #hamzayardımcıoğlu #bitcoin #erdoğan #putin #türkiye #altın #rusya #iran #bitcoin #suriye #bitcoinnews #theeconomist #enflasyon #asgariücret #nebati #bddk #kredi #merkezbankası #swap #fed #btc #konut #faiz #fed #şok #banka #bankalar #ukrayna #kiev #tüik #kavcıoğlu #doğalgaz #elektirik #swap #gramaltın #mevduat #2023 #asgariücret #katar #akp #akparti #iktisat #enerjikrizi #feritatay #zanka #zankatv #billgates #jeffbezos #para #varlıklı #sondakika #sondurum #haber #dolartl #türklirası #lira #kriz #para #şoke #chp #zam #nedir #kimdir #kim #türklirası #ekonomist #bütçe #kılıçdaroğlu #chp #döviz #karar #abd #dolar24tl #iddia #haberler #anahaber #nass #nas #gümüş #coin #kripto #iktisat #imamoğlu #süleymansoylu #asil #sedatpeker #peker #ibb #yılbaşı #billgates #arsa #3haziran #piyasalar #ht #ihale #milyon #kuruş #durağan(durgun) #piyasa #kamu #güç #imf #botaş #enerji #kkm #kurkorumalımevduat #kurşoku #dolarşoku #kkm #fon #akaryakıt #petrol #hiperenflasyon #moratoryum #cds #resesyon #borsa #bist #15temmuz #esad #yahudi #cemözüak #binance #ftx
#g20 #emeklilikteyaşatakılanlar #işgören

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Yorumlar (20)

 1. 1 ay önce

  2023 ün hangi ayında altın yükselecek

 2. 1 ay önce

  10 gram dengedir 5 gram algisi son 2.3 senedir yapildi kim ne olursa olsun hangi ekonomist olursa olsun 10 gram dengesi yani 850 tl gibi fiyatlarda dengelenecektir. Yine yanilacaksiniz Altinda kurda bekleyenleri yine yanilacak ucuz gida hissesi bulan kral olacak gida ve gida ensturmanlari ciddi yukselecek (20 yıllık teknik analist görüşü) saygilar

 3. 1 ay önce

  KAÇ⁉️sıfır⁉️AT CE EZ⁉️🤣
  😎 😉 😎 😉

 4. osmanlialtincoin

 5. 1 ay önce

  Masal anlatıyorsunuz. Hem döviz yok, hapı yuttun diyorsunuz, hemde arka kapıdan önce 128 milyar dolar satıldı, şimdi bu rakam 200 milyar dolar a çıkmıştır, diyorsunuz. Bu.nasil oluyor. Kaldiki Hamza takdir ettiğim bir kişi sin.??????

 6. 1 ay önce

  2023 ALTIN ONS 2400 3400 $ BEKLİYORUM 23 TEMMUZ 2023 KADAR

 7. 1 ay önce

  Heeeeyyt hamzaaa 👏

 8. 1 ay önce

  Tesekkurler

 9. 1 ay önce

  Heeeeyyt haberci beyler ver coskuyu adamim 👏

 10. 1 ay önce

  30 tl yıl ortasında dogru olur yada seçimden sonra. ama şuan bu boyle.enflasyon yüzünden para bile harcamıyorum. herşey hem pahalı hemde kalitesiz. peynir olmuş kg 234 tl. 1750 tl lık telefon olmuş 6 bin tl.

 11. 1 ay önce

  2023 de altın ons bazinda mi..dölarr bazında mi yukselir

 12. 1 ay önce

  Hamza ne çok biliyorsun ya. Dolar 30 lira olacakmış. Bilmediğimiz bir şey söyle.

 13. 1 ay önce

  I’m new to trading How can I make more profitable investment in crypto without incurring most losses?

 14. 1 ay önce

  Ne çok şey biliyorsunuz gerekir
  Gereksizlere siz bildiğiniz konuları dışarıdaki 6 yasındaki çocuklar biliyor arzı talebi anlatıyor hey Allahm ya

 15. 1 ay önce

  Hamza sen devletin ve hükumetin işine karışma!Sana ne oğlum.Sein kadar bilmiyorlar mı, senin kadar bu ülkeyi düşünmüyorlar mı.Gerektiğinde her yol mübahtır,demek ki dolar satmak doları serbest bırakmaktan daha az zararlı ya da KARLI.İşinize bakın!

 16. 1 ay önce

  Ev kredisi kampanyasi ? Ev fiyatlari ne kadar ve bunun % kacina kadar ev kredisi verilecek ? Hayal degil mi ? Hadi diyelim ki bankalar 1 milyon tl kredi veriler. 5 yil geri odemedeki faiz ve aylik geri odemesi ne olur ? Bunu kac kisi odeyebilir ? Gercekler !

 17. 1 ay önce

  Pekala simdi kur korumada ki, Euro ve Dolar olarak nacizane bir miktar Param var, büyük bir miktar Ocak 2023 de vadesi doluyor, ne yapayim?

 18. 1 ay önce

  Çok uzun süredir mi? Dolar 8.30 iken altin 440 liraydi.

 19. 1 ay önce

  Kur’u birakin nereye giderse gitsin. Arkasinda guclu bir Merkez bankasi olur.
  Bugunku politikada hem m.bankasi fakirlesiyor hem de gun gelecek doviz gitmesi gereken yere gidecek. Sonuc; kulliyen zarar ve yuksek faizle alinan borclarin yaratacagi yuksek vergiler ve enflasyon. Deydi mi ?

 20. 1 ay önce

  cem yine ev diyo . hay ev gözüne girsin ya. iyiki bi ev aldın . yapma bak yazık bu millete. evler ucu deyip durma. burada dandik 2+1 i satıp amerikadan villa alıyosun yapma bak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir