1. Anasayfa
 2. Devlet

Devlet Hane Başı 6600 TL Destek Ödemesi Başlattı! Şubat’ta Ödenecek Devlet Destekleri 2022

Devlet Hane Başı 6600 TL Destek Ödemesi Başlattı! Şubat’ta Ödenecek Devlet Destekleri 2022
0

Devlet Hane Başı 6600 TL Destek Ödemesi Başlattı! Şubat’ta Ödenecek #devletdestekleri – 2022

#destek #yardım #edevlet

102 Şahıs Okudu – 2 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli hanelere destek ödemesi başlattı. Yeni ödeme miktarı 6600 TL destek ödemesi meydana getirecek. Şartlar ve ödeme tarihleri de belli oldu.
Türkiye’deki dar gelirli ve gereksinim sahibi haneler için devletten toplumsal yardım ödemeleri gelmeye devam ediyor. Nakit yardımlar, ekonomik sorun yaşayan vatandaşın imdadına yetişiyor, bütçesine katkı sağlıyor. İhtiyaç sahipleri için devam eden emekler kapsamında yeni bir ödeme daha duyuruldu. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran şartları taşıyan ve müracaat meydana getiren kişilere tam 6600 TL devlet desteği ödenecek. Peki şartlar neler, kimler destek ödemesi alabilir? İşte yeni toplumsal yardım ödemesinin bilgileri…
AİLE BAKANLIĞINDAN YENİ BİR DESTEK ÖDEMESİ DAHA GELDİ
Aile Bakanlığı, dar gelirli hanelere yeni toplumsal yardım imkanları sunmaya devam ediyor. Şartlara uygun olanlar müracaat yaparak tertipli destek ödemesi alabiliyor. Hatta bakanlık tarafınca dar gelirli ailelerden minimum bir kişinin işe girmesi ve iş sahibi olması da sağlanıyor. Böylece vatandaşlar hem bir toplumsal güvence imkanı buluyor hem de tertipli gelir sahibi oluyor.
18-55 YAŞ ARASINDA OLAN KİŞİLERE İŞ İMKANI GELİYOR
Aile Bakanlığı tarafınca yeni bir toplumsal destek daha başlatıldı. Bununla beraber program kapsamında dar gelirli hanelerin içinden 18-55 yaş içinde olan kişilere iş imkanı da sunuluyor. Bakanlık, hane içinden emek harcama imkanı olan kişileri İŞKUR’a iletiyor. İŞKUR ise bu kişilere öncelikli olarak iş fırsatı tanıyor. Temsilcilerin de desteğiyle gereksinim sahibi vatandaşlar iş imkanı bularak asgari ücretli olarak çalışmaya başlıyor.
6600 TL’DE SOSYAL YARDIM FIRSATI VERİLİYOR
Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca sunulan yeni toplumsal yardım programı kapsamına işe yerleştirilen vatandaşlara toplumsal yardım desteği de veriliyor. Tek sefere mahsus olarak verilen yeni yardım miktarı 6600 TL oldu. Bu yardım her insana yılda bir defaya mahsus olarak sunuluyor.
Ek olarak İŞKUR tarafınca işe yönlendirilen kişilere ayrı bir yardım daha veriliyor. İş görüşmesine gidenlerin yol giderleri de gene devlet tarafınca karşılanıyor. 1700 TL olarak verilen işe yönlendirme yardımı da yılda 3 defaya kadar alınabiliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir