1. Anasayfa
 2. Memur

Emekli maaş zammı belli oluyor! 4 aylık enflasyon verisine göre en düşük emekli maaşı Memur Maaşları 2022

Emekli maaş zammı belli oluyor! 4 aylık enflasyon verisine göre en düşük emekli maaşı Memur Maaşları 2022
0

Emekli maaş zammı belli oluyor! 4 aylık enflasyon verisine bakılırsa en düşük emekli maaşı #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

48 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Emekli maaş zammı belli oluyor! 4 aylık enflasyon verisine bakılırsa en düşük emekli maaşı
Emekli maaş zammı için geri sayım sürüyor. Bilhassa TÜİK tarafınca açıklanan Ekim ayı enflasyon oranı sonrası netleşen 4 aylık enflasyon artış oranın netleşmesi sonrası son tahminler şekillenmeye başladı. Peki, en düşük emekli maaş zammı ne kadar, kaç TL olacak? İşte 6 aylık enflasyon verilerine bakılırsa belli olacak Ocak 2024 emekli zammı son tahminler…
Emekli maaş zammı 3 Ocak çarşamba günü açıklanması beklenen enflasyon oranları sonrası belli olacak. 6 aylık enflasyon artış oranı ise son 6 ayın enflasyon farkları toplamında belli oluyor. Bununla beraber 4 aylık enflasyon artış oranı netleşti. Buna bakılırsa 4 aylık artış oranına bakılırsa tahmini emekli maaşı zamları belli oldu. İşte Ekim ayı enflasyon artış oranlarına bakılırsa Bağ-Kur ve SSK emekli maaş zammı tahminleri.
EMEKLİ ZAMMI 6 AYLIK ENFLASYON FARKINA GÖRE BELİRLENECEK

2024 yılı Ocak ayı emekli maaş zammı oranı son 6 aylık enflasyon farkı oranına bakılırsa belirlenecek. Işyar emekli maaşları ise toplu sözleşme koşullarına bakılırsa Ocak ayında yüzde 15, Temmuz ayında yüzde 10 oranında artırılacak ve enflasyon farkları ek olarak ilave edilecek.
2024 OCAK EMEKLİ MAAŞ ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberine bakılırsa, senenin ilk altı aylık döneminde enflasyon yüzde 19.77 olarak gerçekleşti. SSK ve BAĞ-KUR ile emekli işgören aylıkları yüzde 25 oranında artırıldı. Işyar maaşlarına ise enflasyon ve toplu sözleşme farkından oluşan yüzde 17.55’lik zammın üstüne 8.077 TL seyyanen zam yapılmış oldu.

Yıl sonu enflasyonu Merkez Bankası’nın tahmin etmiş olduğu benzer biçimde yüzde 65 düzeyinde gerçekleşirse SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına ocak ayında yüzde 37.76 oranında enflasyon farkı kadar zam yapılacak. Işyar ve emekli işgören maaşları ise yüzde 49.45 oranında artacak.

Yıl sonu enflasyonu Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi sonuçlarına paralel yüzde 68.01 oranında çıkarsa ocak ayında SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına yüzde 40.28, işgören ve emekli işgören maaşlarına yüzde 52.19 oranında zam yapılacak.

Işyar ve emekli işgören maaşlarına ocak ayında yapılacak zammın yüzde 15’i toplu sözleşme zammından, kalanı ise enflasyon farkından oluşacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha ilkin yapmış olduğu çeşitli açıklamalarda, emekli aylıklarına ilave zam için yönerge verdiğini söylemiş oldu. Emeklilere ilave zamma ilişkin bir kanun değişikliği yapılması durumunda enflasyon farkının üstüne refah zammı yapılmış olacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir