1. Anasayfa
 2. Memur

Emekli maaşı zam farkı 2024! 4A 4B 4C SSK BAĞKUR emekli maaş farkları ne zaman yatacak? Memur Maaşları 2022

Emekli maaşı zam farkı 2024! 4A 4B 4C SSK BAĞKUR emekli maaş farkları ne zaman yatacak? Memur Maaşları 2022
0

Emekli maaşı zam farkı 2024! 4A 4B 4C SSK BAĞKUR emekli maaş farkları ne süre yatacak? #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

2754 Şahıs Okudu – 10 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca meydana getirilen izahat ile emekli maaşlarına ek zam verileceği duyuru edilmişti. Emeklilere zam farkı oluştu. Peki, maaş farkları ne süre yatacak?
Emekli maaşı zam farkı 2024! 4A 4B 4C SSK BAĞKUR emekli maaş farkları ne süre yatacak? Milyonlarca emeklinin beklemiş olduğu maaş zammı Ocak ayının ilk haftası içinde TÜİK tarafınca açıklanan enflasyon raporu sonrasında kesinleşmişti.
TÜİK tarafınca açıklanan son 6 aylık enflasyon farkı ile birlikte işyar ve işyar emeklisine yüzde 49,25 oranında zam gelirken, SSK ve BAĞKUR emeklisi olan kişilere yönelik olarak ise yüzde 37,25 oranında zam yapılmıştı. Kesinleşen enflasyon zammı sonrasında gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrilmişti. Erdoğan tarafınca beklenen zam açıklaması kabine toplantısı sonrasında yapılmış oldu.
SSK BAĞKUR VE MEMUR EMEKLİSİ 2024 ZAM ORANI! EMEKLİ MAAŞLARINA NE KADAR, KAÇ TL ZAM GELDİ?
Milyonlarca SSK, Bağkur ve ziraat emeklisinin beklediği emekliye ek zamla ilgili beklenen açıklamayı meydana getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uygulamaya aldığımız en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liradan 10 bin liraya çıkarıyoruz.” diyerek SSK ve BAĞKUR emekli aylıklarına yüzde 5 ek zam yapılacağını duyuru etmişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafınca açıklanan ek zam müjdesi sonrası lüzumlu yasal düzenleme için AK Parti tarafınca hazırlanan kanun teklifi poşet yasaya eklenmişti. En düşük emekli aylığının 10 bin liraya yükseltilmesi ile SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına 5 puan artış içeren kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.
4A 4B 4C SSK BAĞKUR EMEKLİ MAAŞ FARKLARI NE ZAMAN ÖDENECEK, YATACAK?
SSK’lı emekliler her ayın 17-26’sı içinde, Bağ-Kur’lular ise her ayın 25-28 içinde emekli maaşını çekebiliyorlar. Bu tarihlere zam düzenlemesi yetişmezse zam farkının ek olarak yatırılması için tarih belirlenmesi planlanıyor.
Toplumsal Güvenlik Kurumu’ndan meydana getirilen açıklamada, “Emekli Sandığından aylık alanların Ocak ayı 2024 zam farkı ile harp ve vazife malullerinin 2023 ek ödemelerini 26 Ocak’ta ödemeye başlıyoruz.” ifadelerine yer verildi. Açıklamaya nazaran, 2 milyon 281 bin 769 kişiye 19,3 milyar lira fark ödemesi, 59 bin 33 kişiye de 992,9 milyon lira ek ödeme yapılacak.
Düzenlemenin yasalaşmasının arkasından emeklilere maaş farklarının en geç Şubat ayının ilk 15 günlük döneminde yatırılması planlanıyor. Emekliler maaş farkı ödemesini ayrı olarak alabilecekler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir