1. Anasayfa
 2. Memur

Emekli memur zam oranı açıklandı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı yeni maaşları duyurdu 2024 Memur Maaşları 2022

Emekli memur zam oranı açıklandı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı yeni maaşları duyurdu 2024 Memur Maaşları 2022
0

Emekli işyar zam oranı açıklandı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı yeni maaşları duyurdu 2024 #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

109 Şahıs Okudu – 1 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Emekli işyar zam oranı son dakika açıklandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı milyonlara müjde verdi. Sürpriz zam oranları tek tek duyuruldu.
Emekli ve memura Ocak ayında sürpriz zam oranları geliyor. Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz emekli ve işyar maaşlarının yakından ilgilendiren mühim açıklamayı yapmış oldu. Milyonlarca emekli ve işyar sevinecek zira yüksek zam oranları için onay çıktı. Peki Ocak 2024 maaş zamları ne kadar olacak? Ne kadar zam alacak? Aralık ayının son gününe kadar doğru ilerlerken yeni zam oranlarına ilişkin ilk bilgilerde geldi. İşte Ocak 2024 zamlı emekli ve işyar maaşları…
Emekli ve işyar maaşı almak için geri sayım devam ediyor. Ocak ayı milyonlarca yurttaş tarafınca merakla planlanıyor. Hem emekliler hem de memurlar 4 Ocak 2024 tarihinde Türkiye istatistik kurumu tarafınca açıklanacak olan enflasyon rakamlarına kilitlendi. Enflasyon oranlarının açıklanması ile beraber emekli zam oranları ve işyar maaş zammı oranları da netlik kazanacak. Peki emekli ve memura yılbaşında ne kadar zam gelecek? Yeni zamlı maaşlar kaç TL olacak?

EMEKLİYE YÜKSEK ZAM KESİNLEŞTİ
17 milyon emekli yurttaş Ocak ayini bekliyor. Ek olarak memurlar da yapılacak maaş zammı için gözünü Ocak ayına çevirmiş durumda. Emeklilere yüksek zam oranları artık kati şeklinde görünüyor. Zira enflasyon sayıları son aşama yüksek ve hem de cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da yüksek zam oranı vermesi planlanıyor. Milyonlarca emekli için ocak ayı zamları ile ilgili konuşan cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan da güzel haberler var.
Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz, işyar ve emekli zammı için Ocak ayında bütçe şartlarının sonuna kadar zorlanacağını duyurdu. Kısaca emekli maaşlarına yüksek zam oranları böylece kesinleşmiş oldu. Emekli maaş zammının geleceği rakamda aşağı yukarı belli oldu.
EMEKLİYE %50’YE YAKIN ZAM YAPILACAK
Işgören maaşı ile ilgili toplu sözleşme görüşmeleri geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Işgören maaşlarına yapılacak artışlar böylece belli olurken emekliye ne kadar zam gelecek memurun enflasyon farkı ne kadar olacak sorularına cevap aranıyordu. Son dakika açıklaması ile beraber işyar ve emekli maaş zammı oranları hakkında da aşağı yukarı tahminler ortaya çıktı. Işgören ve emekliye verilecek zam %50’ye yakın olacak. #2023 #2025 #ahaber #haber #haberler #2024 #bbctürkçe #haberturk #cnntürk

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir