1. Anasayfa
 2. Memur

Emekli Promosyonu Kasım 2023! Maaş Aralığına Göre Ödemeler Memur Maaşları 2022

Emekli Promosyonu Kasım 2023! Maaş Aralığına Göre Ödemeler Memur Maaşları 2022
0

Emekli Promosyonu Kasım 2023! Maaş Aralığına Gore Ödemeler #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

38 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Asgari ücret, emekli ve işyar maaşları için zam hesaplamaları kasım ayının ortalarına doğru yaklaşırken hız kesmeden devam ediyor.
Milyonlarca asgari ücretli çalışanın maaşı zammı aralık ayında, emekli ve işyar maaşları da ocak ayında belli olacak. Asgari ücret, işyar ve emekli maaş zamları için araştırmalar sürerken, enflasyon verileri üstünden hesaplamalar gerçekleşiyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun dört aylık enflasyon verilerine nazaran toplam enflasyon yüzde 29,41 olarak belirlendi. Kasım ve aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklamasının arkasından işyar ve emekli maaşları için net tablo ortaya çıkacak. Enflasyon verileri için bekleyiş devam ederken, değişik oranlar üstünden hesaplamalar gerçekleşiyor.

Asgari Ücret Zammı Son Durum
Ortalama 7 milyon asgari tutarı çalışanın maaş zammının belirlenebilmesi için aralık ayında Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçi ve işveren temsilcileri bir araya gelecek. Yapılacak toplantılar neticesinde, 2024 yılından itibaren geçerli olacak asgari ücretin ne kadar olacağı belirlenecek. Asgari ücret zammı için hemen hemen oran söyleniş edilmedi sadece gerçekleşecek artış neticesinde asgari ücretin 15.000 TL ile 17.000 TL aralığında yer alacağı tahmin ediliyor.
Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak?
Türkiye İstatistik Kurumu’nun temmuz, ağustos, eylül ve ekim ayı enflasyon verilerini duyurmasının arkasından gerçekleşen hesaplamalara nazaran, dört aylık enflasyon oranı yüzde 29,41 oldu. Kasım ve aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının arkasından emekli maaşları için daha net bir tablo ortaya çıkacak. Değişik oranlar üstünden hesaplamalar sürerken, ocak ayının ilk günlerinde yapılacak zam neticesinde en düşük emekli maaşının 10.000 TL ile 11.000 TL aralığında yer alacağı tahmin ediliyor.

En Düşük Işgören Maaşı Kaç TL?
Temmuz ayında haziran ayı enflasyon rakamlarına açıklamasının arkasından enflasyon farkına ek olarak işyar maaşlarını da 8077 TL seyyanen artışa gidilmişti. Seyyanen artış sonrasında, en düşük işyar maaşı 22.000 TL seviyesine terfi etti. Ocak ayında gerçekleşecek artış neticesinde en düşük işyar maaşının ne kadar olacağı da merak ediliyor. Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanı işyar maaşlarının yüzde 50’ye yakın oranda artabileceğini söylemişti. Işgören maaşlarına yüzde 50 oranında zam yapılırsa, en düşük işyar maaşı 33.000 TL seviyesine çıkacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir