1. Anasayfa
 2. Devlet

Emekli ve Asgari Ücretliye 15.000 TL Nakit Devlet Desteği! Meclis Onayladı Devlet Destekleri 2022

Emekli ve Asgari Ücretliye 15.000 TL Nakit Devlet Desteği! Meclis Onayladı Devlet Destekleri 2022
0

Emekli ve Asgari Ücretliye 15.000 TL Nakit Devlet Desteği! Meclis Onayladı #devletdestekleri – 2022

#destek #yardım #edevlet

479 Şahıs Okudu – 4 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Emekli ve asgari ücretliye meclis onayı ile 15.000 TL devlet desteği verilecek. Tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz destek ödemesi için şartlar belli oldu.
Emekli ve Asgari Ücretliye 15.000 TL Nakit Devlet Desteği! Meclis Onayladı – Emekli ve Asgari ücretli için devletten yeni bir yardım paketi geldi. Maaş zammı yapılmasına karşın geçim sıkıntısı yaşayan emekliler ve asgari ücretlilere Artık toplumsal destek ödemesi verilecek. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca bağlanacak olan yeni toplumsal yardım için detaylar belli oldu. Emekli ve asgari ücretliye 15.000 TL’ye kadar yardım verilecek. Bakanlık e-devlet üstünden meydana getirilen başvuruları değerlendirmeye alacak ve kısa sürede yapılacak olan araştırma sürecinin arkasından toplumsal destek ödemesi bağlanacak. Emekli ve asgari ücretliye yeni toplumsal destek ödemesi bilgileri haberimizde…
Emekli maaşlarına yüzde 49.25 asgari tutara ise %49 oranında artış yapılmış oldu. 2024 Ocak ayı itibarıyla Zamlı maaş ödemeleri de başlarken emekli ve asgari ücretliler Yaşam pahalılığı karşısında gene de güçlük çekiyor. Bilhassa kalabalık aile olanlar devletten Toplumsal Yardım almak için şartları araştırıyor. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, yeni toplumsal yardım paketini bu kez emekli ve Asgari ücretli için başlattı. Peki müracaat şartları neler? Emekli ve Asgari ücretliye ne kadar toplumsal destek ödemesi verilecek?
EMEKLİ VE ASGARİ ÜCRETLİYE 15.000 TL’YE VARAN DEVLET DESTEĞİ
Asgari ücretli ve emekli Milyonlarca şahıs için devletten yeni destek ödemeleri gelmeye devam ediyor. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca ödenen Türkiye Aile Destek paketi yardımı artık emeklilere ve asgari ücretlilere de sağlanıyor. Hane içindeki şahıs başına düşen geliri Asgari ücretin üçte birinden azca olan hepimiz şeklinde emekliler ve asgari ücretle çalışanlar da bu toplumsal destek ödemesine müracaat yapabiliyor.
BAŞVURULAR E-DEVLET’TEN YAPILIYOR
Türkiye aile destek ödemeleri için müracaat işlemleri e-devlet aracılığı ile yapılıyor. Müracaat yapmak isteyenler T.C kimlik numarası ve şifreleri ile e-devlet girişi yaptıktan sonrasında Aile Bakanlığı sekmesi altında bulunan müracaat formunu eksiksiz doldurabilir. Bakanlık tarafınca 10 gün sürecek bir araştırma süreci başlatılıyor. İnceleme sonucunda uygun bulunan ailelere her ay tertipli olarak toplumsal destek ödemesi yapılıyor.
IBAN VE PTT ARACILIĞIYLA ÖDEMELER YATACAK
Aile Destek paketi ödeme tarihleri de Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca açıklandı. Şubat ayı için ödemeler 15 Şubat tarihinde başlamış olacak ve 28 Şubat geçmişine kadar devam edecek. Şu anda Aile Bakanlığı tarafınca sağlanan bu ödemeden Ortalama 4 milyon hane faydalanıyor. Ödeme almaya hak kazananlar T.C kimlik numaraları üstünden ödeme tarihlerini de takip edebilecek. Senelik 15.000 TL olarak verilen aile destek ödemeleri tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz devlet yardımı olarak yatıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir