1. Anasayfa
 2. Memur

Emekli ve Memur Maaş Zammı! 4A, 4B, 4C Emeklisi ve Memur Hesabı Memur Maaşları 2022

Emekli ve Memur Maaş Zammı! 4A, 4B, 4C Emeklisi ve Memur Hesabı Memur Maaşları 2022
0

Emekli ve Işyar Maaş Zammı! 4A, 4B, 4C Emeklisi ve Işyar Hesabı #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

58 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Dün dünya haberleri

https://yo.fan/uj9bb9gb2t

Emeklilerin ve memurların maaşlarına ocak ayının ilk günlerinde ne kadar zam yapılacağına dair kasım ayı öncesinde araştırmalar yapılıyor.
Merkez Bankası enflasyon tahminini güncellemesiyle beraber, maaş zamlarına dair araştırmalar hız kazanmıştır. Asgari ücret, emekli ve işyar maaşları belirlenirken enflasyon verileri belirleyici olduğundan, Merkez Bankası’nın güncel enflasyon tahmini ile meydana getirilen hesaplamalara bakılırsa, SSK ve Bağ-Kur emeklisi için yüzde 40.28 oranında zam ortaya çıkıyor. Memurlar ve emekliler de enflasyon tahmini ile gerçekleşen hesaplamaların yanı sıra, maaşlara refah oranı eklenip eklenmeyeceğine ve ocak ayında maaşların hangi oranda artacağına dair araştırmalar yapıyorlar.

SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı Emekli Maaş Zammı
Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan milyonlarca memurun merakla beklediği açıklamayı geçtiğimiz süreçte yapmış oldu. Bakan Işıkhan tarafınca meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, ocak ayında işyar maaşlarında yüzde 50’ye yakın oranda artış sağlanacak. Ağustos ayında gerçekleşen toplu sözleşme görüşmelerinde 2024 yılının ilk altı ayı için toplu sözleşme zammının yüzde 15 olarak belirlenmesinin peşinden, toplu sözleşme ve enflasyon farkı ile beraber işyar maaşlarına yüzde 50 oranında zam yapılması beklenirken, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarının hangi oranda artacağı araştırılıyor. Merkez Bankası’nın enflasyon tahminine bakılırsa SSK ve Bağ-Kur emeklisi maaş zammı yüzde 40’ı bulurken, refah oranı artışı ile beraber bu oranı yüzde 50’ye yaklaşabileceği tahmin ediliyor.
Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak?
Ocak ayında 3500 TL’den 5500 TL seviyesine yükselen en düşük emekli maaşına yıl ortasında tekrardan zam yapılmış ve 7500 TL seviyesine çıkmıştı. Temmuz ayında ise kök maaşlar üstünden hesaplama yapıldığı için en düşük emekli maaşı 7500 TL olarak kalmaya devam etti. Bu kapsamda, ocak ayının ilk günlerinde aralık ayı enflasyon rakamlarının Türkiye İstatistik Kurumu tarafınca duyurulmasının peşinden emekli maaşlarının ne kadar olacağı merak ediliyor. En düşük emekli maaşının ne kadar olacağına dair hemen hemen resmi bir izahat gelmese de gerçekleşecek artış neticesinde en düşük emekli maaşının 10.000 TL’nin üstünde yer alacağı tahmin ediliyor. #2023 #2024 #cnntürk #gündem #haberler #2025 #ahaber #bbctürkçe #haber #haberturk

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir