EMEKLİ YILBAŞI İKRAMİYESİ VERİLECEK SSK BAĞKUR MAAŞLARA EK OLARAK VERİLECEK Mİ İKRAMİYE YILBAŞINDA Memur Maaşları 2022
0

EMEKLİ YILBAŞI İKRAMİYESİ VERİLECEK SSK BAĞKUR MAAŞLARA EK OLARAK VERİLECEK Mİ İKRAMİYE YILBAŞINDA #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

6 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Merhaba dostlar Kanalımıza abone olup Bizleri desteleyebilirsiniz. Bizlerde böylelikle emeklinin sesini duyurabilirsiz… Bu Kanal Haberleri mahalli ve öteki malum gazete yazılarından almaktadır… Emeklilere promosyon ve yılbaşı ikramiyesiyle çifte bayram iddiası!
Emekli promosyonlarını alan emeklilere yılbaşında ikramiye verilmesi iddiası gündemde içeriyor. Emeklilere yılbaşı ikramiyesi verilecek mi? İşte son açıklamalar.

2 dk okunma süresi
TAKİP ET
TAKİP ET
A
Büyüt
A
Küçült
Yorumlar
Emeklilere promosyon ve yılbaşı ikramiyesiyle çifte bayram iddiası!

Milyonlarca çalışan ve emeklinin gözü kulağı Ocak ayında yapılacak zamma kilitlenirken mevzuyla ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Emeklilerin maaşlarına aldıkları zamma ek ilkin bayram ikramiyesi sonrasında da emekli promosyonu almışlardı. Şimdi ise yeni bir iddia gündemde yer tutuyor. Emeklilere yılbaşında ikramiye verileceği iddiası emeklileri heyecanlandırdı.
2023 yılının ilk ayında işyar maaşları, emekli maaşı ve asgari tutara zam yapılacak. Işgören ve emekli maaşına 6 aylık enflasyon rakamı farkı direkt olarak yansıtılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca meydana getirilen açıklamada, tüm çalışanların maaşlarının enflasyona ezdirilmeyeceği ve enflasyonun üstünde zam uygulanacağını açıklamıştı.
Emeklilere yılbaşı ikramiyesi verilir mi?

Emekli maaş zammının arkasından bir de emekli promosyonu alan emekliler, son birkaç senedir da Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde bayram ikramiyesi alıyor. Milyonlarca şahıs yüksek enflasyon ve yaşam pahalılığı karşısında emeklilere yılbaşında da ikramiye verilmesini bekliyor.
Gelecek haftalarda açıklanacak enflasyon sayıları sonrasında senenin ikinci 6 ayında emeklilerin maaşına yapılacak zam oranı netleşecek. Kasım ve Aralık ayındaki enflasyon rakamlarının da açıklanmasıyla beraber zamlı maaşlar Ocak ayından itibaren hesaplara yatacak.
Maaş zamları öncesinde emekli vatandaşlar Ramazan ve Kurban Bayramı’nda aldıkları bayram ikramiyeleri benzer biçimde yılbaşında da ikramiye alıp alamayacaklarını merak ediyor. Zorlaşan yaşam şartları ve seçim tarihinin yaklaşmasıyla hükümetten sürpriz bir hamle umut ediliyor.
Bayramda emeklilere ikramiye verilmesine ilişkin resmi bir izahat yapılmadı. Hükümetin hemen hemen bu yönde bir emek vermesi bulunmuyor sadece emekliler yılbaşı ikramiyesi alacakları mevzusunda ümitli bekleyişini sürdürüyor.
Öte taraftan işyar maaşı, emekli maaşı ve asgari ücret için meraklı bekleyiş devam ediyor. Asgari tutara yıl içinde iki kez zam yapılarak 5 bin 500 liraya çıkarılmıştı. Emeklilere hususi verilen promosyonlarda ise bankalar birbirleriyle yarışa girmiş ve önceki yıllarda 1000 TL’ye kadar olan promosyon tutarları bu yıl 8 bin liraya kadar terfi etti. Emekliler Temmuz ayında maaş zammı, bayram ikramiyesi ve promosyon ödemeleriyle çifte bayram yaşarken, aynı bayramı yılbaşında da yaşamayı umut ediyor. Sadece emekliye yılbaşı ikramiyesi verilmesi mevzusunda hemen hemen hükümetten ve Bakanlıklardan bir izahat yapılmadı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir