1. Ana Sayfa
  2. Memur

EMEKLİLERE OCAK ZAMMI GELDİ MİKTAR AÇIKLANDI SON DAKİKA Memur Maaşları 2022

EMEKLİLERE OCAK ZAMMI GELDİ MİKTAR AÇIKLANDI SON DAKİKA Memur Maaşları 2022
0

EMEKLİLERE OCAK ZAMMI GELDİ MİKTAR AÇIKLANDI SON DAKİKA #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

1413 Şahıs Okudu – 9 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Geriye Kasım ve Aralık verileri kaldı. Bu verilere nazaran kati oran ortaya çıkacak. Zam oranı Ocak ayı başlangıcında belli olacak fakat ipuçları da var.
Merkez Bankası’nın Kasım ayı Piyasa Katılımcıları Anketi’nde yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 68.02 çıktı. Bu tahmine nazaran bu senenin ikinci yarısındaki enflasyon yüzde 18.06 olarak gerçekleşecek.
Tahminler terfi etti, işgören ve emeklinin zam hesabı değişti! Refah oranı hesaba katılmadan o rakama ulaştı: En düşük ve en yükseği…
Işyar ve emekli Ocak zammı için net rakamlar son iki enflasyon sonrası tamamen netleşecek. Genç, yaşlı, hanım, adam milyonlar yeni maaş hesaplamasına başlarken geçtiğimiz 2023 Ocak zammı için yeni bir ipucu geldi. Merkez Bankası Kasım ayı enflasyon anketinde yıl sonu enflasyon beklentisi belli oldu. Eleştiri izahat sonrası emekli zammı ve işgören zammı ne kadar olacak? sorusuna cevap arayanlar için refah oranı hariç 10.849 TL öne çıktı. İşte en düşük emekli maaşı ile yeni işgören maaşları hesabı…
Vatandaşlar “2023 Ocak zammı ile en düşük ve en yüksek emekli maaş zammı ne kadar olacak, kaç TL?sorusuna cevap aranıyor. Bu kapsamda işgören ve emeklilerin yeni zamlı maaşları TÜİK’in Kasım ve Aralık aylarına ilişkin duyuracağı enflasyon verisiyle netleşecek. Nihai sayı ise 3 Ocak’ta belli olacak. Enflasyon farkı ile 4 aylık kati rakamlar ise belli oldu. SGK ve Bağ-Kur emeklileri için yüzde 10,84, işgören ve işgören emeklileri içinse yüzde 11,84 zam oranı açıklandı. Emekli ve işgören ocak zammı ile maaşlar artacakken Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’nın, maaş zamlarını enflasyonun üstüne taşıyacak ek zamlarını da içeren toplumsal refah düzenlemeleri üstünde de emek verme yapmış olduğu öğrenildi.
Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCeQHDjwpbzJKrqbCOlVmyvg/join

Kanalıma Abone olmak için: https://www.youtube.com/channel/UCeQHDjwpbzJKrqbCOlVmyvg?sub_confirmation=1
Merhabalar ben Mustafa Arılık ! Youtube hemen hemen yeni başladım. Kanalımda oyun, oyun tanıtım, eğitim, eğlence, vlog, ve sizlere bazı mevzularda destek olabilmek amacıyla ”iyi mi yapılır” videoları paylaşıyorum. Ek olarak iyi bir ”Pubg Mobile” oyuncusuyum. Videoları montaj yaparken oldukca eğleniyorum ve birçok gülünç anlamış olur yaşıyorum. Hergün yeni video paylaşıyorum. Eğer sizde bana katılmak isterseniz kanalıma abone olabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap