1. Anasayfa
 2. Memur

Emeklilere Süper Jest! Emekli Tahsis No Sonu 0, 2, 4, 6, 8 Olanlara Hafta Başı Yeni Müjde Memur Maaşları 2022

Emeklilere Süper Jest! Emekli Tahsis No Sonu 0, 2, 4, 6, 8 Olanlara Hafta Başı Yeni Müjde Memur Maaşları 2022
8

Emeklilere Süper Jest! Emekli Tahsis No Sonu 0, 2, 4, 6, 8 Olanlara Hafta Başı Yeni Müjde #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

4058 Şahıs Okudu – 21 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Emekli maaş alanlara hafta başlangıcında yeni jest. Pazartesi gününden itibaren emekli tahsis numarasına gore yeni ödemeler IBAN numarasına yatacak.
Emeklilere Süper Jest! Emekli Tahsis No Sonu 0, 2, 4, 6, 8 Olanlara Hafta Başı Yeni Müjde – SSK ve Bağ-kur emeklisi milyonlarca yurttaş zamlı maaş ödeme takvimini merakla takip ediyor. Bir tek maaş ödemeleri değil bununla beraber emekliye meydana getirilen bir fazlaca ek ödemede gündemdeki yerini koruyor. Emeklilere Ocak 2024 itibari ile meydana getirilen zam oranları geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. SSK ve Bağ-kur emeklisi için ilave zamla beraber yüzde 42.5 zam oranı çıkarken işgören emeklisine verilen zam oranı ise yüzde 49,25 olmuştu. Enflasyon verilerinin geç açıklanması sebebiyle bu ay zamlı maaşlar hesaplara yatmadı. Maaşlar zam yansıtılmadı ödenirken maaş farkı müjdesi geldi.
Milyonlarca emekliyi sevindirecek yeni süper jest azca ilkin duyuruldu. Emeklilere ek zam farkı ödemesi yapılacak. SSK ve Bağ-kur emeklisi ile işgören emeklisi olanlar ödemeden faydalanacak. Geçtiğimiz günlerde SSK ve Bağ-kur emekli maaşlarına ilave zam düzenlemesi yapılmıştı. Işgören emeklisi ise enflasyon açıklaması beklendiği için bu ay zamsız maaş almıştı. Düzenlemelerin TBMM’den geçmesi ile birlikte emekliye ek zam farkı imkanı da dünyaya geldi. Peki emekliye zam farkı ne süre yatacak? Emekli tahsis numarasına gore emekli maaşı ve ek farkı ödeme tarihleri haberimizde…
EMEKLİ MAAŞ ZAMMI ORANLARI GÜNCELLENDİ
Türkiye istatistik kurumu tarafınca 3 Ocak 2024 tarihinde açıklanan veriler doğrultusunda SSK ve Bağkur emeklisi yüzde 37,57, işgören emeklisi ise yüzde 49,25 zam oranı verilmişti. Sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde kabine toplantısının arkasından bir izahat yaparak emekliye ilave zam yapılacağını duyurdu. SSK ve Bağ-kur emeklisi için uygulanan ilave zam yüzde 5 oldu. Böylece SSK ve Bağ-kur emeklisinin güncel zam oranları yüzde 42,5’e terfi etti.
EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 10.000 TL OLDU
Bununla beraber SSK ve Bağkur emeklisi için en düşük emekli maaşı ise 10.000 TL olarak belirlendi. Milyonlarca emekli yurttaş şimdi zamlı maaşlarına kavuşacaklar zamanı bekliyor.
SGK EMEKLİ MAAŞI ÖDEME TAKVİMİ
Toplumsal güvenlik kurumu tarafınca emekli maaşı ödeme takvimi geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Buna gore emekli sandığı emeklileri 15 Ocak tarihinde maaşlarını aldı. SSK ve Bağkur emeklisinin maaşları ise 17 28 Ocak tarihlerinde hesaplara yatıyor. Sadece bu tarihlere ilave zam yetişmedi. O sebeple SSK ve Bağkur emeklisi ve işgören emeklisi Zam farkı ödemesi imkanı dünyaya geldi.
EMEKLİ ZAM FARKI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?
Milyonlarca emekli şimdi ek zam farkı ödemeleri için tarihleri bekliyor. Emekli maaşlarını değiştirecek olan yasal düzenleme geçtiğimiz günlerde TBMM’ye sunuldu. Meclisten düzenleme geçer geçmez resmi gazetede yayımlanacak ve yasalaşacak. Buradan doğacak olan ek zam farkının ise en geç şubat ayı başlangıcında ödenmesi planlanıyor. #2023 #2024 #2025 #ahaber #cnntürk #haber #haberturk #bbctürkçe #haberler

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (8)

 1. 24 Ocak 2024

  Akp insanlardan dalga geciyo tayibe oy yok beter olsunlar

 2. 24 Ocak 2024

  Martta biz sana bir jest yapacağiz, martta gorusuruz, seni o sandigin dibine gommeyenin..

 3. 24 Ocak 2024

  Bu kadar yalaka haber yapıyonuzya

 4. 24 Ocak 2024

  Lan dalğamı geçiyorsun

 5. 24 Ocak 2024

  SAFTİRİK KEKO BAYBOŞ…. NE JESTİ YA…. EZME EZME ZIR CAHİLİN ÖNDE GİDENİ….

 6. 24 Ocak 2024

  Anılat.heycanlı.oluyo

 7. 24 Ocak 2024

  O zamları sayın recep tayip erdoğana iyade ediyoruz

 8. 24 Ocak 2024

  Yüzde 5 bekliyoruz bu kadar parayı nasıl çekicez emeklileri zehirleyin baride Türkiye yere yük oluyoruz galibaa başkanım adildi her zaman kafasına karıştırıyor lar kök maaş saçmalığı çıktı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir