1. Anasayfa
 2. Memur

Emeklilerin Alacağı Yeni Maaşlar Kuruşu Kuruşuna Belli Oldu! İşte Zamlı Emekli Maaşı Tablosu Memur Maaşları 2022

Emeklilerin Alacağı Yeni Maaşlar Kuruşu Kuruşuna Belli Oldu! İşte Zamlı Emekli Maaşı Tablosu Memur Maaşları 2022
0

Emeklilerin Alacağı Yeni Maaşlar Kuruşu Kuruşuna Belli Oldu! İşte Zamlı Emekli Maaşı Tablosu #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

989 Şahıs Okudu – 16 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

2024 emekli maaş zammı kurucu kuruşuna belli oldu. Yeni zamlı emekli maaşı tablosu ve SSK ve bağ-kur emeklisinin alacağı en düşük emekli maaşı haberimizde…
Emekli maaşı zammı 2024 için artık sayılı günler kaldı. SSK ve bağ-kur emeklisi vatandaşlar Ocak ayında alacakları zammı yakından takip ediyor emekli maaş zammı tahminlerini merakla araştırıyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafınca açıklanan 5 aylık enflasyon verileri doğrultusunda Ocak ayında emekli maaşlarına gelecek zamla ilişkin ilk ipuçları geldi. Peki Ocak 2024 emekli maaş zammı ne kadar olacak? SSK ve bağ-kur emeklisi ne kadar zam alacak? İşte 2024 en düşük emekli maaşı zamlı ve yeni Zamlı emekli maaşları…
Yeni emekli maaşlarının belirlenmesi için artık sayılı günler kaldı. 3 Ocak 2024 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu tarafınca açıklanacak enflasyonla beraber emekli maaş zammı da netlik kazanacak. SSK ve bağ-kur emeklisi direkt enflasyon oranında zam alırken işyar ve işyar emeklisine ise Toplu sözleşme zammının üstünde kalan oran enflasyon farkı olarak verilecek. 2024 en düşük emekli maaşı zammını ise Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak. Bir taraftan emekli maaş zammı ile ilgili oranlar takip edilirken bir taraftan da uzmanların emekli maaşı zammı tahminleri merak ediliyor. Yeminli Mali müşaviri Muhammed Bayram, emekli ve işyar maaşlarına gelecek zam oranını deklare etti.
EMEKLİ VE MEMURA YÜZDE 38 ZAM
Yeminli Mali Müşavir ve ekonomik Muhammed Bayram 2024 Ocak maaş zamları ile ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu. son 6 ay için Enflasyonun yüzde 38 civarında olmasını beklediklerini belirten Bayram, bu durumda emekli ve işyar maaşlarına yansıyacak enflasyon zammının yüzde 38 olacağını söylemiş oldu. Buna ek olarak refah oranı zammının da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafınca duyurulacağını belirten Bayram, net zam oranını da bildirdi.
EMEKLİYE NET ZAM YÜZDE 47 OLACAK
Emekliler Ocak 2024 itibarıyla enflasyon zammına ek refah oranı zammı da alacak şu demek oluyor ki emekli maaşlarına çifte zam gelecek. Ekonomik Muhammed Bayram, yüzde 38’lik enflasyon farkına ek yüzde 9 refah oranı zammı beklediklerini belirtti. Bu durumda emeklinin maaşına yapılacak toplam artış yüzde 47 olacak.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YÜZDE 50 OLARAK AÇIKLAYABİLİR
Asgari ücret zammı ile ilgili dün akşam kulislere bomba benzer biçimde bir iddia düşmüştü. İddiaya gore asgari ücret zammı için komisyon 16 bin TL de anlaştı. Sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 17.000 TL için hazırlık yapmış olduğu konuşuluyor. Ekonomistlere gore emekli maaş zammı mevzusunda da bu şekilde bir düzenleme olabilir. Doğrusu Ocak 2024 itibarıyla verilecek emekli maaş zammının seçimlerinde etkisiyle yüzde 50’ye yükseltilebileceği konuşuluyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir