1. Anasayfa
 2. Memur

Emekliye maaş zammı artı 5 TL Emekliye nefes aldıracak gelişme Memur Maaşları 2022

Emekliye maaş zammı artı 5 TL Emekliye nefes aldıracak gelişme Memur Maaşları 2022
0

Emekliye maaş zammı artı 5 TL Emekliye nefes aldıracak gelişme #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

117 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Emekli ve işgören maaş zammı belirleyecek 5 aylık enflasyon oranı belli oldu. Aralık enflasyon rakamlarının da belirlenmesi ile zam oranında minik bir fark oluşacak. Zamlı maaşlar ve ikramiyelerin hem de ödenmesi ise emekliye nefes aldıracak.
Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur emekli maaşı hesaplamalarında sona gelindi. 5 aylık enflasyon rakamlarına bakılırsa emekli zammı oranında en düşük oran yüzde 33,66 olarak hesaplandı. Aralık ayı enflasyon oranı ile beraber emekli zammı oranı da bir miktar daha yukarı çekilecek.
Emekli ve işgören maaşları Ocak ve Temmuz aylarında olmak suretiyle yılda iki kez zam yapılıyor. Emekliye yapılacak Ocak zammı ile beraber en düşük emekli maaşının 7500 TL’den 10 bin liraya yükselmesi planlanıyor.
OCAKT’A EMEKLİLERE NE KADAR ZAM YAPILACAK?
Ocak ayında yapılacak 2024 işgören ve emekli zammında enflasyon zammının yanında refah oranı için de hazırlıklar sürüyor.
Ekonomist Muhammet Bayram CNN Türk ekranlarında katılmış olduğu programında en düşük emekli maaşının ne kadar olabileceğini deklare etti. Muhammet Bayram milyonların beklediği zam oranı için yüzde 50 oranını vererek en düşük emekli maaşının 11.250 TL olabileceğini söylemiş oldu. Muhammed Bayram 2023 Ocak ayında emekli maaşının 5.500 TL ve 2023 Nisan 7.500 TL bulunduğunu hatırlattı.
5 BİN TL İKRAMİYE ÖDEMESİ TAKVİMİ DE BELLİ OLDU
Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye ödemesi takvimi de belli oldu. Çalışmayan emeklilere meydana getirilen ödemeden yararlanamayan çalışan emeklinin ikramiyesi için Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarih verdi.
Çalışan emeklinin 5 bin TL’lik ikramiyesinin dahil edilmiş olduğu poşet yasa görüşmelerine bütçe emekleri sebebi ile ara verilmişti. Ek emekli ikramiyesi düzenlemesi kanun teklifi TBMM Plan Bütçe Komisyonu’ndan geçti. Teklifin genel kurulda da kabul edilmesi ile beraber yasa Erdoğan’ın imzasına giderek Resmi Gazete’de yayımlanacak.
86 maddeden oluşan poşet yasa teklifinin kalan maddeleri 26-28 Aralık tarihleri içinde Meclis’ten geçmesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafınca onaylanması planlanıyor.
Bakan Vedat Işıkhan da 5 bin TL emekli ikramiyesi ödemeleri için Resmi Gazete yayım tarihini takip eden 2 günü işaret etmişti. Bu tarih 29 Aralık ve devamındaki günlerde ikramiyelerin yatırılacağına işaret ediyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir