1. Anasayfa
 2. Memur

Emekliye Müjde! Zamlı Maaşlar ve Maaş Farkı Ödemesi İçin Tarih Verildi Memur Maaşları 2022

Emekliye Müjde! Zamlı Maaşlar ve Maaş Farkı Ödemesi İçin Tarih Verildi Memur Maaşları 2022
0

Emekliye Müjde! Zamlı Maaşlar ve Maaş Farkı Ödemesi İçin Tarih Verildi #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

1831 Şahıs Okudu – 6 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Emekliye yeni müjde geldi. Zamlı maaş ve zam farkı ödeme tarihleri de belli oldu.
SSK, Bağ-Kur, 4C ve EYT emeklisine müjde erken saatlerde geldi. Hem zamlı maaşlar hem de ek zamdan doğan maaş farkı ödemesi için tarih verildi. Ödemeler o tarihlerde emekli tahsis numarasına gore yatacak.
15 milyondan fazla emekli, Ocak 2024 maaş zammı için hükümetin yapacağı yeni düzenlemeyi heyecanla bekliyordu. SSK, Bağ-Kur, işgören emeklisi maaş zammı aslına bakarsak yılbaşında belli olmuştu. Işgören emeklisine enflasyon ve toplu sözleşme zammı ile yüzde 49,25, SSK ve Bağ-Kur emeklisine ise yüzde 37,57 oranında zam yapılmıştı. Sadece, SSK ve Bağ-Kur emeklisinin tepkisiyle zam oranları için çifte güncelleme geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde kabine toplantısının derhal arkasından yapmış olduğu açıklamada emekliye yüzde 5 ek zam yapılacağını en düşük emekli maaşının ise 10.000 TL’ye yükseleceğini deklare etti. Fakat SSK ve Bağ-Kur emeklisinin işgören emeklisi ile eşit zam talep etmesi üstüne hesaplar bir kez daha değişti. Bakan Vedat Işıkhan, dün gece yarısı emekliye yeni ilave zam müjdesini verdi.
EMEKLİ ZAM ORANI YÜZDE 49,25’E YÜKSELDİ
Yeni alınan kararla beraber emekli zam oranları da terfi etti. SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına meydana getirilen ilave zam oranı arttırıldı. Böylece yeni zam oranları yüzde 49,25’e terfi etti. Doğrusu Ocak 2024 itibariyle tüm emekliler eşit zam almış olacak. Bununla beraber emeklilerin ek zamdan doğan maaş farkı ödemeleri için tarihler de verildi. Milyonlarca emekli bu kararla sevinecek, şu sebeple maaş farkı ödemeleri yakın tarihte IBAN numarasına yatacak.
EMEKLİ MAAŞ FARKI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?
Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklileri ilgilendiren önemi haberi dün akşam saatlerinde X hesabından deklare etti. SSK ve Bağ-Kur emeklisinin maaş zammı da 4C emeklisi benzer biçimde yüzde 49,25 olarak belirlendi. Böylece emekliler yedi gün içinde 2. Kez ek zam aldı.
Ek zam sonucu sonrasında emekli maaşı ödeme tarihleri de merak mevzusu oldu. Ocak 2024 zamlı emekli maaşları hesaplara yatmaya başladı. Sadece zam oranlarının yükseltilmesinden doğan zam farkı hemen hemen ödenmedi. Bakan Işıkhan, emeklilerin merakla beklediği ödeme tarihlerine ilişkin de informasyon verdi. Emekli zam farkı ödemeleri zam kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasından 1 hafta sonrasında ödenecek. Doğrusu ödemelerin Şubat ayının ilk haftasında yapılması planlanıyor.
TÜM EMEKLİLERE MAAŞ FARKI YATACAK
Maaş farkı, tüm emekliler için ödenecek. Bundan dolayı 4C emeklileri de 2024 yılı maaş zammını hemen hemen almadı. Emekli sandığı emeklilerinin 15 Ocak’ta maaş alması sebebiyle zamlı maaşlar yetişmedi. Bundan dolayı tüm emekliler, Şubat ayının ilk haftasında maaş farkı ödemesi almaya hak kazanacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir