1. Anasayfa
 2. Memur

En Düşük Emekli Maaşı 17000 TL Mi Oluyor? Emeklileri Sevindirecek Gelişme Memur Maaşları 2022

En Düşük Emekli Maaşı 17000 TL Mi Oluyor? Emeklileri Sevindirecek Gelişme Memur Maaşları 2022
0

En Düşük Emekli Maaşı 17000 TL Mi Oluyor? Emeklileri Sevindirecek Gelişme #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

8 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

En düşük emekli maaşı 17.000 TL mi oluyor? Emeklileri sevindirecek son dakika gelişmesi ajanslara düştü.
Asgari ücret zammı sonrası gözler emekli maaş zammına çevrildi. SSK bağ-kur işgören emeklisi EYT emeklisi milyonlarca yurttaş için yeni zam oranları konuşuluyor. En düşük emekli maaşı ne kadar kaç TL olacak, Emekliye ne kadar zam gelecek şeklinde soruların yanı sıra yoğun bir halde araştırılıyor. Sadece en düşük emekli maaşı için o şekilde bir iddia var ki bu haber SSK ve bağ-kur emeklisini luktan havalara uçuracak. Bu sebeple en düşük emekli maaşının asgari tutara eşit olacağı konuşuluyor.
2024 senesinde uygulanacak ve milyonlarca kişiyi ilgilendiren asgari ücret zammı belirlenmişti. Şimdi ise gözler Ocak 2024 itibarıyla geçerli olacak en düşük emekli maaşı zammına çevrildi. 3 Ocak 2024 tarihinde emekli maaş zammı belli olacak zira Türkiye İstatistik Kurumu tarafınca 6 aylık enflasyon sayıları açıklanacak. Coşku doruğa çıkmış durumda emekliler de sabırsızlıkla açıklanacak olan sayıları bekliyor. Milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek başka bir iddia ise ajansları adeta çalkaladı. Peki en düşük emekli maaşı 17.000 TL mi oluyor? Emekli maaşları ne kadar artacak?
EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞINDA 17.000 TL İDDİASI
Emeklilerin kök maaş problemi devam ediyor. Bilhassa Temmuz ayında kök maaş zammı milyonlarca emeklinin mağdur olmasına sebep olmuştu. Bu sebeple Türkiye Emekliler Derneği gelir adaletsizliğinin ortadan kalkması için emek harcamalar yürütmeye başladı. Kök aylıklar yeteri kadar yükselmediği için emekli maaşları zamlardan o kadar da etkilenmiyor. Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, bu mevzuda hükümete yeni bir çağrıda bulunmuş oldu. Emeklinin mağduriyetinin giderilmesi için yapılması ihtiyaç duyulan şeyin asgari ücret zammı ile eşitlenmesi olduğu bildirildi.
EMEKLİ MAAŞ ZAMMI ASGARİ ÜCRET ZAMMI İLE EŞİTLENECEK Mİ?
Milyonlarca emekli ocak ayını iple çekiyor. Temmuz ayında yaşanmış olan mağduriyetin ise Ocak ayında yaşanmaması isteniyor. Bu sebeple emekli maaş zamlarına yapılacak olan düzenleme büyük ehemmiyet taşıyor. Emekli için hükümete çağrıda bulunan Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, “Mevcut durumda gelmesi beklenen zamlar dikkate alındığında SSK ve Bağkur emeklilerinin maaşları ile asgari ücretlilerin, memurların ve işgören emeklilerinin maaşları arasındaki makas açılıyor. Emeklilerin kök aylıkları düşük olduğundan yüzdelik zamların uygulanması bu makası daraltmıyor. Yapılması ihtiyaç duyulan ilkin emeklilerin kök aylıklarının iyileştirilmesi ve sonrasında da yüzde zam uygulanmasıdır. Ek olarak SSK ve Bağkur emeklilerinin maaşlarına yapılacak olan zam ile işgören emeklilerinin maaşlarına yapılacak zam da eşitlenmelidir.” İfadelerini kullandı.
EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRETE EŞİTLENECEK Mİ?
Peki en düşük emekli maaşı asgari tutara eşitlenecek mi? En düşük emekli maaşı kaç TL olacak? Şu an için en düşük emekli maaşının asgari tutara eşitleneceği kesinleşmedi. Bu mevzuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmeler başladı. 4 Ocak 2024 tarihinde tüm emekliler yeni maaşlarını da en düşük emekli maaşını da öğrenecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir