1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri

En Yeni Kariyer Fikirleri – 2022*

En Yeni Kariyer Fikirleri – 2022*
0


Kariyer Fikirleri, En yeni kariyer fikirleri, bilhassa hayata yeni atılacak olan gençlerin en fazlaca araştırmış olduğu mevzular içinde en üst sıralarda bulunmaktadır. 2022 senesinde da en fazlaca rağbet gören pek fazlaca iş dalı ve kariyer fikirleri  bulunmaktadır. Günümüzde ise en fazlaca çalışmak istenen meslekler içinde web üstünden yapılabilen iş kolları yer verilmiştir. Bundan dolayı pek fazlaca şahıs kariyerlerini bu meslekleri yaparak geliştirmek istemektedir.

 

yeni kariyer fikirleri

En Yeni Kariyer Fikirleri Nedir?

Genel olarak iş dünyasında yer edinen kişilerin en fazlaca hedefledikleri amaçları kariyerlerini en iyi şekilde ilerletmek olmaktadır. Bundan dolayı iş hayatına yeni atılacak olan gençler için mesleklerinin seçimi büyük ehemmiyet taşımaktadır. Bunlara bağlı olarak günümüzde en fazlaca tercih edilen kariyer dalları  ve kariyer fikirleri  şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Toplumsal Medya Uzmanı
  • Veri Analizi Uzmanı
  • Uygulama Geliştirme Uzmanı

Toplumsal Medya Uzmanı

Günümüzde en fazlaca tercih edilen iş kollarından birisi de, internet ağında çalışmaya olanak tanıyan toplumsal medya uzmanı olmaktadır. Toplumsal medya uzmanlığı yapılarak, fazlaca iyi kazançlar elde etmek mümkün olmaktadır. Toplumsal medya uzmanlarının görevleri içinde en başta gelenleri ise başkalarında ilişik olan toplumsal medya hesaplarını yönetmek ve toplumsal medya hesaplarını geliştirmek olmaktadır. Bununla beraber toplumsal medya uzmanları, firmalara ilişik olan toplumsal medya hesaplarının yönteminden de görevli olmaktadır.

kariyer fikirleri 2022
kariyer fikirleri 2022

Veri Analizi Uzmanı

İnternet dünyasında en mühim iş kollarından birisi, veri analizi uzmanlığı olmaktadır. Veri analizi uzmanı, firmaların ve iş yerlerinin daha başarı göstermiş olabilmesi için lüzumlu olan emek harcamaları meydana getiren kişiler olmaktadır. Buna bağlı olarak veri uzmanları firmalara yararlı olacak tüm verileri derlemekte, bununla beraber firmaların rakiplerine ilişik olan verileri de toplayıp, tüm bu tarz şeyleri bir rapor olarak firmalara sunmaktadır. Bu veriler yardımıyla ise firmalar ve iş bölgeleri ürünlerine, hizmetlerine ya da markalarına ilişik olan tüm bilgilere anında ulaşabilmekte ve aksayan taraflarını düzeltme imkanını bulmaktadır.

kariyer fikirleri yeni
kariyer fikirleri yeni

Uygulama Geliştirme Uzmanı

Günümüzde kısa sürede en iyi kariyer yapılabilen meslek kollarından birisi de, uygulama geliştirme uzmanı olmaktadır. Uygulama geliştirme uzmanları android ve iOS işletim sistemlerinde çalışabilen uygulamaların geliştiricileri olmaktadır. Uygulama geliştirme uzmanı olabilmek içinse, ilk olarak fazlaca iyi derecede bilgisayar ile mevzularda data sahibi olmak gerekmektedir. İos işletim sistemi ile ilgili detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kolay Yoldan Yurtdışına Gitme Rehberi – Yeni 2022*

 

Kariyer Fikirleri, İş Fikirleri ile ilgili sormak istediklerinizi düşüncelerinizi ve yaşadığınız tecrübeleri yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap