Eski Mobilyaları Yenileyerek Para Kazanmak

Eski Mobilyaları Yenileyerek Para Kazanmak


İsrafı ve yeryüzündeki etkimizi azaltma çağlarında, mobilyaları yenilemek, birazcık onarıma gereksinim duyan kaliteli ürünleri düzeltmek ve tekrardan kullanmak için muhteşem bir yoldur.

Mobilyaları yenilemek birkaç beceri gerektirir. Mobilya onarımı, sıkışmış çekmeceleri gevşetmek yada bacakları tekrardan ayarlamak şeklinde kırık parçaları düzeltmek için marangozluk bilgisi gerektirir. Onarım, boyanın yada eski cilanın sıyrılmasını, zımparalanmasını ve bir kat boya yada kir uygulanmasını ihtiva eder. Bazı kumaş kaplı öğelerin değiştirilmesi, geri kazanılması için tekrardan döşenmesi gerekebilir. Bazı mobilya parçaları onları hayata döndürmek için üç işleme de gereksinim duyabilirken, ötekiler için yalnız bir yada iki işleme gerekebilir.

Eski Mobilyaları Yenileyerek Para Kazanmak

Bir mobilya yenileme işletmesinin sahibi olarak, bulunduğunuz yere getirilen yada mobilyanın olduğu yerde (alan ve ekipman izin veriyorsa) mobilya onarım ederek ev tabanlı bir gelir elde edebilirsiniz. Ya da onarıma gereksinim duyan mobilyaları bulabilir, onarım edebilir ve sonrasında pazarlayabilirsiniz.

Mobilya Yenileme İşinin Avantajları

Mobilya yenileme işine başlamanın birkaç pozitif yanları vardır:

– Evinizden, ellerinizle emek harcayarak, bir gelir elde edebilirsiniz.

– Antikaları seven ve hususi cilalama için ödeme halletmeye istekli insanlarla çalışan bir alan kişi tabanı oluşturabilirsiniz.

– İster gece geç saatlerde, ister mevcut işinize yakın, ister ek iş olarak yarı zamanlı olsun, kendi saatlerinizi belirleyebilirsiniz

– Bir ev atölyesi kurarak, bir vitrin yada imalathane kiralamak zorunda kalmanın yükünden tutum edersiniz.

– Mobilyaları yenilemek için aslına bakarsanız yeriniz ve ekipmanınız var ise, başlangıç masraflarınız nispeten düşük olabilir.

Mobilya Yenileme İşinin Dezavantajları

Mobilya yenileme işine başlamanın birkaç dezavantajı vardır:

– İstikrarlı bir alan kişi kitlesi oluşturmak vakit alabilir.

– Ülkenin bazı bölgelerinde rekabet çetin olabilir.

– Malzemelerin maliyetini, işe harcanan zamanı ve genel giderlerinizi hesaplamanız gerektiğinden, hizmetlerinizi fiyatlandırmak zor olabilir. Her unsur çeşitli gereksinim seviyelerinde ve değişik olduğundan, işin her bir parçası için ayrı ayrı tahminler sağlamanız gerekecektir.

– Mobilya tamiri yalnız başına meydana getirilen bir iştir ve yalnızlık çekebilirsiniz.

– Mobilya sabitlemenin bazı yönleri, zehirli maddeleri sıyırmak şeklinde, tehlikeli olabilir. İşle ilgili yaralanma yada hastalıklardan kaçınmak için tüm güvenlik önlemlerini kullandığınızdan güvenli olmalısınız.

Eski Mobilyalardan Para Kazanmak

İşte başlamanız için gerekenler:

Ev tabanlı bir mobilya işi, öteki işlerle aynı işlemlerin çoğunu ve mobilya tamirine özgü birkaç beceriyi gerektirir.

Mobilya tadilatı mevzusunda deneyimli olmalısınız. Eğer bunu daha ilkin hobi olarak yapmışsanız, başlayabilirsiniz, sadece bilhassa antikalar üstünde emek harcamayı planlıyorsanız, mobilyaların iyi mi yapıldığını, mobilya sanatını ve çağını da anlayabilmelisiniz.

Evinizdeki mobilyaları yenilemeyi planlıyorsanız, bölgenizdeki bayındır yasalarına bakın ve gerekirse bir feragat yada varyans alın. Mobilyalarla çalışmak extra gürültü yada duman içerebileceğinden, işinizi bir yerleşim bölgesinden yürütemeyebilirsiniz.

Bölgenize kayıtlı tüm işletmeleri listeleyecek olan mahalli tecim odanızın internet sayfasını ziyaret ederek bölgenizdeki rekabeti deneyin. Internet adresinden, şehrinizde yada ilçenizde ne kadar rakibiniz bulunduğunu idrak etmek için öteki mobilya geliştiricilerini arayabilirsiniz.

Öteki iş gereksinimleri şunlardır:

– Bir işletme adı ve uygun işletme yapısını seçin.

– Kent yada ilçe iş ofisinden işletme ruhsatı alın. Çoğu zaman bulunduğunuz yerin internet adresinden de çevrimiçi olarak ruhsat başvurusunda bulunabilirsiniz.

– Kendi muhasebenizi kurun yada bir muhasebeci tutmayı düşünün.

– Halihazırda haiz bulunmadığınız vernik ve boya sökücü ve zımpara aletleri de dahil olmak suretiyle tekrardan cilalama ekipmanı ve malzemeleri satın alın.

– Zehirli kimyasal dumanları solumaktan kaçınmanıza destek olmak için iyi havalandırılan bir emek verme alanı ve güvenlik ekipmanı kurun.

Mobilya Yenileme İşinizi Pazarlamak

Kendi mobilyanız yada bir garaj satılmasında yada bit pazarında bulduğunuz ucuz kontrol parçaları  olsanız bile, yaptığınız işin ustalaşmış olarak öncesi ve sonrası fotoğraflarını çekin. İyileştirmeler, becerilerinizi vurgulayacak kadar çarpıcı olmalıdır.

İşletmenizi tanıtmak için kartvizitler, basılı ve çevrimiçi reklamlar, vasıta tabelaları ve bir internet sayfası şeklinde pazarlama materyalleri oluşturun. Hizmetleriniz hakkında data yaymak ve tekrarlanan işleri teşvik etmek için antikacılar, bit pazarları ve koleksiyoncularla ilişkiler oluşturmak için ağ yapmaya başlayın.

Bit pazarlarında, tecim fuarlarında ve ev fuarlarında bir sergi açmayı düşünün. Kaliteli hizmet sunduğunuzda ve ürünlerinizi müşterilerinize zamanında teslim ettiğinizde, referansları teşvik edecek ve işinizi daha yukarılara taşıyabileceksiniz.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık