1. Ana Sayfa
  2. Para Kazanma

Evden Çalışma Rehberi – Ev İş Fikirleri

Evden Çalışma Rehberi – Ev İş Fikirleri
0


Evden emek harcama rehberi ve en iyi ev iş fikirleri

Herhangi bir ofis çalışanı, muhtemelen işini bırakıp kendi işini oluşturmayı hayal ettiğini söyleyebilir. Her neyse ki, bu teknolojik çağda bu rüya daha kolay bir halde gerçeğe dönüşebilir. Bir bilgisayar ve web bağlantınız var ise, düşük başlangıç ​​maliyetleri (var ise) ve evde oturan anne babalar için esnek olanlar da dahil olmak suretiyle birçok evde iş fikri vardır.

1. Özgür yazar

Yazarlık yeteğiniz var ise ve mükemmel bir özgür yazar olabilirsiniz ve hepsinden iyisi, özgür yazarlar dünyanın her yerinden çalışıyor. İster tüm gün mahallenizdeki kafede oturun yada bir dağ başlangıcında yazmaya başlayın nerede olursanız olun metinleri akıcı cümlelere dönüştürebiliyorsanız bu iş tamda size bakılırsa.

Doğal ki, başarı göstermiş yazarların gramer ve ton mevzusunda sağlam bir kavrayışa, muhteşem düzenleme tekniklerine ve kendi araştırmalarını yapma ve aşina olmadıkları içinde ne olduğu sentezleme kabiliyetine haiz olmaları gerekir. Teknoloji yada ufak işletme finansmanı şeklinde birkaç değişik alanda uzman olmanız size destek olabilir ve tüm özgür çalışanların kendilerini iyi mi pazarlayacaklarını ve potansiyel müşterilerle ağ oluşturmayı bilmeleri devamlı önemlidir.

Bir blog yazısı dizisinden bir sektör tanıtım belgesine, internet sayfası kopyasına yada e-posta haber bültenlerine kadar herhangi bir şey yazmanız istenebilir. Ne kadar fazlaca aşina olursanız, o denli iyi olmuş olursunuz.

Son olarak, Amazon ve benzeri sitelerde satış yapmak için kendi e-kitaplarınızı yazma imkanından da vazgeçmeyin. Temelde sıfır yayımlama maliyeti ve düşük tasarım maliyeti ile bu, yazınızın direkt banka hesabınıza yarar sağlamasının başka bir yoludur. (Özgür yazarlık hakkında bir e-kitap bile yazabilirsiniz – olasılıklar sonsuzdur.)

Özgür yazarlık işleri bulabileceğiniz freelance platformları;

2. Sanal asistan

Tüm arkadaşlarınız sizi “hakkaten organize biri” olarak tanıyorsa, sanal asistan olmak sizin için en iyi ev işi fikri olabilir.

Meşgul yöneticiler kariyerlerinde tüm aramaları, e-postaları, randevuları daha ufak sorumlulukları yönetemeyecekleri bir noktaya geldiklerinde, işte burada devreye girersiniz. Sanal asistan olarak telefonunuzu, e-postanızı, bilgisayar becerilerinizi kullanırsınız. ve çevrimiçi takvimlerini yönetmek, randevuları ve toplantıları planlamak, rezervasyon yapmak, bilet satın almak, hatırlatıcılar ayarlamak, etkinlikler düzenlemek, belgeleri dosyalamak ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bu tür bir iş senin işin değilse, kulağa birazcık gösterişsiz gelebilir. Sadece, planlayıcılarını renk kodlarıyla kodlayan ve kahve randevuları için Google takvim davetiyeleri gönderen türden biriyseniz, sanal asistanlık keyifli ve tatminkar bir iş olabilir – bunu evden de yapabilirsiniz.

Sana asistanlık ilanları oluşturabileceğiniz freelance platformları ve iş siteleri;

3. Araştırmacı ve doğrulayıcı

Eski bilimsel nitelikli yazıları yada olay dosyalarını incelemekten bibliyografyaları çözümleme etmeye yada bazı pazar araştırmaları hayata geçirmeye kadar, kendinizi ustalaşmış bir araştırmacı ve gerçek denetleyici olarak belirleyebilirsiniz. Birkaç değişik sektördeki çeşitli işletme türleri, araştırmacılara ve doğrulayıcılara gerekseme duyar. Bir niş oluşturmak, hizmetlerinizi daha iyi pazarlamanıza destek olabilir.

İletişim mevzusunda organize, titiz ve yetenekli olmanız gerekir. Bu size benziyorsa, bunu kişisel ev iş fikirleri listenize ilave edin.

4. Toplumsal medya yöneticisi

Bugün her işletme, marka ve halk figürü, kitleleriyle etkileşim oluşturmak, ilgili kalmak ve marka bilinirliğini çoğaltmak için toplumsal medyaya gerekseme duymakta.

Birçok şirket, insanların toplumsal medya hesaplarını iyi yönetmeleri için oldukça yüksek ödeme yapıyor. Markaya bağlı kalabiliyor, içinde ne olduğu uygun şekilde paylaşabiliyor ve müşterilere zekice yanıtlar verirken bununla birlikte bu kıymetli beğenileri, kalpleri, retweetleri ve pozitif oyları topluca alabiliyorsanız, o süre mükemmel bir toplumsal medya yöneticisi olabilirsiniz.

5. Özgür tasarımcı

Görselliğe ehemmiyet veren birisi iseniz, özgür yaşam seçimi ile insanlara bu mevzuda tavsiyeler verebilir ve fikirler sunabilirsiniz. Normal olarak bunu yaparak bu gün milyonlarca tl para kazanan insanoğlu var. Zor ve olanaksız şeklinde görünsede aslen başlamasıda ilerletmeside fazlaca kolay bir iştir. Yalnız yapmanız ihtiyaç duyulan bu mevzuda kendinizi tanıtmış olacak bir internet sayfası ve toplumsal ağlarda sayfalar oluşturmaktır ve normal olarak en önemlisi toplumsal ağlarda fazlaca rahat gördüğünüz şirket sayfalarının düzenlenmesi ve posterler hazırlanması için onlara bir teklif sunmalısınız. Bu işi kendileri meydana getirecek zamanı yada kabiliyeti olmayan firmalar için posterler, el ilanları yada çevrimiçi reklamlar tasarlamaya çalışın.

Özgür çalışan bir tasarımcı olarak, çevrimiçi bir saygınlık oluşturacak ve sonunda yönettiğiniz projeler ve süre çizelgeleri üstünde denetim sahibi olacaksınız. Seçeneklerinizi denetlemek için Behance, bionluk, fiveer ve öteki özgür tasarım sitelerini deneyin.

6. Özgür kodlayıcı

Programcılar, her gün kullandığımız web sitelerinin ve uygulamaların arkasındaki beyinlerdir. Tipik bir satın alan için iyi tasarlanmış ve kullanımı kolay bir yazılım oluşturmakla görevlendirilirler ve bunun gerçekleşmesi için çoğu zaman satırlar ve kodlar yazmaları gerekir.

Bunun yanı sıra, sanal BT desteği sunabilirsiniz. Tipik projeler, web sitelerinin arama motoru sonuçlarında daha görünür hale getirilmesini içeren arama motoru optimizasyonu (SEO) mevzusunda destek olmayı ihtiva eder. İstatistikleri çözümleme etme ve veritabanlarını yönetme fırsatları, özgür çalışan sitelerde de yaygındır.

Özgür çalışan bir programcının yada BT uzmanının istenen nitelikleri: İnternetin iyi mi çalıştığını anlıyorsunuz, iyi tasarımı takdir ediyorsunuz ve beyin fırtınasında harikasınız. HTML, CSS ve JavaScript şeklinde dilleri bilmek de bir artıdır (daha fazlasını öğrenmek için niteliklere haiz parasız çevrimiçi kurslara katılabilirsiniz).

8. Çevrimiçi öğretmen

İster matematik yada biyoloji şeklinde belirli bir mevzuda uzman olun, ister SAT’ler yada MCAT’ler şeklinde standart testlerden en yüksek puanları almış olun, bu bilgiyi avantaj elde etmek isteyen mevcut öğrencilerle paylaşabilirsiniz. .

Bundan dolayı, öğretme tutkunuz var ise, öğrencilere yönerge vermeyi planladığınız testlerin formatları ve politikaları hakkında güncel bilginiz var ise ve içinde ne olduğu ele alırken kendinizi rahat hissediyorsanız, o süre çevrimiçi bir hususi ders işine başlamanın zamanı gelmiş olabilir.

Bu çevrimiçi ev iş fikirlerinin geri kalanında olduğu şeklinde, müşterilere telefon yada bu durumda Skype yada Zoom şeklinde bir video konuşma programı üstünden kolayca hizmet verebilirsiniz.

Derhal başlayabileceğiniz siteler;

9. Çevirmen

Birden fazla dil biliyorsanız, bu sizin için ev tabanlı en iyi iş fikridir. Bir çevirmen olarak, işletmelere ve müşterilere çeşitli şekillerde hizmet verebilirsiniz. Yazıları, basın bültenlerini, e-kitapları yada öteki yazılı emek harcamaları çevirebilirsiniz. Ek olarak çeşitli görsel ürünler için videoları, podcast’leri çevirebilir yada internasyonal altyazılara katkıda bulunabilirsiniz. Ek olarak, toplantılar yada telefon görüşmeleri için tercüman olarak hizmet etmek suretiyle internasyonal işletmelerle bağlantı kurabilirsiniz.

Birden fazla dilde edinim ve web erişimiyle, evindeki çeviri işinizin ne kadar genişleyebileceğini görünce hayret edeceksiniz.

Derhal başlayabileceğiniz freelance platformları

10. Satın alan hizmetleri temsilcisi

Pek fazlaca şirket artık satın alan hizmetlerini evden çalışan temsilcilere yaptırıyor, bundan dolayı bu alanda potansiyel satın alan sıkıntısı çekmemelisiniz. Sonuçta, herhangi bir hizmet yada ürün tabanlı kuruluşun bir tür satın alan desteği ihtiyacı olması muhtemeldir.

Bir satın alan hizmetleri temsilcisi olarak, çevrimiçi yada telefon üstünden bireylerle çalışabilecek ve yaşadıkları sorunları onlarla konuşabileceksiniz. İletişimsel ve cana yakın bir kişiliğiniz var ise, bu sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

Satın alan temsilciliğine derhal başvurabileceğiniz firmalar

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap