1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri

Evden Para Kazanmanın 2022’de 8 Harika Yolu

Evden Para Kazanmanın 2022’de 8 Harika Yolu
0


Derhal Evden Para Kazanmaya Nasıl Başlayacağınızı Öğrenin

Uzaktan çalışmanın normalleşmesi devam ettikçe, evden para kazanmanın çeşitli yollarından yararlanabilirsiniz. Çevrimiçi ürün satmaktan podcast kaydetmeye, sanal asistan olarak hizmet sunmaya kadar, evden çıkmadan gelir elde etmek için birçok fırsat vardır.

Evden Para Kazanmanın 8 Mükemmel Yolu

Daha geleneksel bir iş formatı arıyorsanız sadece gene de evden çalışmak istiyorsanız şanslısınız. Pandemi esnasında bazı çevrimiçi işe alım siteleri için ikiye katlanan uzaktan iş ilanları artmaya devam ediyor. Mevcut uzak pozisyonlarla ilgili olarak, teknik işler en yaygın olanlar arasındadır, sadece evden emek harcama fırsatları da terapi, finans ve hukuk alanında artmıştır.

Uzaktan çalışmak için iş ararken nereden başlanmalı? The Balance’a bir e-postada konuşan Kıdemli Kariyer Koçu Jamie Birt, “İş arayanları ilgi alanları ve kariyer hedefleri hakkında düşünmeye teşvik ederim” dedi.

Sonrasında Birt, metin yazma, grafik tasarım ve yazılım geliştirme benzer biçimde yaygın olarak uzaktan meydana gelen işleri dikkate almanızı önerdi. İş arama motorlarına “uzak” terimini eklemek, size neyin mevcut olduğu hakkında bir düşünce verebilir.

Son olarak, kariyer hedeflerinizi mevcut uzak işlerle birleştirin, diye tavsiyede bulunmuş oldu Birt. Beğendiğiniz uzaktan iş pozisyonları bulduğunuzda, çevrilebilir becerilerin yanı sıra ek eğitim yada becerilere gerekseme duyacağınız boşlukları belirlemek için mevcut beceri setinizi not edin.

Evden emek vermeyi gerçeğe dönüştürmeye destek olabilecek sekiz uzaktan para kazanma fırsatını tartışacağız.

Kullanılmış ve İstenmeyen Öğelerinizi Satın

Evinizi temizlemek ve toparlamak, muhtemelen artık ihtiyacınız olmayan yada kullanmadığınız bir sürü şeyle sizi baş başa bırakacaktır. Çevrimiçi olarak, iyi durumda olan ürünleri satarak extra para kazanabilirsiniz.

Müşterilerin çeşitli şeyler bulabilecekleri fazlaca sayıda sanal pazar yeri var. Ebay, internette neredeyse her kullanılmış (ikinci el) ürünü satmak için popüler bir yerdir. Öteki siteler, giysilere özgü olan thredUP yada cep telefonları, teknoloji, CD’ler, DVD’ler, oyunlar ve kitaplara odaklanan Decluttr benzer biçimde daha uzmanlaşmış olabilir.

Satışlarınızı mahalli tutmayı tercih ediyorsanız, Craigslist benzer biçimde sitelere göz atabilir yada bir garaj satışı yaparak yada ürünlerinizi bir konsinye mağazasına götürerek işleri çevrimdışı tutabilirsiniz.

Uyarı: Çevrimiçi satışa sunulan öğeleri listelerken, iyi fotoğraflar ve doğru, detaylı bir izahat eklemelisiniz.

Evden Yapılabilecek İşler
Evden Yapılabilecek İşler

Bir Podcast Kaydedin

My Work From Home Money adlı siteyi işleten Joseph Hogue, The Balance’a gönderilmiş olduğu e-postada “Podcast kaydetmek, evden çalışan birçok insanoğlunun para kazanma aracı olarak blog yazmanın yerini alıyor” dedi. Reklamcılık bütçesinin metin tabanlı sponsorluklardan podcast sponsorluklarına kaydığını ekledi.

Podcast’iniz için bir kitle oluşturmak birazcık vakit alsa da, reklam süresi satmak, satış ortaklığı bağlantıları eklemek, abonelik sunmak, canlı etkinlikler düzenlemek, kitle fonlaması yapmak, mal satmak, halka açık konferanslar yada konuşma yapmak yada bir podcast’i iyi mi sunacağınız mevzusunda başkalarına koçluk yapmak benzer biçimde podcast’ten para kazanmanın çeşitli yolları vardır.

YouTube’da Para Kazanın

İstatistiklere nazaran video çekerek para kazanmak artık tüm gençlerin ilgi odağı haline geldi. YouTube’da para kazanmanın popüler yolları, reklam görüntülemelerinden para kazanmak, ücretli promosyonlar yayınlamak ve öteki fırsatların yanı sıra YouTube İş Ortağı Programı’nın bir parçası olmaktır.

Satış Ortaklığı

Bir internet sayfası, toplumsal medya yada başka bir platform vasıtasıyla bir kitleniz var ise, satış ortağı bağlantılarını dahil ederek birazcık extra gelir elde edebilirsiniz. Satış ortaklığı, başka birinin ürünlerinin satışından komisyon aldığınızda gerçekleşir. Çoğu zaman, kendi içeriğinizde başka bir firmanın internet sayfasına yada ürününe yönlendirdiğiniz bağlantı vermektir ve eğer okuyucu bağlantınıza tıklar ve ürünü satın alırsa, satıştan hisse alırsınız.

Amazon Associates Programı iyi malum bir satış ortaklığı ağıdır; CJ Affiliate, Rakuten LinkShare, ShareASale ve daha pek fazlaca platformda öteki satış ortaklığı fırsatlarını bulabilirsiniz.

Mühim: Satış ortaklığına başlamadan ilkin Federal Tecim Komisyonu’nun (FTC) onay kılavuzunu öğrenin. Sitenizde bahsedilen bir ürün yada hizmetle ilgili mali çıkarlarınız ve öteki yükümlülükleriniz olduğunda bu tarz şeyleri açıklamanız gerekmektedir.

Sanal Asistan Olun

İşgücü uzaktan çalışmaya geçtikçe sanal asistanlara olan talebin artmaya devam etmesi beklenmektedir. Sanal asistanlar, yönetimsel görevlere destek olmak için uzaktan çalışırlar; bireyler, takımlar yada firmalar için çalışabilirler. Bir yönetici asistanının iş yükü çoğu zaman öteki görevlerin yanı sıra telefon aramalarını cevaplama ve ileti alma, toplumsal medya hesaplarını yönetme, buluşma planlama ve araştırma yapma benzer biçimde görevleri ihtiva eder.

Bir sanal asistanlık işine başlarken, ilk müşterinizi bulmak zor olabilir. Sanal asistanlar müşterileri LinkedIn yada Feysbuk grupları benzer biçimde toplumsal medya kanalları vasıtasıyla, sanal yada karşı karşıya ağ etkinliklerinde, ağızdan ağıza yayılarak yada Upwork benzer biçimde özgür platformlarda bulabilir.

Fotoğraflarınızı Çevrimiçi Satın

Fotoğraflarınızı, video kliplerinizi, vektörlerinizi ve illüstrasyonlarınızı satarak evden çevrimiçi para kazanın. Bireylerin ve şirketlerin web sitelerinde, platformlarında yada öteki gereksinimlerinde kullanmak suretiyle satın almaları için içeriğinizi yükleyin. Çalışmalarınızı iStock, Dreamstime ve Adobe Stock benzer biçimde sitelerde yığın fotoğraf satmak mevzusunda derhal adım atın.

Evden Online Çalışmak
Evden Online Çalışmak

Uzmanlığınızı Sunun

Bir mevzuda uzmansanız, öteki insanlara öğretmek için kaynaklar oluşturmayı düşünün. İçeriği bir araya getirmek için ilk çabayı gösterdikten sonrasında, eylemsiz bir gelir akışı haline gelebilir.

Çevrimiçi kurslar, web seminerleri ve e-kitaplar, data paylaşmanın yaygın yollarından biridir. Kaynakları kendi başınıza oluşturabilir ve tanıtabilir yada Udemy yada Skillshare benzer biçimde halihazırda kurulmuş topluluklara haiz eğitim platformlarını kullanabilirsiniz.

Özgür İş Alın

Fiverr, Freelancer ve Upwork benzer biçimde platformlar, özgür çalışanları ve müşterileri birbirine bağlayan popüler çevrimiçi pazarlardır. Hizmetlerinizi bu sitelerde listeleyebilir ve mevcut fırsatları inceleyebilirsiniz. Yazma ve düzenleme, pazarlama, grafik ve tasarım, programlama ve tercüme benzer biçimde bir takım değişik alanda özgür emek harcama yapabilirsiniz.

Not: My Work From Home Money’den Hogue, birçok uzaktan para kazanma girişiminin fazlaca azca parayla yada asla parasız başlatılabileceğini söylemiş oldu. Çevrimiçi bir kurs yada akıl hocalığı için yüzlerce harcama yapmanıza gerek kalmamıştır; çevrimiçi ortamda parasız yada düşük bir maliyetle ihtiyacınız olan detayları bir e-kitap vasıtasıyla bulabilirsiniz.

Sözün aslı

Girişiminizi büyütmek vakit alır ve muhtemelen birkaç değişik gelir akışını bir araya getirmeniz gerekecektir. Değişik para kazanma yanlarını tek bir iş modeline dahil etmenin yollarını bulun. Mesela, ilk olarak vlogging kanalıyla para kazanmaya odaklanabilirsiniz, sadece bununla beraber satış ortaklığı ve başkalarına kendi YouTube yayınlarını iyi mi oluşturacaklarını öğreten çevrimiçi bir kursla da para kazanabilirsiniz.

Evden para kazanmak için birçok fırsat var; Size en uygun olanı belirlemek için değişik seçenekleri denemekten korkmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap