1. Anasayfa
 2. Kişisel

Faizsiz Kredi Almak İsterken 85 Bin TL Dolandırıldı Banka Kredi

Faizsiz Kredi Almak İsterken 85 Bin TL Dolandırıldı Banka Kredi
0

Faizsiz Kredi Almak İsterken 85 Bin TL Dolandırıldı #kredi Banka Kredi – 2022

#kredi #kredikartı #kredinotu

0 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde kendini banka çalışanı olarak tanıtan kişi, faizsiz kredi verme vaadiyle 59 yaşındaki Ahmet Uzun’u 85 bin TL dolandırdı. Faizsiz kredi almak isterken telefonuna gelen mesaja onay vermesiyle hesabından kredi çekilen Uzun mağdur bulunduğunu söyleyerek, “Banka haricinde gelen telefon numaralarına hiçbir süre karşılık vermemek gerekir. Ben verdim, yandım. İsterseniz siz de deneyin, aynı şekilde yanın” dedi.
Kanalımıza Abone Oldunuz mu?
📌 http://bit.ly/IHA-Abone
Vaka, 25 Ağustos tarihinde Gebze’de meydana geldi. Edinilen bilgiye gore, yüzde 49 duyma kaybı bulunan Ahmet Uzun’u (59) durağan(durgun) hat üstünden arayan bir kişi, kendisini banka alan kişi temsilcisi olarak tanıtarak faizsiz kredi verdiklerini söylemiş oldu. Bu duruma inanan Uzun, faizsiz kredi imkanından yararlanmak istediğini belirtti. Kendisine gönderilen mesajlara onay veren Uzun’un hesabından 85 bin TL kredi çekildi. Sonradan dolandırıldığını anlayan Uzun, savcılığa giderek kabahat duyurusunda bulunmuş oldu.

“20 binin üstünde faizsiz kredi verdiklerini söylemiş oldu”
Vakası özetleyen Ahmet Uzun, “Beni tanıdığım bir telefon numarası aradı ve kendisini banka görevlisi olarak tanıtarak 20 binin üstünde faizsiz kredi verdiklerini söylemiş oldu. Ben de kabul ettim. Bunun için bana gönderilmiş olduğu maili onaylamamı istedi, ben de onayladım. Parayı Yapı Kredi hesabımdan yatıracağını, oradan Şekerbank’a geçeceğini söylemiş oldu. Yapı Kredi hesabıma girerken benimle kontakt halinde olan şahıs paraları Şekerbank’a atmış” diye konuştu.

“5-10 dakikalık sürede dolandırıcı tüm paramı aldı”
Vakadan şüphelendiğini söyleyen Uzun, “Aniden tereddüt ettim ‘Böyle bir durum olmaması gerekir’ dedim ve yine hesabımı denetim etmeye başladım. Durumu bildirmek için bankayı aradım. Bankayı aradığımda ilk telesekreter çıktı. Telesekreter ile geçirdiğim 5-10 dakikalık sürede dolandırıcı tüm parayı İbrahim adlı birisine atmış. Hemen sonra Şekerbank’tan alıp buradan da Yapı Kredi’de Oğuz adlı birisine atmış” şeklinde konuştu.

“Banka haricinde gelen telefon numaralarına hiçbir süre karşılık vermemek gerekir”
Kimsenin mağdur olmaması için bu tür vakalara karşı dikkatli olması icap ettiğini söyleye Ahmet Uzun, “Emekli bir vatandaşım. Parayı nereden bulup bu parayı ödeyeceğim. Bankaya durumu bildirdim ve dolandırıcılardan şikayetçi oldum. Vatandaşlar bu tür telefon aramalarına karşı dikkati olsun. Bankadan aradıklarını söyleseler dahi inanmasın. Banka haricinde gelen telefon numaralarına hiçbir süre karşılık vermemek gerekir. Ben verdim, yandım. İsterseniz siz de deneyin, aynı şekilde yanın” dedi.

Toplam 85 bin dolandırıldım, bunun faizi ile beraber 160 bin bir zararım olur.
Bu parayı nereden bulup ödeyeceğim, emekli vatandaşım. Aylık 10 bin TL para alıyorum, bu parayla iyi mi borcu ödeyeceğim. Banka paranın yüzde 20 yada 40’ı isteyecek, aldığım maaş bile oraya yetmiyor. Bankaya söyledim, ‘Siz onay verdiniz’ diyor. Doğru ben onay verdim fakat bir anlık gafletim yüzünden yandım. Bankaya haber verdim, işleme el koyamadı. Şahısların adları belli, devletimiz bir el atıp durumu çözmelerini isterim. Dolandırıcılık vakalarına karşı önlemlerin alınmalarını isterim. Ben yandım kimse yanmasın. Çoğu zaman de dolandırmak için yaşlı kesimleri seçiyorlar. 50 yaşını doldurmuş kişileri bu tür vakaları yapıyorlar” diye konuştu.

#haber #sondakika #gündem

———————————————————————–

Bir Oldukça Merak Edilen Mevzuda Uzman Görüşlerini Sizlerle Buluşturduğumuz İHA Güncel Kanalımız 👇
📌 https://bit.ly/IHA-Aktuel

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
🌐 http://www.iha.com.tr

Toplumsal Medya’dan Bizi Takip Edin!

📍 https://feysbuk.com/iha.com.tr
📍 https://twitter.com/ihacomtr
📍 https://instagram.com/ihacomtr/
📍 https://t.me/ihacomtr
📍 https://www.tiktok.com/@ihacomtr

Bizlere Ulaşmak İçin 👇
🌐 https://www.iha.com.tr/iletisim

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir