1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri

İnstagram Etkileşim Arttırma – Yeni 2022*

İnstagram Etkileşim Arttırma – Yeni 2022*
0


İnstagram Etkileşim Arttırma.Çağımızın en popüler ve en sık kullanılan toplumsal medya platformlarından kabul edilen Instagram’da etkileşim oldukca mühim bir unsur. Gerek kişisel profiliniz gerekse markanızın yada işletmenizin profilini daha popüler bir hale getirmek ve daha oldukca etkileşim alabilmek için yapmanız ihtiyaç duyulan bazı unsurlar bulunmakta. Instagram algoritmasında keşfete çıkmak için Instagram’ın kendi özelliklerini ve yapmış olduğu güncellemeleri sıkı bir halde takip edip çözümleme etmeniz gerekmektedir. İnstagram etkileşim arttırma yardımıyla profilinizi süratli bir halde yükseltebilir, instagramdan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bugün bu yazımızda İnstagram Etkileşim Arttırma ve İnstagram Etkileşim Arttırma Şekilleri ile ilgili detaylı ve güncel bilgiler aktaracağız.

instagram etkilesim arttirma

İşte sizler için instagram etkileşim çoğaltmak için 6 yöntem:

 

1)Paylaşımlarınızı Tertipli Saat Aralıklarında Yapın!

Etkileşiminizi artırmanın en mühim yöntemi paylaşımları doğru ve tertipli saat aralıkları ile yapmaktır. Her profilin paylaşım yapması ihtiyaç duyulan saat aralıkları değişiklik izah edebilir. Size en uygun saatleri bulabilmek için birkaç kez tecrübe etme yapmış olup, paylaşım yaparken takipçileriniz en oldukca etken olduğu saatleri seçmelisiniz. Takipçileriniz en etken olduğu saatlerde paylaşım yapmış olursanız etkileşiminizde doğru oranda artış gösterecektir.

Instagram hesabınız için en doğru paylaşım saati aralıklarını öğrenmek için Instagram’ın istatistikler seçeneğinden faydalanabilirsiniz. İstatistiklerinizi öğrenmek için profilinizi işletme profili yapmanız gerekmektedir. Bu özellik yardımıyla takipçilerinizin en etken olduğu saatleri rahatça çözümleme edip paylaşımlarınızı ona nazaran yapabilirsiniz.

Ek olarak tüm Instagram kullanıcılarının genel olarak etken olduğu bazı süre aralıkları bulunmaktadır. Sizler için bu süre aralıklarını gün gün listeledik.

instagram etkilesim saatleri
instagram etkilesim saatleri

İnstagram Etkileşim Saatleri

  • Pazartesi Günleri: 06:00 ile 17:00 ve 11:00 ile 22:00 arası
  • Salı günü: 02:00 ile 19:00 ve 06:00 ile 09:00 arası
  • Çarşamba Günü: 07:00 ile 21:00 ve 00:00 ile 12:00 arası
  • Perşembe Günü: 09:00 ile 10:00 ve 12:00 ile 19:00 arası
  • Cuma Günü: 05:00 ile 18:00 ve 14:00 ile 20:00 arası
  • Cumartesi Günü: 11:00 ile 12:00 ve 20:00 ile 21:00 arası
  • Pazar Günü: 07:00 ile 16:00 arası neredeyse tüm Instagram kullananların etken olduğu süre aralıklarıdır.

 

 

2)Takipçilerinizle İletişim İçinde Olun

Instagram’da etkileşim almak istiyorsanız sizde öteki kullanıcılara etkileşim vermelisiniz. Sizin profilinizle aynı temaya yada aynı içeriklere haiz olan kullananların paylaşımlarına beğeni ve yorum yapabilirsiniz.

Paylaşımlarınıza yorum atan, hikayelerinize yanıt veren kullanıcılara yanıt vermeyi unutmamalısınız. Takipçileriniz etkileşiminizi artırmada en büyük unsurdur.

instagram etkilesim
instagram etkilesim

 

3)Paylaşım Yaparken Hashtag Kullanın!

Instagramda birçok kullanıcı bir şeyler araştırkenInstagram’ın Etiketler kısmına göz atmaktadır. Paylaşım yaparken izahat kutucuğuna yaptığınız paylaşımla ilgili birkaç etiket kullanmak etkileşiminizi artıracaktır. Instagram bir paylaşımda en fazla 30 hashtag kullanmanıza izin vermektedir. Fakat şunu ihmal etmeyin ki ne kadar oldukca hashtag o denli oldukca etkileşim algısı tamamen yanlış bir algıdır. Kullanacağınız hashtagler paylaşımınızla ilgili ve spesifik hashtagler olmalıdır. Dikkat edin Instagram algoritması kullandığınız alakasız hashtaglerden dolayı sizin keşfete çıkmanızı engelleyebilir yada sayfanızı spama düşürebilir.

 

4)Etkileşim Alma Oranı Daha Yüksek Paylaşımlar Yapın!

Takipçileriniz tarafınca daha oldukca ilgi görmüş içeriklerinize devam edin. Takipçilerinizin en oldukca sevilmiş olduğu, beğenip yorum yapmış olduğu içeriklerinizi bir seviye halinde paylaşmanız profilinizin devamlı etkileşim içinde olmasını sağlar.

Bunun yanı sıra paylaşım yaparken takipçilerinize sorular yöneltin. Izahat kutucuğuna: ‘’Bu post hoşunuza gitti mi?’’, ‘’Bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz?’’ tarzında sorduğunuz sorular daha oldukca yorum almanızı bu sayede de daha oldukca etkileşim almanızı elde edecektir.

 

5)Etken Olarak Öykü Paylaşın!

Instagram’ın kendi özelliği olan hikayeleri kullandığınız takdirde Instagram algoritması profilinizi ön plana taşıyacaktır. Ek olarak tertipli olarak öykü paylaştığınızda profiliniz takipçilerinizin daha oldukca ilgisini çekecektir. Hikayelerinizde günlük hayatınızdan kesintiler paylaşabilirsiniz. Eğer bir marka ya da işletme profili yönetiyorsanız hikayelerinizde ürünlerinizle ilgili bilgiler paylaşmanız hem etkileşiminizi hem de güvenilirliğinizi artıracaktır. Hikayelerinize gelen cevaplara geri dönüş sağlamayı dikkatsizlik etmemeye itina gösterin.

 

6)Hikayelerinizde Anketler Yapın!

Hikayelerinizde profilinizle yada gündemdeki vakalarla ilgili sorular sorarak anketler yapın. Bu anketler daha oldukca etkileşim almanıza büyük yarar elde edecektir. Ek olarak yaptığınız anketler takipçilerinizle aranızdaki bağları kuvvetlendirecektir.

 

Son olarak etkileşimi artırmanın en mühim unsuru örneksiz ve kaliteli içerik üretmek bulunduğunu ihmal etmeyin kaliteli ve örneksiz paylaşımlar yapmanızda büyük yarar var.

Günümüzde en oldukca kullanılan toplumsal medya uygulaması olan Instagramda profilinizin etkileşim içinde olması oldukca önemlidir. Sizlerle paylaştığımız bu 6 yöntemi sabır ile uyguladığınız takdirde profiliniz bol miktarda etkileşim alıp paylaşımlarınızınkeşfetedüşme oranı artacaktır.

İnstagram Para Kazanma, İnstagram Iyi mi Para  Kazanılır ? , İnstagram Etkileşim ve İnstagram Etkileşim Arttırma ile ilgili olarak sormak istediklerinizi, tecrübelerinizi yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz. İnstagram Etkileşim Arttırma ile ilgili sizin kullandığınız yöntemleride tüm ziyaretçilerimizle paylaşayabilirsiniz. İyi ve sıhhatli günler diliyoruz.
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap