İnternetten Keyif Alarak Nasıl Para Kazanılır ? – 2022

İnternetten Keyif Alarak Nasıl Para Kazanılır?

İçerisinde bulunduğumuz yıllar teknoloji çağı olarak adlandırılıyor. Bu çağ birçok kolaylığı içerisinde barındırıyor. Örneğin artık officede çalışmak yavaş yavaş da olsa rafa kalkmış durumda. Peki olduğumuz yerden nasıl para kazabiliriz? Konfüçyüs der ki; Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız. Öyleyse işte size interneti kullanarak hem eğlenip hem de para kazanabileceğiniz yöntemler.

BLOG YAZMAK

Blog yazarak internetten her ay düzenli olarak 10.000 TL ile 50.000 TL arası para kazanabilirsiniz. Bu rakamlar size imkansız geliyor hatta böyle bir şeyin imkansız olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Türkiye`de hizmet veren ve ayda bu rakamları size kazandırabilecek blog siteleri mevcut. İlk aydan itibaren bu rakamlara ulaşmanız imkansız. Ancak verilecek işi ne kadar ciddi ve doğru şekilde yaparsanız ulaşma imkanız da o kadar artıyor.

YOUTUBE İLE PARA KAZANMAK

En küçük yaş olan bebeklikten başlayarak en yaşlıya kadar ulaşan bu platform bir çok içeriği bünyesiyle bulundurmasıyla kazanç elde etmek için fazlasıyla ideal. Bu kadar çeşitlilik içerisinde ne yapacağım diye düşünmenize de gerek yok. Uğraşmaktan keyif aldığınız bir şeyi çekip atın. Videolarınızda reklamlara izin verin, google yerleştirsin, tıklandıkça para kazanın. Hem yazımızın başında ne demiştik? Sevdiğin işi yap!

TWİTCH KANALI AÇMAK

Twitch bir dijital canlı yayın platformu. İster sohbet edin ister oyun oynayın. Twitch platformunda reklam gösterimi yaparak veya izleyiciler tarafından “donate” alarak internetten para sağlayabilirsiniz.

UDEMY ÜZERİNDEN EĞİTİM VERMEK

Udemy, online bir eğitim platformu. Eğer eğitimini aldığınız bir konu varsa Udemy üzerinden ücretli bir şekilde eğitim verebilirsiniz.

ÇEVİRİ YAPMAK

Eğer doğru bir çeviri yapacak dil bilgisine sahipseniz makale, diploma gibi şeyleri başka dilleri çevirip para kazanabilirsiniz.

WEB SİTESİ YAPMAK

Web sitesi yaparak internetten para kazanabilirsiniz. Sıfırdan başlayarak yazılım öğrenebilirsiniz ya da içerik yönetim sistemleriyle kurulumlar yapabilirsiniz.

İçerik Yönetim Sistemleri

  • WordPress
  • Joomla

OYUN OYNAYARAK PARA KAZANMAK

E-spor, gün geçtikçe gelişip geniş imkanlar sunan bir seçenek. Ayrıca online oyun oynayanları farklı platformlardan takip eden milyonlarca insan var. Siz de popüler bir oyunda ustalaşarak internet üzerinden para kazanabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA İLE PARA KAZANMAK

Hemen hemen herkesin akıllı telefon kullandığı düşünülürse bu kullanıcıların en az bir tane sosyal medya hesabı bulunmakta. Eğer takipçi sayısı yüksek bir sayfaya sahip olabilirseniz; “influencer marketing” isimli yöntemle sosyal medyadan gelir elde edebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilecek olan husus inanların ilgisini çekecek bir şeyi bulmak ve sürekli paylaşım yapmak.

 

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık