1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri

İnternetten Müzik Dinleyerek Para Kazanma – 2022

İnternetten Müzik Dinleyerek Para Kazanma – 2022
0

   Müzik dinleyerek para kazanma günümüzde teknolojinin gelişmesi ile mümkün hale gelmiştir. Müzik dinleyerek para kazanmak birçok kişinin hayalini kurduğu bir şeydir. Belki de duyduğunuz en ilginç ve kolay internetten para kazanma yöntemlerinden birisidir.

Genellikle müzik dinlemek için çeşitli platformlara ücret ödenir. Ancak bu yöntem ile para vermek yerine, para kazanılmaktadır. Fakat bunun nasıl olacağı birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Müzik dinleyerek para kazanabilmek için tek yapmanız çeşitli müzikleri dinlemektir. Bununla birlikte ilk defa şarkı çıkartan sanatçıların şarkılarını dinledikten sonra incelenebilmektedir. Yani değerlendirmek için yorum yapılmaktadır. Böylece şarkılar bir yandan dinlenmiş oluyor diğer yandan ise yorumlanmış oluyor.

Müzik dinleyerek para kazanabilmek için bu işi veren sitelerin tespit edilmesi gerekmektedir. Tabi ki bu siteler tespit edilirken güvenirliği ön planda tutulmalıdır. Çünkü bu işi yapan ancak daha sonra da kapanan birçok site bulunmaktadır. Bu yazımızda müzik dinleyerek para kazanma imkânı sunan güvenilir siteleri bir araya topladık.

Music Xray

Music Xray, 2009 senesinden beri müzik sektöründe hizmet veren bir sitedir. Şarkı dinleyerek para kazanmak isteyen kişilerin birçoğu bu site ile çalışmaktadır. Music Xray güvenilir mi sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Yıllardır bu sektörde hizmet veren bir sitedir ve hala pe çok kişi buradan para kazanabilmektedir. Bu durum da güvenilir bir site olduğunu göstermektedir.

Siz de bu siteden para kazanmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basittir. Öncelikle web siteye üye olmak gerekmektedir. Üye olurken müzik dinleyicisi şeklinde üye olunmalıdır. Ayrıca üye olurken sevdiğiniz ve dinlediğiniz müzik tarzlarının seçilmesi gerekmektedir. Bu kısmın doğru seçilmesi önem taşımaktadır.

Research.fm

Research.fm, farklı bir müzik dinleyerek para kazanma sitesidir. Bu sitenin mantığı biraz daha farklıdır. Diğer sitelere göre daha çok piyasa araştırması yapılmasını amaçlayan bir sitedir.

Sitenin mantığı şu şekildedir: Şarkılar kullanıcılara iletilmekte ve akabinde dinlemeleri ve değerlendirmeleri istenmektedir. Değerlendirmeler sonucu şarkıya öncelik verilip verilmemesine ve hangi gruplarla çalışılacağına karar verilmektedir.

Kullanıcılara gönderilen müziklerin objektif bir şekilde değerlendirilmesi için özellikle uyarı yapılmaktadır. Çünkü sitenin amacı burada en doğru değerlendirmeyi yapmak ve doğru kararları verebilmektir. Bu siteden para kazanmak için cihazınıza sitenin uygulaması indirilmelidir.

Welocalize

Müzik dinleyerek para kazanma sitelerinden bir diğeri Welocalize’dir. Bu siteden para kazanmak için ilk olarak üye olmak gerekmektedir. Ayrıca şarkı çevirisi yaparak da bu sitede para kazanılabilmektedir.

Şarkıları dinleyerek değerlendirme yapmanız istenmektedir. Siteye üye olunduktan sonra ilgi alanına göre size müzikler yollanmaktadır. Kullanıcılar da bu müzikleri dinlemekte, ardından değerlendirme yaparak para kazanmaya başlanmaktadır.

Sitenin başka bir özelliği, uluslararası olmasıdır. Böylece çeviri işleri de yapılmaktadır. Eğer yabancı diliniz var ise bu siteye girerek, bir dilden başka bir dile şarkı çevirerek fazladan para kazanabilirsiniz. Bu çeviriler ile şarkı başına güzel paralar kazanabilirsiniz.

Hit Predictor

Müzik dinleyerek para kazanmak için kullanabilecek diğer bir site Hit Predictor’dur. Bu site, müzik yapan ve dinleyen kişilerin ilgi gösterdiği bir platformdur.

Şarkılarının daha fazla dinlenmesini sağlamak ve popüler hale getirmek isteyen sanatçılar bu siteyi tercih etmektedir. Tabi ki müziklerin bu platforma yüklenmesi ve yayınlanması için bir ücret ödenmektedir. Ücretler de dinlenme sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Siteye üye olmuş olan kullanıcılar da bu müzikleri dinliyor ve para kazanıyorlar. Kullanıcılardan müzikleri dinlemeleri ve objektif bir yorum yapmaları beklenmektedir.

 

Kariye Para üzerinden diğer para kazanma yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap