1. Anasayfa
 2. İş Fikirleri

İnternetten Tasarım Yaparak Para Kazanma – 2022

İnternetten Tasarım Yaparak Para Kazanma – 2022
0

Günümüzde, teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni iş dalları da hayatımıza girmiş ve evde ek iş yapma fırsatı çıkmıştır. İlgi alanlarınıza göre birçok para kazanma yolu bulabilirsiniz. Bu yolardan birisi de internetten tasarım yaparak para kazanma yöntemidir. Bu yöntem ile istediğiniz saatte istediğiniz konuda hayal gücünüzü kullanarak para kazanmak mümkün olmaktadır.

Bir miktar hayal gücünün, yaratıcı fikirlerin ve sahip olduğun yeteneklerin paraya dönüşebildiğini öğrenmek herkesi mutlu etmektedir. Müşteri aramadan, her gün oldukça güzel para kazanan yazar, fotoğrafçı, freelance grafik&web tasarımcı, seslendirme sanatçısı ya da video makers gibi bir sürü yaratıcı bulunmaktadır. Bu yaratıcılardan biri de siz olabilirsiniz! Üstelik bu sektörde iş yapmak oldukça kolaydır. Ancak bu fırsatlardan haberdar olmayan kişiler için zor gelebilmektedir. Bu yazımızda sizler için tasarım yaparak para kazanma imkanları hakkında yazdığımız yazı, bu fırsatlar konusunda bakış açısını değiştirebilir ya da sizi ikna edebilir.

 

Tasarım Yarışmaları

Tasarım yarışmaları için oluşturulmuş web siteleri uzun zamandandır internettedirler. Pek çok tasarımcının freelancer olabilmek için ilk adım atmasına maddi olarak motivasyon sağlamaktadır. 99Desing ve Freelancer.com gibi internet siteleri, tasarlanan logolar için oldukça iyi ücretler vermektedir. Bununla birlikte web tasarımı için çok daha yüksek ücretler ödenmektedir. Bu internet sitelerinin en iyi özelliği, her daim üzerinde çalışılacak projeler sunmasıdır. Bu sitelerde her gün birçok açık proje bulmak mümkündür. Ancak bilinmesi gereken bir konu var, eğer yapılan proje de jüri üyelerini gerçekten beğeneceği ve ikna olacağı kadar iyi işler sunulmazsa, bu yarışmalardan hiçbir ödeme alınmaz. Aksi halde para kazanılmayan projeler için boşa zaman harcanmış olur.

Pasif Gelir Kaynakları

İnternette ürün ya da tasarım satışı yapılabilen birçok marketplace web siteleri bulunmaktadır. Bu siteler arasından istediğinizi seçebilir ya da kendine ait bir web sitesi kurarak tasarımlarını oradan satabilirsiniz. Artık internet üzerinden bir şeyler yapabilmek için gereksiz kodların bilinmesine gerek yoktur. WordPress web sitesi kurmayı kısa süre içerisinde öğrenerek, kendi sitenizden istediğiniz tasarımları satabilirsiniz. Hangi konuda tasarım yapıldığı, tamamen kişinin yaratıcılığına bağlı olmaktadır. Tasarımların birçok projede kullanılıyor olması ya da tasarımını yaptığınızın bir tişörtün farklı ülkelerden birileri tarafından giyiliyor olması duygusu herkesi heyecanlandırmaktadır.

Tişört Satışı

Hayal gücünü kullanarak bir şeyler tasarlanması birçok kişiyi heyecanlandırır. Üstelik bunu yaparken para kazanmak herkesin hayalinde olan bir konudur. Tasarım yapabileceğiniz kıyafet, logo, web sitesi tasarımı vb. Gibi birçok alan bulmaktadır. Eğer kıyafet tasarımı yapmaktan hoşlanıyor iseniz bu seçenek uygun olabilir. Grafik tasarım, illüstrasyon ve tipografi gibi disiplinler barındırıldığı için tişört tasarımı uzun zamandır ilgi çeken bir seçenektir.

Grafik Tasarımı Satışı

İnternetten tasarım yaparak para kazanma yolu arasında en sık tercih edilen alan grafik tasarımı satışının yapılmasıdır. Eğer bir grafik tasarımcıysanız ve ek iş yapmak istiyorsanız en uygun marketler Creative Market ve GraphicRiver Market’tir. Bu web sitelerinde ikon, flyer, font, kartvizit, photoshop actionları & filtreler, mock – up, web sitesi tasarımları, broşür ve diğer stok tasarım elementleri satarak para kazanmak mümkündür. Vektör grafik ya da illüstrasyon konusunda kendine güvenen herkesin, daha fazla gelir elde edebilmesi için Shutterstock ya da iStock oldukça uygundur. Bu madde ile ilgili bir öneri de vardır. Eğer Creative ve GraphicRiver Market gibi yerlerde diğer tasarımcılardan daha fazla satış yapmak için, tasarımların bundle olarak satılması oldukça güzel paralar kazandırabilmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir