1. Ana Sayfa
  2. Devlet

İzmir’de Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ Başladı Devlet Destekleri 2022

İzmir’de Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ Başladı Devlet Destekleri 2022
0

İzmir’de Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ Başladı #devletdestekleri – 2022

#destek #yardım #edevlet

0 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

İZMİR’de gençler ile kamu kurum ve kuruşluşlarını buluşturan ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ başladı. Tanıtım günlerine gelip, stantları gezen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar, “İletişim Başkanlığı olarak, devletimizin gençlerimize yönelik olanak tanımış olduğu, destek, bağışlama, fon, burs, kredi şeklinde teşvik unsurlarını kendilerine karşı karşıya anlatmak suretiyle buradayız” dedi.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca, millet ve devlet arasındaki iletişimi güçlendirmek ve gençlere sunulan kamu hizmetlerini anlatmak için düzenlenen ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’, İzmir’de başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda meydana getirilen tanıtım günlerinde; öğrenciler ile kamu kurum ve kurumlarının temsilcileri bir araya geldi. Bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri ve bağlı kuruluşların katılım gösterdiği tanıtım günlerinde; stantlarda tanıtımlar yapılmış oldu. Burs, bağışlama, fon, kredi şeklinde maddi destek sunar, yetişim programları, internasyonal alandaki projeler hakkında data verildi. İzmir’de yarın sonrasında erecek tanıtım günleri, 4-5 Mayıs’ta ise Denizli’de düzenlenecek.
‘1 MİLYONUN ÜZERİNDE GENCİMİZ İLE TEMAS KURMUŞ OLACAĞIZ’
Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ne gelip, stantları dolaşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar, “Bugün 16’ncı lokasyonumuz olan İzmir’deyiz. İzmir’de gençlerimiz ile olmaktan dolayı sevinç duyuyorum. İletişim Başkanlığı olarak, devletimizin gençlerimize yönelik olanak tanımış olduğu, destek, bağışlama, fon, burs, kredi şeklinde teşvik unsurlarını kendilerine karşı karşıya anlatmak suretiyle buradayız. Bu sayede gençlerimiz de kariyer ve geleceklerini planlarken; devletimizin imkanları ile neler yapabilecekleri hususunda bir farkındalık yaratmaya amaçlıyoruz. Burada; Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı’na, TÜBİTAK’tan KOSGEB’e devletimizin 40’a yakın kamu kurum ve kuruluşun uzman ekipleri ile gençlerimizi beklemektedir. Haftaya da Denizli’de olacağız. İzmir’de ve çevre illerde yaşayan gençlerimizi buraya çağrı etmek isterim. Tüm gittiğimiz yerlerde gençlerimizin yoğun bir teveccühü ile karşılaştık. Herhalde Denizli ile 1 milyonun üstünde gencimizle temas kurmuş olacağız” dedi.
YERLİ OTOMOBİL TOGG DA SERGİLENDİ
Türkiye’nin ilk yerli otomobili Togg da tarif günlerinde sergilendi. Togg’u dikkate inceleyen ziyaretçiler, teknik özellikleri hakkında data aldı. Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi 11’inci derslik talebesi Berkay Kara, “Togg’un tasarımı oldukça güzel. Kaliteli bir otomobile benziyor. Oldukca beğendim. ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’nde eğleniyoruz. Üniversitede güzel bir bölüm isterim. Mühendislik olabilir. Makine mühendisliği ile ilgili bölgeler var; görme fırsatım oldu” dedi. ‘BENİM İÇİN EN İLGİ ÇEKİCİ YER; CİMER OLDU’
Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi 11’inci derslik talebesi Halit Yüksel de “Burada ülkemizin birçok kuruluşu var. Tüm stantları dolaştık. Oyunlar var; oynayıp, armağan kazandık. Zevkli ve keyifli bir yer; geldiğim için memnunum. Benim için en ilgi çekici yer; Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) standı oldu. İletişim Başkanlığı standı da ilgimi çekti” diye konuştu. Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi 11’inci derslik talebesi Sude Kırhan ise “Burada oldukça güzel bir emek harcama var. Arkadaşlarımız ile ebru sanatı yaptık. Gezdik, gördük. Mühim kuruluşlar var. Gelecek kariyerimde, planlarımda burası güzel bir tesir bıraktı” dedi.
 

Bizi takip edin:

Kaynak: https://songelisme.com/izmirde-devlet-tesvikleri-tanitim-gunleri-basladi/

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap