1. Ana Sayfa
  2. Kişisel

Kredi Kartınızı Çalınırsa Yapmanız Gerekenler. Bankalar bunu bilmenizi hiç istemiyor. Banka Kredi

Kredi Kartınızı Çalınırsa Yapmanız Gerekenler. Bankalar bunu bilmenizi hiç istemiyor. Banka Kredi
0

Kredi Kartınızı Çalınırsa Yapmanız Gerekenler. Bankalar bunu bilmenizi asla istemiyor. #kredi Banka Kredi – 2022

#kredi #kredikartı #kredinotu

4 Şahıs Okudu – 1 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Kredi kartımızı, banka kartımızı çaldırırsak, hırsızlar banka kartımızdan para çekerse, kredi kartımızı kullanarak harcama yaparsa ne yapmalıyız? İnternet alışverişlerinde en güvenli ödeme yöntemi nedir? Kapıda mı ödemeliyim, kredi kartı ile mi? Bankam, kredi kartıma sigorta yapmak istiyor, kabul etmeli miyim?

Bunlar günlük hayatımızın birer parçası haline gelen sual ve problemler. Bu soruların yanıtını videoda sizlerle paylaştım.

Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu gereğince çalınan kartınızdan çekilen paranın, meydana getirilen harcamanın hesaba iadesi gerekmektedir. Kart hamilinin sorumluluğu 150,00 TL ile sınırlıdır. Bu sebeple aylık 30,00 TL şeklinde taksitlerle kredi kartınızın çalınması halinde harcamaların iptal edileceğini söyleyen bankalara saygınlık etmeyin. İptal etmek aslına bakarsanız yasa gereği yükümlülükleridir. Yasa gereği yapmak zorunda oldukları yükümlülük için sizden ödeme isteyemezler.

Kredi kartı ile yaptığınız web alışverişlerinde malın tesliminden banka da mesuldür. Satın almak istediğiniz ürün size teslim edilmezse bankanıza müracaat ederek satış bedelinin iptalini talep edebilirsiniz.

#chargeback
#kredikartı
#çalınankart
#banka
#kaybolankart

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap