1. Anasayfa
 2. Memur

Maaşlara Yüzde 120 Zam Müjdesi! Yılbaşından Önce İmzalar Atıldı Memur Maaşları 2022

Maaşlara Yüzde 120 Zam Müjdesi! Yılbaşından Önce İmzalar Atıldı Memur Maaşları 2022
0

Maaşlara Yüzde 120 Zam Müjdesi! Yılbaşından Ilkin İmzalar Atıldı #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

77 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

2024 yılına oldukca azca bir süre kala maaş zamlarına ilişkin peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor.
Milyonlarca asgari ücretli çalışan 2024 senesinde ne kadar maaş alacağı merak ederken, birkaç gün içinde asgari ücret zammı ile ilgili kamuoyuna data verileceği düşünülüyor. Asgari ücret zammının yanı sıra, ülke genelindeki değişik kurumlarda, işyerlerinde, belediyelerde ve müdürlükleride çalışan personeller de 2024 yılı öncesinde maaş zamlarına dair yapılacak açıklamaları yakından takip ediyorlar. Bu kapsamda, aralık ayının son günlerinde maaş zamları için anlaşmalar sağlandıkça duyuru metinleri yayınlanıyor.
Maaş Zammı Aralık 2023
Aralık ayının ilk günlerinden son günlerine kadar yurt çapındaki değişik belediyelerde çalışan personellerin maaş zamlarının belirlenebilmesi için sendikalar ile belediye yönetimler arasına görüşmeler gerçekleştirilirken, Hak İş Konfederasyonu ile Şarkışla Belediyesi içinde toplu iş sözleşmesi imzalandı. Söz mevzusu toplu iş sözleşmesi ile beraber maaşladra yüzde 120 oranında artış sağlanırken, mevzuya ilişkin belediyenin resmi web sitesi üstünden meydana getirilen paylaşımda:
‘’Şarkışla Belediyemiz ile Hak İş Konfederasyon başkanı içinde imzalanan sözleşmeyle maaşlarına yüzde 120 zam meydana getirilen işçiler luk yaşadı. Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Turgay Oğuz, yapmış olduğu açıklamada, Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını söylemiş oldu. Başkanımız Oğuz’un ilk olarak vurguladığı nokta, 88 işçiyi kapsayan sözleşmenin, çalışanların alacaklarını günü gününe öğrenim etme prensibiyle örtüştüğü oldu. Başkanımız Oğuz, sözleşme kapsamında 15.500 lira olan 2 çocuklu bir ailenin reisinin alacağı ücretin, yüzde 120’lik bir fiyat artışıyla 33 bin liraya denk geldiğini belirtti. Bu mühim zam oranının, 6 aylık bir sözleşme süresini kapsadığını ve memurlara uygulanan zam oranlarına paralel olarak da güncelleneceğini deklare etti’’ ifadelerine yer verildi.
Asgari, Emekli, Işgören Zammı Son Durum
Belediye mensuplarının maaşlarının yanı sıra, asgari ücret, emekli ve işgören maaşları da merak ediliyor. Emekli maaşlarına ocak ayında zam yapılacak. Işgören maaşlarında ocak ayında yüzde 50’ye yakın artış beklendiği için emekli maaşlarına da yüzde 40 ile 50 aralığında zam hayata geçebilir. Asgari ücret zammı ise 2024 yılına girmeden ilkin duyurulacak. Bu çerçevede, asgari ücretli çalışanlar 2024 yılı öncesinde yayınlanacak duyuruları yakından takip edecekler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir