1. Anasayfa
 2. Devlet

Meclis Onayı ile Tüm Kadınlara 12.000 TL’lik Devlet Desteği Devlet Destekleri 2022

Meclis Onayı ile Tüm Kadınlara 12.000 TL’lik Devlet Desteği Devlet Destekleri 2022
1

Meclis Onayı ile Tüm Hanımefendilere 12.000 TL’lik Devlet Desteği #devletdestekleri – 2022

#destek #yardım #edevlet

327 Şahıs Okudu – 3 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Meclis onayı ile bayanlara ödeme geliyor. Genç yaşlı evli bekar fark etmez tüm hanımefendiler için 12.000 TL’lik devlet desteği verilecek.
Aile ve Toplumsal hizmetler bakanlığı 2024 senesinde da Toplumsal yardım kampanyalarına devam ediyor. Milyonlarca vatandaşın faydalanmış olduğu toplumsal yardımlara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu kez güzel haber hanımefendiler için geldi. Genç yaşlı evli bekar fark etmez çalışmayan tüm bayanlara 12.000 TL’lik devlet desteği onaylandı. Aile ve Toplumsal hizmetler Bakanlığının vereceği yeni Toplumsal yardım ödemesi ile ilgili detaylarda belli oldu. Peki kimler toplumsal yardım alacak? Başvurular iyi mi yapılacak?
Aile ve Toplumsal hizmetler bakanlığı 2024 Toplumsal yardım fırsatlarına açıklamaya devam ediyor. Yeni programa gore ev hanımlarına 12.000 TL’lik devlet desteği sağlanacak. Bakanlık yeni devlet desteğine ilişkin bilgileri da yayınladı. Milyonlarca kişinin faydalanacağı yeni toplumsal yardım ödemesine başvurular e-Devletten tek tıkla yapılabilecek. Ek olarak toplumsal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından da yeni programa müracaat yapmak mümkün. Aile bakanlığı bayanlara 12.000 TL’lik devlet desteğiyle ilgili merak edilenler haberimizde…
AİLE BAKANLIĞI KADINLARA 12.000 TL’LİK SOSYAL YARDIM DESTEĞİ VERECEK
Aile ve Toplumsal hizmetler bakanlığı dar gelirli ve gerekseme sahibi hiçbir aileyi yarı yolda bırakmıyor toplumsal yardım fırsatları ile destek olmaya devam ediyor. Bakanlık tarafınca yeni dönemde ekonomik sorun yaşayan bayanlara toplumsal yardım verilecek. Ev hanımlarının ekonomik anlamda daha kuvvetli olması ve hanelerin maddi açıdan rahatlaması amacıyla verilecek olan yeni toplumsal yardım 12.000 TL’ye kadar ulaşıyor.
BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?
Hanımefendiler için hazırlanan yeni toplumsal yardım programına başvurular son aşama kolay. Müracaat yapmak isteyenler bir tek e-Devlet üstünden biçim doldurabilecek. Bunun yanı sıra Toplumsal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından da müracaat yapmak mümkün olacak. Aile ve Toplumsal hizmetler bakanlığı tarafınca sağlanacak olan bu toplumsal yardım ödemesinde tek koşul hane için şahıs başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden azca olması. Başka bir şart aranmıyor ve toplam altı ay sürecek olan programda aylık 2000 TL destek yapılıyor.
HER AY PTT’DEN VE IBAN NUMARASINDAN YATACAK
Hanımefendilere toplumsal yardım ödemesi için ödeme kanalları da belli oldu. Aylık 2000 TL ve altı ay için toplamda 12.000 TL olmak suretiyle verilecek olan toplumsal yardım PTT üstünden ya da ziraat bankası IBAN numarası vasıtasıyla yapılacak. Her ayın 15’i itibarıyla ödemeler hak sahiplerinin hesaplarına geçecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 8 Şubat 2024

  Vereceğiz diyorlar vermiyorlar meclisten geçirdikten kesin veriyoruz yalan vaatler veriyorsunz secimde hep vereceğiz diyorlar meclisten geçecek bekliyin secimden sonra mi zam yoksa oyda yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir