1. Anasayfa
 2. Memur

Milyonlarca Emekliyi Mutlu Edecek Hesaplama! Emekli Maaşları 2024 Memur Maaşları 2022

Milyonlarca Emekliyi Mutlu Edecek Hesaplama! Emekli Maaşları 2024 Memur Maaşları 2022
0

Milyonlarca Emekliyi Mutlu Edecek Hesaplama! Emekli Maaşları 2024 #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

222 Şahıs Okudu – 1 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Ocak ayına sayılı haftalar kala emekli maaş zamlarına dair araştırmalar gerçekleşirken, değişik oranlar üstünden emekli maaşları için tablolar hazırlanıyor.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısı üç gün sonrasında gerçekleşecek. Milyonlarca çalışanın 2024 yılı süresince alacağı maaşın belirlenebilmesi için işçi ve işveren temsilcilerinin katılacağı toplantılardan çıkacak neticeler merakla beklenirken, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri de emekli maaşlarına hangi oranda zam yapılacağına ilişkin gelişimleri yakından takip ediyorlar. Bu çerçevede, ocak ayında açıklanacak olan aralık ayı enflasyon verileri öncesinde emekli maaşları için değişik oranlar üstünden tahminler yürütülüyor.
Emekli Maaş Zammı Ne Kadar Olabilir?
Kasım ayı enflasyon verisinin ayın ilk günlerinde açıklanması neticesinde emekliler ve memurlar için maaş zammında eleştiri öneme haiz olan 5 aylık enflasyon oranı belli oldu. Temmuz-kasım ayı enflasyon oranları baz alınarak meydana getirilen hesaplamalara gore, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin beş aylık enflasyon zammı yüzde 33.65 olarak belirlendi. Aralık ayı enflasyon rakamının açıklanması ile beraber altı aylık enflasyon verisi belli olacak ve emekli maaşları için daha net bir tablo çıkacak. Bu çerçevede, aralık ayının ilk günlerinde aralık ayı enflasyon oranlarının Türkiye İstatistik Kurumu tarafınca açıklanmasının arkasından yüzde 33.65 oranının artacağı tahmin ediliyor.
En Düşük Emekli Maaşı Tahmini
Emekli maaşları için beş aylık enflasyon oranı yüzde 33.65 olurken, en düşük emekli maaşının da ocak ayının ilk günlerinde yapılacak zam neticesinde hangi seviyeye yükseleceği merak ediliyor. En düşük emekli maaşına ve öteki emekli maaşlarına 2024 senesinde yüzde 40 ile aralığında zam yapılacağı tahmin ediliyor. Bu durumda, 7500 TL olan en düşük emekli maaşı 10 bin TL ile 11 bin TL aralığında yer alabilir. En düşük emekli maaşında da öteki maaşlarda olduğu şeklinde aralık ayı enflasyon rakamlarının ocak ayında açıklanması ile beraber daha net bir tablo ortaya çıkacak. Emekli maaşlarına yıl içinde iki kez zam yapıldığından dolayı, ocak ayının arkasından 2024 yılının ortasında temmuz ayında da emekli ve işyar maaşlarında artışa gidilecek. Söz mevzusu artışta da altı aylık enflasyon verisi eleştiri öneme haiz olacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir