1. Ana Sayfa
  2. Memur

MÜJDE! EMEKLİ MAAŞLARI ARTACAK MI SON DAKİKA AÇIKLAMASI Memur Maaşları 2022

MÜJDE! EMEKLİ MAAŞLARI ARTACAK MI SON DAKİKA AÇIKLAMASI Memur Maaşları 2022
0

MÜJDE! EMEKLİ MAAŞLARI ARTACAK MI SON DAKİKA AÇIKLAMASI #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

1 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

AA Finans, TCMB Ekim ayı Piyasa Katılımcıları Anketi’ne bakılırsa hesaplanan ve 4 aylık kesinleşen zam oranına bakılırsa maaş hesaplama tabloları belli oldu.
İşte milyonlarca vatandaşın merak etmiş olduğu 2023 emekli ve işgören Ocak zammı ve enflasyon farkı ile birlikte yeni emekli-memur maaşları hesaplama tabloları…
İşte enflasyon beklentileri bakılırsa yeni 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, kronik hasta yardımı ve engelli aylığı hesabı…
Ocak ayında işgören emeklisi ve işgören maaşları için belirlenecek zam oranı hem de toplumsal yardımları ve kıdem tazminatı tavanını da yükseltecek.
Türkiye’de son bir senedir yüksek enflasyon yaşanıyor. Emekli aylıkları ve işgören maaşları resmi enflasyon oranında artırılıyor fakat vatandaşın hissettiği enflasyon daha yüksek. Emekli ve memurun kaybını telafi etmek için yeni yılda enflasyonun üstünde refah oranı zammı yapılması gündemde. Peki, geçmiş yıllarda işgören ve emekliye refah oranı artışı iyi mi yapılmış oldu? Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberi
Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine bakılırsa, ekim ayı itibarıyla senelik tüketici enflasyonu yüzde 85.51 oldu. Bu oran, 2000’li yılların en yüksek senelik enflasyon oranı anlamına geliyor. 2000’li seneler süresince daha ilkin en yüksek enflasyon yüzde 68.5 ile 2001 krizinde kaydedildi.
Son bir yıldaki yüksek enflasyonun emekli aylığı ve işgören maaşlarında yarattığı tahribatın telafi edilmesi için beklentiler bir süredir dile getiriliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hükümette bu yönde emek harcama yapıldığı detayları kulislere yansımaya başladı. Bu amaçla işgören maaşlarına ve emekli aylıklarına yeni yılda yüzde 5-10 oranında refah artışı yapılması planlanıyor.
Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCeQHDjwpbzJKrqbCOlVmyvg/join

Kanalıma Abone olmak için: https://www.youtube.com/channel/UCeQHDjwpbzJKrqbCOlVmyvg?sub_confirmation=1
Merhabalar ben Mustafa Arılık ! Youtube hemen hemen yeni başladım. Kanalımda oyun, oyun tanıtım, eğitim, eğlence, vlog, ve sizlere bazı mevzularda destek olabilmek amacıyla ”iyi mi yapılır” videoları paylaşıyorum. Ek olarak iyi bir ”Pubg Mobile” oyuncusuyum. Videoları montaj yaparken fazlaca eğleniyorum ve birçok gülünç anlamış olur yaşıyorum. Hergün yeni video paylaşıyorum. Eğer sizde bana katılmak isterseniz kanalıma abone olabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap