1. Anasayfa
 2. Devlet

Öğrencilere devlet desteği geliyor! Her öğrenciye 2000 TL verilecek Devlet Destekleri 2022

Öğrencilere devlet desteği geliyor! Her öğrenciye 2000 TL verilecek Devlet Destekleri 2022
0

Öğrencilere devlet desteği geliyor! Her öğrenciye 2000 TL verilecek #devletdestekleri – 2022

#destek #yardım #edevlet

9 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Binlerce genç, ailelerinden ayrı kalmış olarak üniversite eğitimi almaya zorunlu kalıyor. Bu sebep ile her bir öğrenciye 2000 TL miktarında bursun verileceği açıklandı.
Öğrenciler, ailelerinden uzakta yaşamak zorunda kalmış olarak ekonomik zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Bu durumu hafifletmek amacıyla, 2024 senesinde KYK burs ve kredilerinde meydana getirilen mühim artışlar, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine ekonomik destek sağlamayı hedefliyor.
Lisans öğrencilerinin aylık burs miktarı 1.250 TL’den 2.000 TL’ye, yüksek lisans öğrencilerine sağlanan destek 2.500 TL’den 4.000 TL’ye, doktora öğrencilerinin ödeme miktarı ise 3.750 TL’den 6.000 TL’ye yükseltildi.
Enflasyonun yükselmesi ve yaşam giderlerindeki artış, öğrencilerin maddi sıkıntılarını daha da derinleştiriyor. Bundan dolayı, pek oldukca belediye, öğrencilere ekonomik destek sunma sonucu alıyor.
Bu destek programı kapsamında, değişik yerlerde okuyan üniversite öğrencilerine belediyeler tarafınca 2.000 TL ek mali yardım sunuluyor.
Bu ekonomik yardımların yanı sıra, Şubat ayında KYK burs ve kredilerinin talebe hesaplarına yatırılacak olması, öğrencilere maddi açıdan mühim bir rahatlama getiriyor. Toplamda 4.000 TL’yi aşan bu yardımlar, öğrencilerin eğitim, konaklama, beslenme ve toplumsal yaşamlarına destek olmayı hedefliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir