1. Anasayfa
 2. Devlet

PTT’den emekliye 15.000 TL devlet desteği ödemesi yapılacak 2024 Devlet Destekleri 2022

PTT’den emekliye 15.000 TL devlet desteği ödemesi yapılacak 2024 Devlet Destekleri 2022
0

PTT’den emekliye 15.000 TL devlet desteği ödemesi yapılacak 2024 #devletdestekleri – 2022

#destek #yardım #edevlet

180 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Son dakika müjdesi gene emekliler için geldi. PTT’den emekliye 15.000 TL’lik ödeme desteği yapılacak. Devlet desteği için detaylar belli oldu.
PTT’den emekliye 15.000 TL devlet desteği ödemesi yapılacak.
Emekli maaşı alanlar için yeni bir destek ödemesi duyurusu da PTT’den geldi. Emekliye tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz 15.000 TL’lik devlet desteği verilecek. PTT’den meydana getirilen duyuru ile beraber emekliler müracaat işlemlerini başlattı. İsteyen emekliler Ziraat Bankası IBAN numarası aracılığı ile de ödeme alabilecek.
Milyonlarca emekli için devletin destek ödemeleri devam ediyor. Aralık ayı içinde emekli maaşı ödeme takvimi belli olurken banka promosyon ödemeleri de hesaplara geçiyor. Ek olarak emekliye bir sürpriz ödeme müjdesi daha geldi. 7500 TL ve üstü maaş alan emeklilere meydana getirilen yeni sürprizle beraber PTT üstünden 15.000 TL’lik devlet desteği verileceği açıklandı. SSK bağ-kur işyar emeklisi EYT emeklisi olan tüm emeklilere ödeme var. Emekliler e-devlet aracılığı ile müracaat yapmak koşuluyla ek ödeme almaya hak kazanacak.
EMEKLİYE PTT’DEN 15.000 TL’LİK ÖDEME
Emekli maaşı alan vatandaşların zor günler geçirdiği son günlerde konuşuluyordu. SSK ve bağ-kur emeklisi vatandaşlar Ocak zammı için son aşama ümitli. Sadece Aralık ayında da ek ödeme ve devlet desteği kampanyaları emekliler tarafınca yakından takip ediliyor. Milyonlarca emekli için devletin yeni bir ek ödeme desteği var. Yapılacak ek ödeme miktarıyla ilgili izahat Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca yapılmış oldu. Aralık ayında emekliye PTT üstünden 15.000 TL’lik devlet desteği sağlanacak.
E-DEVLET BAŞVURU EKRANI AÇILDI
Aile Destek paketi kapsamında emekli vatandaşlara da sağlanacak olan devlet desteği için e-devlet müracaat ekranı açıldı. Emekliler T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile e-devlet girişi yaptıktan sonrasında devlet desteği almak suretiyle müracaat işlemlerini tamamlayabilecek. SSK bağ-kur işyar emeklisi EYT emeklisi olan hepimiz müracaat yapabiliyor. Emekliye devlet desteği için aranan tek bir koşul var. O da emekli maaşı alan vatandaşın yaşamış olduğu hane içindeki şahıs başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden azca olması. Bu şarta uygun olanlar müracaat formunu doldurarak işlem yapabiliyor. #2023 #2024 #2025 #haber #ahaber #bbctürkçe #haberler #haberturk #cnntürk

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir