1. Anasayfa
 2. Devlet

SED Yardımı Ekim 2023 Ödemesi! Düşük Gelirli Hanelere Devlet Desteği Devlet Destekleri 2022

SED Yardımı Ekim 2023 Ödemesi! Düşük Gelirli Hanelere Devlet Desteği Devlet Destekleri 2022
0

SED Yardımı Ekim 2023 Ödemesi! Düşük Gelirli Hanelere Devlet Desteği #devletdestekleri – 2022

#destek #yardım #edevlet

155 Şahıs Okudu – 3 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Dün dünya haberleri

https://yo.fan/uj9bb9gb2t

SED Yardımı Ekim 2023 Ödemesi! Düşük Gelirli Hanelere Devlet Desteği
Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı ekim ayı toplumsal ve ekonomik destek ödemesini geçtiğimiz günlerde hesaplara yatırdı.
Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın ekim ayında gerçekleştireceği ödemelerin detaylarına dair araştırmalar devam ederken, toplumun değişik kesimlerini ilgilendiren pek fazlaca toplumsal yardım hesaplara aktarıldı. Bu çerçevede, ekim ayında da toplumsal ve ekonomik destek ödemesi verildi. SED yardımının verilmesinin arkasından, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ödemenin detaylarına ilişkin bilgilendirmede bulunmuş oldu.
Aile Bakanlığı Ekim 2023 Ödemesi
Toplamda 580 milyon TL tutarındaki SED yardımı ile düşük gelirli hanelerde bulunan evlatların temel ihtiyaçlarının karşılanması ve eğitim masraflarının azaltılması amaçlanıyor. Ekim ayı ödemesinin hak sahiplerine iletilmesinin arkasından açıklamalarda bulunan Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş “Toplumsal ve Ekonomik Destek ödemesiyle aileleri yalnız bırakmıyoruz. SED ile ailelerin, evlatlarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılıyoruz. Bu doğrultuda SED hizmetinden yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Ekim 2023 ödemesi olarak toplam 580 milyon TL yatırdık” dedi. Ekim ayının ilerleyen günlerinde ve gelecek aylarda değişik toplumsal yardımlar hesaplara yattıkça Bakanlığın resmi web sitesinden ve toplumsal medya hesapları üstünden kamuoyunun bilgilendirilmesi planlanıyor. #2023 #2025 #2024 #ahaber #bbctürkçe #cnntürk #haber #haberler #haberturk #gündem

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir