1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri

Seslendirme Yaparak Para Kazanmak – Etkili Yöntemler – Kariyer Para

Seslendirme Yaparak Para Kazanmak – Etkili Yöntemler – Kariyer Para
0


Net ve kuvvetli bir sesiniz olduğuna güveniyorsanız seslendirme yaparak para kazanabilirsiniz. Ses için fazlaca fazla sayıda ekipmana ilk etapta gerek yok. Fakat iyi bir ses için bilhassa de ses kalitesi için ekipman ihtiyacınız artabilir. Sesli kitaplar, oyunlar ve sunumlar için sizin sesinize gerekseme duyulabilir.

Seslendirme Yaparak Para Kazanma

Son zamanlarda toplumlar ve insanoğlu dijital içerik üretmeye ve tüketmeye devam ettikçe seslendirme işlerine olan talep devamlı artacaktır. İster tv izleyin, ister radyo kulak verin, isterse toplumsal medyanıza göz gezdirin, seslendirmenin kullanıldığı bir metine elbet denk gelmişsinizdir. Eğer sesinize güveniyorsanız ve bu alanda kariyer yapmak istiyorsanız aşağıda yer edinen yazımızı incelemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz.

Seslendirme İşi Bulacağınız Parasız Siteler

  • Fiver
  • Voice Bunny
  • Voiver
  • The Voice Crew
  • Snap Recordings

Seslendirme İşi Bulabileceğiniz Ücretli Platformlar

  • Voices
  • The Voice Realm
  • Voice123
  • Upwork

Seslendirme İşi Bulabileceğiniz Türk Siteleri

Bazı reklamlar için yada ilanlar için ses fazlaca mühim bir etken olduğundan sesine güvenen herkesi belli işe alım platformlarına yönlendirebiliriz.

Bazı reklamlar için yada ilanlar için ses fazlaca mühim bir etken olduğundan sesine güvenen herkesi belli işe alım platformlarına yönlendirebiliriz.

Seslendirme sanatçılığının gelir potansiyeli

Genel anlamda proje başına ücret alınmaktadır. Devamlı iş olan projeler olduğunda bunlar çoğu zaman çizgi filmler benzer biçimde tv programları yada youtube’deki benzer biçimde online showlar olmaktadır. Bu platformda alacağınız ücret üç faktöre bağlı olmaktadır. Performans, tecrübe ve projenin uzunluğu olmaktadır.

Voices.com’a bakılırsa 15 saniyelik bir kayıt için 100 dolar, 30 yada 60 saniyelik bir reklam için ise 250 dolar kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Bunun yanı sıra sesli kitaplardan 3000 dolara kadar kazanmanız mümkün oluyor. Sadece bu tarz şeyleri üretmek daha da zor olacaktır.

Seslendirme sanatçısı iyi mi olunur?

Birçok şahıs değişik sesleri öykünmek ederek seslendirme sanatçısı için kafi bulunduğunu düşünmektedir. Evet, değişik sesler çıkarabildiğiniz için daha çok iş alımı gerçekleştirebilirsiniz. Bu fikir ile sizinle hem fikiriz.

Seslendirme Yaparak Iyi mi Para Kazanılır

Değişik sesler çıkarabilirseniz kariyerinizi ilerletmek için çeşitli projelerde yerinizi alabilirsiniz. Yalnız durum her daim bu şekilde olmamaktadır. Ihmal etmeyin ikna edici bir ses tonunuzun olması, seslendirme kariyerinizi geliştirmek için daha da mühim olmaktadır.

Voice-over işi bir senaryoda yer edinen satırları okuduğunuz ve normal olarak satırların amacını dinleyiciye aktardığınız bir iş olarak bilinmektedir. Kulağa oldukça kolay geliyor değil mi? Sadece her mesleğin olduğu benzer biçimde seslendirme sanatçısı olarak çalışmanın da oldukça zor yanları bulunmaktadır.

Bu karakteri oldukça ikna edici bir halde aktarmak için seslendirme oyunculuğunun temellerini bilmeniz oldukça önemlidir. Ek olarak oldukça sabırlı olmanız gerekir. Şu sebeple alan kişi ikna olana kadar senaryoyu onlarca kere okumak zorunda kalmanız aslen fazlaca düzgüsel bir çalışmadır.

Eğer aynı senaryoyu 10 kere yine etmenin fazlaca fazla bulunduğunu düşünüyorsanız, durumun devamlı normal olarak bu şekilde olmadığını bilmelisiniz. Ek olarak bir satırı 10 kereden azca yine ederek, size verilen işin altından kalkabiliyorsanız oldukça şanslısınız anlama gelir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap