1. Ana Sayfa
  2. Memur

SON DAKİKA AÇIKLANDI EMEKLİYE EK ZAM MÜJDESİ MAAŞLAR ARTIYOR Memur Maaşları 2022

SON DAKİKA AÇIKLANDI EMEKLİYE EK ZAM MÜJDESİ MAAŞLAR ARTIYOR Memur Maaşları 2022
0

SON DAKİKA AÇIKLANDI EMEKLİYE EK ZAM MÜJDESİ MAAŞLAR ARTIYOR #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

0 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıkları ocak ve temmuz aylarında, bundan önceki altı aylık tüketici enflasyonu oranında artırılıyor. Senelik enflasyon yüzde 65 olursa bu senenin temmuz – aralık dönemindeki 6 aylık enflasyon yüzde 16.05 olacağı için ocak ayında SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına normalde yüzde 16.05 oranında artış yapılacak. Senelik enflasyon yüzde 70 çıkarsa senenin ikinci 6 aylık dönemindeki enflasyon yüzde 19.42; senelik enflasyonun yüzde 75 olması halinde ise 6 aylık dönemdeki enflasyon yüzde 22.93 olacak. SSK ve Bağkur emekli aylıkları da normalde bu oranlarda artırılacak.
Enflasyonun üstünde refah oranı verilebilmesi amacıyla bu oranların üstünde artış yapılması planlanıyor. Mesela, senelik enflasyon yüzde 70 olursa ikinci yarıdaki yüzde 19.42’lik enflasyonun üstüne 5-10 puanlık artış yapılması söz mevzusu olacak.
Memurların maaşları ve işgören emeklilerinin aylıkları da toplu sözleşme zammı ve enflasyon farkına nazaran belirleniyor. Ocak ayında işgören maaşları bu senenin temmuz – aralık döneminde yüzde 7’yi aşan enflasyon farkı ile yüzde 8 toplu sözleşme zammına nazaran artırılacak. Bu durumda, senelik enflasyon yüzde 70 olursa işgören maaşlarının normalde yüzde 20.54 oranında artırılması gerekiyor. Memurlara da düzgüsel artış oranına ilaveten refah oranı verilmesi planlanıyor.
Memurlara bu senenin ocak ayında toplu sözleşme zammı yüzde 5 olarak uygulanacaktı. Sadece, kanunla düzenleme yapılarak yüzde 2.5 oranında refah oranı zammı yapılmış oldu.
AK Parti hükümetleri döneminde 2003, 2004, 2005, 2010 ve 2011 yıllarında emekli aylıklarına refah oranı zammı yapılmış oldu.
2003 senesinde SSK ve BAĞ-Kur’dan aylık alanlara yıl süresince her ay 75 – 100 TL toplumsal destek ödemesi yapılmış oldu. Aylıklar ilk olarak normalde olduğu şeklinde 6 aylık enflasyon oranında artırıldı. Bu artış sonucu toplumsal destek ödemesinin altında kalan artış tutarları destek ödeme tutarına tamamlandı.
Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCeQHDjwpbzJKrqbCOlVmyvg/join

Kanalıma Abone olmak için: https://www.youtube.com/channel/UCeQHDjwpbzJKrqbCOlVmyvg?sub_confirmation=1
Merhabalar ben Mustafa Arılık ! Youtube hemen hemen yeni başladım. Kanalımda oyun, oyun tanıtım, eğitim, eğlence, vlog, ve sizlere bazı mevzularda destek olabilmek amacıyla ”iyi mi yapılır” videoları paylaşıyorum. Ek olarak iyi bir ”Pubg Mobile” oyuncusuyum. Videoları montaj yaparken oldukça eğleniyorum ve birçok gülünç anlamış olur yaşıyorum. Hergün yeni video paylaşıyorum. Eğer sizde bana katılmak isterseniz kanalıma abone olabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap